PDA

Zobacz pełną wersję : zawiesiło się ssanie [eg3 d13b2 '93]



pompek
30-10-06, 12:51
dzisiaj jak jechałem do pracy to zawiesiło mi się ssanie. Miałem już taki przypadek ze dwa tygodnie temu ale wtedy odwiesiło mi się po 5 min. A dziś całą drogę do pracy (1 godzina) jakieś 3 tys. obrotów... nie wiem czy to ma jakiś związek ale i wtedy i dzisiaj od razu odpaliłem ogrzewanie na maksa a potem wyłączyłem... po jakiś 10 min jazdy (już dawno powinny być normalne obroty ale tłumaczyłem to tym, że było ogrzewanie włączone i długo się nagrzewał) wszedł na jeszcze wyższe i już tak zostało... nawet jak wyjechałem z korka i jechałem normalnie 80-90 to i tak obroty były wysokie... ale najlepsze to się stało jak się zatrzymałem, żeby wyłączyć i włączyć silnik... jak wyłączyłem to obroty zeszły do zera i... coś się wzbudziło :shock: (na wyłączonej stacyjce coś zarzęziło i jakby próbował dalej się kręcić :?: )... po odpaleniu znowu wlazł na wysokie obroty... bałem się, że mi się zagotuje bo 50 min z godziny jazdy stałem w korku ale dałem ogrzewanie na max i jakoś się nie przegrzał (no chyba że czujnik temp. też się zwalił)... czy to może być silniczek krokowy, czy co do cholery?... ale mówię wam jak mi po wyłączeniu silnika chciał dalej pracować i coś tak dziwnie zazgrzytało to już miałem w głowie tylko jedną myśl... swap... ale jakoś odpalił...

marcin EZG
30-10-06, 19:30
ja sie tam nie znam ale w D13 nie ma chyba silniczka krokowego
miale mpodobne problemy z gaznikiem tzn nie domykala mi sie druga przepustnica i trzymal obroty ale to bylo z mojej winy ale nieistotne niema sie czym chwalic heh...
ale znalazl sie *****isty gaznikowiec ,sprawił cud,60 zl lzej w portfelu i przy okazji gaznik mi wyczyscil

siemaR
30-10-06, 19:56
zanim zaczniesz kombinować ze ssaniem sprawdź czy Ci linka od gazu się nie przycina i odbija do końca.

Lcfr
30-10-06, 21:34
jeżdziłem z tym gaznikiem ponad 5 lat (d15b3)

i moje rady sa takie:
- daj mu sie porzadnie nagrzac zanim otworzysz ogrzewanie... ten silnik (d13b2/d15b3) nie lubi wczesnego otwierania ogrzewania - potrafi ZNACZIE wydłuzyc czas ssania w takim wypadku... Nigdy nie właczaj cieplego powietrza zanim wskazówka sie nie podniesie (nie dosc ze silnik szybciej sie nagrzeje - mały obwód - to ssanie bedzie dzialac krócej)
Bilans w tym silniku jest taki ze jak w mrozne dni ruszysz i bedziesz jechał do 3k rpm to mozesz zrobic nawet 100km na ssaniu - musisz wejsc na wyzsze obroty czasem by ssanie zadzialalo a silnik złapał temperature (mowie o mroznych dniach)

- jezeli takie ssanie sie "podetnie" to jak juz masz ciepły silnik - przeegazuj go kilka razy porzadnie - wyłącz i za chwile włacz - przewaznie to pomaga...

- ogólnie - zdejmij pokrywe filtra - tam jest taki mały "dinks" :) który odpowiada czesciowo za dzialanie ssania... zobacz czy stoi ok, czy nic nie jest podgięte... przemyj... przesmaruj...

- zobacz czy wszystkie wezki podcvisnien w gazniku sa ok...

- na zime (jak juz beda mrozy) zasłon chłodnice na 1/3 - szybciej sie nagrzeje i NIGDY mi sie nie zagotował...(nawet w korkach)

Maciek_20
31-10-06, 14:22
Nie jestem jeszcze dokładnie obkuty w temacie silników itp. dltego moja wypowiedź może brzmiec mało profesjonalnie ...:) ale:

miałem ten sam problem co autor tematu tyle że i silnik zchodził z obrotów po jakiś 5-7 minutach...

Pzregazowanie nic niedawał, tak samo jak czyszczenie silniczka krokowego....
postanowiłem wybrać sie do mechanika a ten w jeden wieczór uporał sie z problemem... z tego co mi powiedział i ztego co zrozumiałem to, poprostu zaślepił jeden z przewodów biegnących do gażnika... (cokolwiek to mialo znaczyć).

w kazdym bądx razie pomogło... silniczek budzi sie ładnie i pracuje na niskich normalnych obrotach, pracuje jak najbardziej poprawnie i nie zaówazyłem żadnych róznic w spalaniu itp. generalnie doskonale zainwestowane 20 PLN ;)

Pozdrawiam

NFS
31-10-06, 17:34
Maciek_20,

zainwestowałes 20zł w popsucie samochodu przez "mechanika". to ze wchodził na wysokie obr, to normalne w d13b2. to sie nazywa SSANIE i jest tak pomyslane ze samo sie wyłacza.

marcin EZG
31-10-06, 18:46
dokladnie, to ze wchodzi na wysokie obroty na ssaniu to normalka ,tak ma byc
pochodzi na ws obrotach i po chwili przestanie

mortas
01-11-06, 11:33
Ale o to chodzi ze nie chce zejsc na wolne obroty ja mam to samo ,odpalam auto i caly czas mam obroty na 2 tys i obojetne czy zrobie 5 czy 50 km obroty dalej beda tak wysoko dopiero jak wylacze silnik i odpale ponownie wtedy obroty sa juz jak trzeba i na wolnych wskazuje 700.Strasznie jestem ciekawy co jest nie tak:/

4mell
01-11-06, 20:16
sprawdz wezyk podcisnienia nr 8 :!: pod pokrywa filtra