PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana Sroodka



Cookee
30-03-05, 22:45
Witam mam pytanie jak mozna najlepiej i najlatwiej oraz najtaniej zrobic srodek.W mojej hani jest to niezbyt fajny wyglad i myslalem nad czyms innym nie wiem moze mi doradzicie;/ 8)

siemaR
30-03-05, 22:47
najlepiej i najlatwiej oraz najtaniej zrobic srodek
wywal wszystko do gołej blachy :lol:

Cookee
30-03-05, 22:53
I kabelki zostawie:P nie no pytam sie gdzie moge np takie cos http://www.honda.gda.pl/modules.php?set_albumName=pryw_maru&id=aab&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_photo.php o zrobic takie srebne rami czy to samemu trzeba czy mozna gdzies dostac.. :razz:

siemaR
30-03-05, 23:01
sorki, ale najtaniej i najłatwiej i jeszcze najlepiej się trochę wyklucza. Poza tym chyba nikt nie ma pojęcia co chcesz zrobić - zrobisz tak jak będzie Ci się podobało. Wystarczy chwilę usiąść, poszukać fot konsoli i wnętrz, zastanowić się i masz odpowiedzi na swoje pytania - przecież to Ty musisz wiedzieć czego chcesz. A co do srebrnych ramek było nie tak dawno o malowaniu wnętrza i sposobach.... Zajrzyj też do działu nasze hondy, bo nie wiem jak można Ci pomóc - poszukać za Ciebie, czy napisać jak mi się podoba w środku hani..?

TheMc
30-03-05, 23:06
Cookee jak chcesz takie cos jak w linku to pogadaj z wlascicielem- Maru wie wszystko o tym co i jak we wnetrzu civica

MartinS
31-03-05, 08:15
z malowaniem elementów środka nie ma problemu u każdego lakiernika powinni Ci to zrobić.....

PAT
31-03-05, 09:01
ale czy lakier nie odchodzi po takim malowaniu???

emg
31-03-05, 09:29
ale czy lakier nie odchodzi po takim malowaniu???
jak zrobisz najtaniej to odchodzi

PAT
31-03-05, 09:34
a jak postepowac zeby nie odchodzil???

przemir
31-03-05, 09:39
znalesc dobrego lakiernika - np takiego co mial stycznac z car audio. bedzie wiedzial jakich plastifikatorow uzyc!
Pat w twoim przypadku - surowosc i spartanskoc twoim przyjacielem - ale wszystko z klasa

Cookee
31-03-05, 11:43
W sumie macie racje ze to odemnie zalezy bylko ja nie mam zdolnosci plastycznych:P ale jak mial bym dac lakiernikowi taka ramke poczym oni jak to oni policza to za jeden element 300 zl:P :roll: ogolnie to szukam czesci pod smietniczne poniewaz przed gala zmiany biegow mam wona przerwe da sie czyms to zajac tak jak w innych civicach?Czy raczej osobno tego nie kupie? :o

boomer
31-03-05, 15:32
Coraz ciekawsze tematy na technicznym...
Ja widze kilka sposobow:
1. Lakierujesz wg wlasnego uznania, zmieniasz fotele lub obszywasz innym materialem (skaj, welur,skora itd)
2. Szukasz czesci np. na ebayu. Nie wiem jaki masz samochod bo jestes kolejna osoba ktora nie uzupelnila profilu wiec gdybam ze mozesz znalezc sporo roznych dodatkow ktore upieksza wnetrze badz stworza atmosfere kichy i wiejskiego tuningu ale o gustach sie nie dystkutuje
3. Mozesz ladowac neony, diody i inne swiecidelka, wunderbaumy i takie tam i tez bedzie inaczej
Dopoki nie bedziesz wiedzial czego chcesz konkretnie to nikt za ciebie samochodu robic nie bedzie wiec zastanow sie jak chcesz zeby to wygladalo

MartinS
31-03-05, 15:36
a jak postepowac zeby nie odchodzil???

najpierw trzeba zmatowic powierzchnie pózniej takim specjalnym podkladem do plastuków i na koniec dopiero lakier...i u mnie nie odchodzi :D

SAJENS
31-03-05, 15:48
Dokladnie tak jak napisal MartinS. Nie kazdy lakiernik to zrobi bo nie kazdemu chce sie bawic z lakierem.
Musisz zmatowac plastik papierkiem potem odtluscic dokladnie potem prysnac specjalnym podkladem do plastiku i na koniec lakier.
To so podstawowe 4 kroki ale jeszcze dochodzi czy plastik jest porowaty i jaki masz lakier to wszystko od siebie jest zalezne i jak to dobizesz tak jak na instrukcji to nic ci sie nie zwazy i nic nie bedzie odchodzilo nawet w sloncu.
SAJENS

