PDA

Zobacz pełną wersję : Czyżby sprzegło w VTI padło ?



PerfektT
30-03-05, 23:48
Witam.
Powiem krótko - mam problem :)
Przy zmianie biegów w czasie jazdy pojawił się wyczuwalny opór,
Przy zmianie z 1 na 2 nie jest duży jednak z 2 na 3 jest już ciężko i słychać ciche nieprzyjemne zgrzytnięcie. Przy wyższych prędkościach obrotowych silnika (4tys Obr i wyżej) biegi dosłownie nie wchodzą ! Pojawiło mi się to dosłownie przedwczoraj po takim ostrzejszym przejeździe.

Auto to Civic VTI 5D 97 150kkm.

Moje podejrzenie to sprzęgło, no i wydaje mi się, że to docisk, bo nie mam problemów ze ślizganiem się, przyśpieszaniem itp.
Przejechałem nim 3kkm, a poprzedni właściciel nie wymieniał sprzęgła … Ponoć ludziom w tym modelu pada po 80kkm :)

No i teraz pytanka:
Czy może to być coś innego?
Może orientujecie się jakie są przybliżone koszta wymiany kompletnego sprzęgła ? Zakładając, wariant I- ASO lub wariant II dobry zakład obczajony w Hondach (ze względu na specyfikę samochodu, zależy mi aby było dobrze zrobione :) ). - Wawa i okolice.

Pozdrawiam Wszystkich i nie życzę podobnych problemów

Perfekt

UWAGA:
Post wysłany również na:
www.hondapl.org/forum
Także nie czytajcie jeżeli tam widzieliście. :)

gadu
30-03-05, 23:50
Przy zmianie z 1 na 2 nie jest duży jednak z 2 na 3 jest już ciężko i słychać ciche nieprzyjemne zgrzytnięcie

Gdzies o tym niedawno czytalem , zobacz "szukaj"

elmer
30-03-05, 23:52
Sprzeglo generalnie nie pada od przebiegu, a od stylu jazdy i umiejetnosci kierowcy. Ale jesli przejechalo 150 000 w dosc szybkim aucie, to na pewno lekko nie mialo, i ma prawo byc zuzyte.

Koszystajac z okazji wymien wszystko, czyli docisk + tarcza + lozysko + plyn, bo robota jest dosc droga.

ARTX
31-03-05, 00:02
moja HANIA własnie odpoczywa bo sprzegło "spalone" ale nie było na mnie mocnych na nocnym street :) nawet ponad 160km astra nie dala rady :D

hcc
31-03-05, 00:16
Koszystajac z okazji wymien wszystko, czyli docisk + tarcza + lozysko + plyn, bo robota jest dosc droga

albo SPIEK tez jest rozwiazaniem.... mniej kosztowymy niz nowe kompletne sprzeglo ( oryginalne ).



sprzegło "spalone" ale nie było na mnie mocnych na nocnym street nawet ponad 160km astra nie dala rady

heh zapraszam na nocnego streeta do wawy ;)

adamez
31-03-05, 08:41
Sprawdź czy na postoju, przy wyłączonym silniku i niewciśnietym sprzęgle biegi chodzą lżej, jeśli tak to masz problem ze sprzęgłem. Jeśli chodzą tak samo kiepsko to wymień olej w skrzyni biegów (zalecany HONDA MTF) i zainteresuj się poliuretanowymi gumkami ENERGY SUSPENSION do cięgien.

PerfektT
31-03-05, 09:45
Biegi na postoju chodza lekko.
Trudność z wrzucaniem poszczególnych biegów rośnie razem z obrotami i prędkością samochodu. Trójka najmarniej wchodzi.

Co do wymiany to gdybym to robił to cały komplet.

W sumie to poprzedni driver jeździł raczej "cywilnie" - facet koło 50, dwa oddziały firmy i kursy pomiedzy nimi. Przynajmniej tak mówił :D .

A Co spiekowego sprzęgła to macie doświadczenia w swoich autach przy podobnych silnikach i mocach ? (zaraz przegrzebie archiwum) - koszta, kto by to zrobił w Wawie.

