PDA

Zobacz pełną wersję : Seryjne czy np. Splitfire (świece)



yamaldk
27-07-10, 21:03
Witam.

Mam szybkie pytanie. Czy warto dawać świece jakieś lepsze czy seryjnie według np.

http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&t=pkwzuendkerzen&lmf=HONDA&h=HONDA&m=Civic

Bo zastanawiam się nad NGK BKR6E-11 albo jakimiś "lepszymi"
silnik d15b2, 95 rocznik, 5gen.

Wiadomo warto wymieniać je co jakiś czas.
W ogóle to mam zamiar wymienić świece i przewody zapłonowe zastanawiam się też nad kopułką albo całym aparatem zapłonowym ;/ Auto nie odpala po min. 8h staniu w deszczu ;/ rozrusznik się kręci i nic poza tym. Natomiast jak sucho to wszystko OK.
Ale to już inny temat ;/

Budziniak
27-07-10, 21:06
Świece kup normalne NGK takie jak katalog wskazuje do Twojego auta. Wymień świece, przewody,kopułkę i palec. Całego aparatu nie wymieniaj bo niema sensu. Kupisz używany a jak by nie patrzeć używany masz już na samochodzie.
Jak nie masz kasy na wszystko to zaczął bym od kopułki i palca bo te elementy często są zapomniane przez ludzi. Jeżeli na kablach nie ma wyraźnych białych śladów przebicie to możesz się jeszcze wstrzymać. Świece musisz zmierzyć szczelinomierzem i wtedy wymienić. Od razu mówię że przecieranie papierem ściernym styków kopułki i palca nic nie da :)

yamaldk
27-07-10, 21:34
Od razu mówię że przecieranie papierem ściernym styków kopułki i palca nic nie da :)

Haha ;) właśnie szykowałem żeby o tym napisać, był osad na stykach i myślałem jak wyczyszcze, że będzie jak nowa.
Wiec wymienię kopułkę i palca koszt rzędu 50-60 zł chyba.

Ale świece też zmienię bo od kupna nie zmieniałem ;/ czyli 2 lata a wcześniejszy właściciel nie wiadomo czy zmienił. Ale po dzisiejszym poranku kiedy dziwnie mi zaczął przerywać jak dwójkę włączyłem to też zmarszczyłem brew, kiedyś też mi się tak działo bardzo rzadko ale nieraz przerywa ;/ szczególnie koło 3tyś i jak zimny.


Świece musisz zmierzyć szczelinomierzem i wtedy wymienić.
co do świec i tak będę robił sinerblocki wiec u mechanik mi to wymieni (nie mam klucza, a jeszcze bym urwał przekręcił i był dopiero był problem ;/)

Budziniak
27-07-10, 21:39
. Ale po dzisiejszym poranku kiedy dziwnie mi zaczął przerywać jak dwójkę włączyłem to też zmarszczyłem brew, kiedyś też mi się tak działo bardzo rzadko ale nieraz przerywa ;/ szczególnie koło 3tyś i jak zimny.


Układ zapłonowy Twojego auta prosi Ciebie w stanie agonalnym o ratunek :) a z tą kopułka to ja nie świruje bo tego typu druciarstwo to można spotkać u taxi driverów starej daty a nie u Honda Maniaków.
Natomiast aby naprawa wykonana była całkiem pro radzę abyś postąpił wg. tego linku http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?6877-Samodiagnostyka-6-Generacja

yamaldk
27-07-10, 21:55
można spotkać u taxi driverów starej daty a nie u Honda Maniaków
NO to żeś mnie rozbawił haha bo właśnie starszy mi zaproponował takie czyszczenie kopułki itp i właśnie jest taksówkarzem starej daty.
W pewnym momencie chciałem wyjrzeć przez okno czy mnie nikt nie obserwuje haha!
Teraz to już na pewno wymienię kopułkę np. http://www.moto.allegro.pl/item1160599980_kopulka_aparatu_zaplonowego_honda_a ccord_civic.html myślę że nie znajdzie się lepszej i palec rozdzielacza, tylko z tym palcem pewnie będę się bawił bo widziałem że tam słaby dostęp (ale sprawdzę na necie na pewno jest opis jak odkręcić itp)

Budziniak
27-07-10, 22:03
Musisz odszukać na forum temat o wymianie palca. Bo przez chęć pójścia na łatwiznę można spalić cewkę :) jak znajdę to wkleję
PS. Mam podgląd na to co robisz w pokoju...24h i radzę Ci zamknąć zakładkę z tymi filmikami :D

yamaldk
27-07-10, 22:13
spalić cewkę ;/ o kurde tego bym nie chciał więc na pewno się przyłożę do tego i będę szukał podobnych tematów o tym palcu.
btw. dzięki za pomoc .
heh będę musiał też zasłonić okna.