Pati
31-03-05, 15:57
Witam mam pytanie jak mozna najlepiej i najlatwiej oraz najtaniej zrobic srodek.W mojej hani jest to niezbyt fajny wyglad i myslalem nad czyms innym nie wiem moze mi doradzicie;/ 8)

zrób se co tam tylko se chcesz.
EOT

GoorY
31-03-05, 17:16
jeszcze sa w kastoramie takie spraje imitujace marmur :grin: ...pomysl o tym :wink:

Cookee
31-03-05, 17:34
Dobra to obszyje go rozowym futerkiem.. :? cos sie wymysli.. jeszcze duzo czasu..

Maru
31-03-05, 18:26
Dokladnie tak jak napisal MartinS. Nie kazdy lakiernik to zrobi bo nie kazdemu chce sie bawic z lakierem.
Musisz zmatowac plastik papierkiem potem odtluscic dokladnie potem prysnac specjalnym podkladem do plastiku i na koniec lakier.
To so podstawowe 4 kroki ale jeszcze dochodzi czy plastik jest porowaty i jaki masz lakier to wszystko od siebie jest zalezne i jak to dobizesz tak jak na instrukcji to nic ci sie nie zwazy i nic nie bedzie odchodzilo nawet w sloncu.
SAJENS
ja bym jeszcze dodał że po lakierze prysnąc pare warstw lakieru bezbarwnego który Ci zabezpieczy przez przypadkowym przyrysowaniem lakieru. Tyle że trzeb dobrać specjalny lakier baze co by sięnie żarł z lakierem bezbarwnym. Ja dodatkowo po zmatowieniu i odtłuszczeniu dawałem specjalny płyn do malowania plasytków (podobny do kleju którym kiedyś sie modele za bereta sklejało) i łądniej wówczas podkład się trzymał, bez tego odchodzi lakier niestety nawet po pryśnięciu podkładem akrylowym do plastyków.

MartinS
31-03-05, 20:42
Ja dodatkowo po zmatowieniu i odtłuszczeniu dawałem specjalny płyn do malowania plasytków (podobny do kleju którym kiedyś sie modele za bereta sklejało) i łądniej wówczas podkład się trzymał, bez tego odchodzi lakier niestety nawet po pryśnięciu podkładem akrylowym do plastyków.

u mnie nie było żadnego specjalnego łpynu dodawanego a trzyma sie elegancko, jedyne co jest to jakies małe odpryski ale nie ze wzgeldy na to że źle pomalowane tylko w skutek uszkodzeń mechanicznych (mam polakierowana cała konsole środkową) i w ich okolicy nic nie odpryskuje tylko oskoczyło w tym miejcu co mi śrubokęcik upadł :D

Maru
31-03-05, 20:49
u mnie nie było żadnego specjalnego łpynu dodawanego a trzyma sie elegancko, jedyne co jest to jakies małe odpryski ale nie ze wzgeldy na to że źle pomalowane tylko w skutek uszkodzeń mechanicznych (mam polakierowana cała konsole środkową) i w ich okolicy nic nie odpryskuje tylko oskoczyło w tym miejcu co mi śrubokęcik upadł :D
wszystko zależy jaki to jest plastyk, lepiej dać ten płyn niż później za pare miesięcy demontowaną i porawiać, jk nie dałem tego płynu na osłony głośników w drzwiach to lakier odchodzi, co prawda ten plastyk jest inny niż tez na konsoli.

Cookee
01-04-05, 10:58
Maru powiedz mi gdzie przyciamniales szyby,a jak robiles to sam to gdzie kupowales folie.Nie wiesz moze czy sa czesc do konsoli a mianowicie ja za przekladnia biegow mam wolne miejsce a chialbym miec polaczone z gorna konsola da sie to jakos zamaskowac.. jak winnych modelach? :?

Maru
01-04-05, 17:14
szyby mi przyciemniał koleżka i wyszła z tego kiszka bo teraz wychodzą mi "ślady po kornikach" :D a przyciemnianie zrób sobie w zakładzie specjalistycznym od zakłądani folii - koszt założenia do 5 gen jak sie ostatnio dowiadywałem (co by moje odświeżyć i poprawić) wychodzi dwie tylne boczne i tylna około 250-300 PLN. Porozmawiaj z Rikoo on zakłada fajne folie,
Co do tego elementu nad skrzynią biegów to szroty oferują coś takiegow normalnych cenach, w Poznaniu jest jeden więc tam bym na Twoim miejscu poszukał,