Pytam się bo VTI 5D 6gen. rozczarowuje jeżeli chodzi o części - jakoś mało tego jest. Ostatnio w ASO w Białymstoku nie rozpoznali tego modelu auta - myśleli, że swapowany czy coś w tym rodzaju :D :D

ignac
31-03-05, 10:12
pod seryjny silnik odradzam szkoda skrzyni spieki tak ale jak masz turbo to pewnie ale w sumie tez jak bym mial takowo mode bym ich nie wkladal.
jelsi masz seryjny silnik bad zdelikatna mode mocowo nie wieksza niz 180-200 km polecam wzmocnione sprzegielko nkk badz exedy. :D

boomer
31-03-05, 15:27
Tak sie sklada ze w tych modelach to czesta przypadlosc. Na hondarevolutions czytalem ze sporo osob wymienialo synchronizatory, sprzegla, oleje w skrzyni ale na poczatek radze poliuretanowe gumki do ciegien. Sprzeglo pada od stylu jazdy ale bez przesady, rozmawialem wczoraj z bratem doktorka bo tez ma teraz 1.8VTI tak jak ja i ja mam przebieg 140k km i sprzeglo zyje wiec nie przesadzajmy

typeR
31-03-05, 15:54
Mialem kiedys dokladnie to samo. Po 30 minutach jazdy, olej w skrzyni nagrzewał sie i stawał sie rzadszy co skutkowało nieprzyjemnym zgrzytem przy zmianie biegu z 2 na 3 powyzej 6000 obr/min. Inne biegi wchodzily bez problemow, wiec obawialem sie o synchronizator 3. biegu. W pewnym momencie biegi wogole przestaly wchodzic i ledwo dotoczylem sie do domu... Zjechane sprzeglo + uszkodzony docisk :x Na szczescie po wymianie sprzęgła wszystko było ok. U Ciebie obstawialbym to samo. Zrób jeszcze taki test - rozgrzej dobrze auto, przeciagnij na dwójce pod odcinke wcisnij sprzęgło i przytrzymaj ok pół sekundy (do sekundy) i dopiero wepnij bieg. Powinno wejsc bez zgrzytu. I nie katuj auta bo zajezdzisz skrzynie - wymien komplet sprzęgła (tarcza docisk lozysko) i przy okazji olej w skrzyni. Nie kupuj oryginala hondy w aso bo jak uslyszysz cene to zemdlejesz. Sciagnij sobie komplet z USA. Mysle ze z robocizną zmiescisz sie w 1000 PLN + olej MTF (okolo 150 PLN) Powodzenia.

Spoon
31-03-05, 17:42
Sprzęgło wymieniał ostatnio Maciek. Do 5g 1.5 16v kompletne coś chyba 500 plnów jak dobrze pamiętam. Odzukaj i pogadaj :wink:

ARTX
31-03-05, 18:09
1.5 to nie VTI :lol:

Spoon
31-03-05, 20:08
1.5 to nie VTI :lol:

No to wymyśliłeś - nie wiedziałem :wink: Wniosłeś do tematu - wolę podać przybliżoną cenę słabszego sprzęgła niż klepać takie posty.

ARTX
31-03-05, 22:11
mowa jak zauwazyles jest o sprzegle od VTI a nie 1.5, cena tez zostala podana, ze razem wyniesie okolo 1000zł wiec nie rozumiem Cie ;)

Pancin
31-03-05, 22:48
1.5 to nie VTI :lol:

No to wymyśliłeś - nie wiedziałem :wink: Wniosłeś do tematu - wolę podać przybliżoną cenę słabszego sprzęgła niż klepać takie posty.

OT: Gdybyś się orientował w różnicachcen do VTi i innych typów to byś tego nie pisał. Nawet przybliżone ceny części do "zwykłego" Cifa mają się nijak w stosunku do VTi. Równie dobrze mogłeś napisać, że sprzęgło do np. Golfa kosztuje 400 zł.

PerfekT, zanim wydasz pieniądze na nowe sprzęgło zacznij od odpowietrzenia układu sprzęgłowego. Bardzo możliwe, że trochę przygrzałeś i ci się zapowietrzyło. Ja tak miałem u siebie. Podobne objawy, a po odpowietrzeniu zniknęło.

maciek
01-04-05, 08:13
A ja mysle ze spokojnie mozna zejsc duzo ponizej 1000zl.
Widocznie slabo szukacie panowie.

typeR
01-04-05, 12:21
A ja mysle ze spokojnie mozna zejsc duzo ponizej 1000zl.
Widocznie slabo szukacie panowie.

Konkrety konkrety, chetnie posłucham :P