PDA

Zobacz pełną wersję : wyskalowanie wskaznika paliwa



K@p3K
26-10-06, 22:35
szukalem i nie moge znalezc, to zapytuje:

chodzi o coupe z 95roku znaczy takiejak moje co widac na zdjeciu...niech mi ktos powie jak jest wyskalowana kontrolka poziomu paliwa mniej qwiecej gdzie jest ile litrow itp, kiedy zaczyna sie rezerwa...czy na czerwonej kresce czy troche pod czy przed...bo w zapalenie kontolki przestalem juz wierzyc i ile ewentualnie mozna na rezerwie przejechac (czy tam ile jest litrow pod kreska)o ile istnieje takie pojecie w tych modelach.

Lcfr
26-10-06, 23:05
s...bo w zapalenie kontolki przestalem juz wierzyc i ile ewentualnie mozna na rezerwie przejechac (czy tam ile jest litrow pod kreska)o ile istnieje takie pojecie w tych modelach.


to dobrze bo w 5 genie takiej lkontrolki nie ma...

i jak wskazówka spadnie dokładnie na czerwone to własnie jest tak jakby kontrolka sie zapaliła...

wtedy tez, mozna po miescie zrobic ok 60km apo trasie nawet 80-90km...
(wszystko zalezy od stylu jazdy i spalania endzinyyy)

ps. ten temat juz tyle razy był.....

mighty
26-10-06, 23:11
vti tylko miały i to często z mierną dokładnością.

K@p3K
26-10-06, 23:12
przeczytalem takich 5 i nie moglem wyciagnac wnioskow zadnych..albo jestem tepy albo tepy... tak czy siak dzieki za info..mozeta zamknac temat w sumie chyba ze jeszcze mi ktos powie ile dokladnie litrow jest na kreskach na wskazniku.

mighty
26-10-06, 23:16
chyba ze jeszcze mi ktos powie ile dokladnie litrow jest na kreskach na wskazniku.
podejrzewam, że nawet konstruktorzy tego auta nie wiedzą ile :lol:

pirat
26-10-06, 23:31
to dobrze bo w 5 genie takiej lkontrolki nie ma...

vti tylko miały i to często z mierną dokładnością.

a ja mam i to nawet dzialajaca... :shock: a nie ma vti tylko zwyklego vtec :shock:

a zegary ani nic nie jest po przekladce. wszystko jest tak jak powinno :-)

chyba odkrywam wlasnie czesc znaczenia tego "quartet" :roll:

jak zalewam (po przejechaniu "paru" km :D zazwyczaj 20-30) od zaswiecenia sie kontrolki 18 litrow palyfa to jest tak mniej wiecej na srodkowej kresce

mighty
26-10-06, 23:34
no to widocznie jakies bogatsze wersje wyposażeniowe :D ja kierowalem sie tym, co napisal lcfr. ;)

mozes
27-10-06, 10:22
Co wy ludziki macię z tą rezerwą, ja nie dopuszczam aby w zbiorniku było tak mało paliwa jak mam 1/3 zbiornika to najwyższy czas aby podejchać na stację. A jak ktoś jeździ ciągle na rezerwie to pompę paliwa mu szlag trafi. Takie jest moje zdanie.

Lcfr
27-10-06, 10:35
Co wy ludziki macię z tą rezerwą, ja nie dopuszczam aby w zbiorniku było tak mało paliwa jak mam 1/3 zbiornika to najwyższy czas aby podejchać na stację. A jak ktoś jeździ ciągle na rezerwie to pompę paliwa mu szlag trafi. Takie jest moje zdanie.

no ale warto chyba wiedziec mniej wiecej kiedy jest dokładnie rezerwa i ile w ekstremalnych warunkach mozna na niej zrobic....






a ja mam i to nawet dzialajaca... :shock: a nie ma vti tylko zwyklego vtec :shock:

a zegary ani nic nie jest po przekladce. wszystko jest tak jak powinno :-)




no to masz lans ponad stan :)
masz moze fotke zegarów?

pirat
27-10-06, 11:19
zatraz moze byc, bo akurat pali mi sie kontrolka od rezerwy :P

no i znajdziesz tez tutaj:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=15979

jamal
27-10-06, 12:49
kupowalem wiazke kabli z d16z6 i zegary tez z d16z6 i byla kontrolka rezerwy po wciepnieciu do mojego autka nie swieci :D a w ekstremalnych warunkach mialem okolo 3-4mm ponizej czerwonej kreski i jakos jeszcze chodzil sobie
Aha z obserwacji mojej i parku ziomkow wiem ze wskazniki w cifach przeklamuja :D

BartGT
27-10-06, 12:52
jeszcze mi ktos powie ile dokladnie litrow jest na kreskach na wskazniku.

U mnie w Coupecie ostatnio jak lałem Pb a wskazówka stala juz na czerwonym polu zostalo w baku 12l :lol: :lol: :lol:

pirat
27-10-06, 12:53
tutaj prosze swiecaca sie kontorlka, wskazowka siedzi tak nisko po przejechaniu 20 km od zapalenia sie kontroli.
no i obok widac efekt moich zmagan z zegarkiem :D
http://images3.fotosik.pl/220/4885bb5e4a62d9c9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4885bb5e4a62d9c9)

[ Dodano: Pią 27 Paź, 2006 12:54 ]
edit, o mam go troche przestawionego, o godzine jakas :D

juz wiem dlaczego.. bo mnie akumulator kaput jak chcialem wczesniej odpalic.

bartol
27-10-06, 14:20
to dobrze bo w 5 genie takiej lkontrolki nie ma...


Jak nie ma :shock: jak jest bynajmniej w D16Z6 :D

Pati
27-10-06, 20:17
nie w każdym EG5 jest kontrolka rezerwy. VTi mialo wszystkie. pozostałe różnie. chyba zależy od tego czy były składane w poniedziałek czy inny dzień ;)

Lord_ZED
27-10-06, 21:25
Kuki mi mówił ze coś jeszcze poza kontrolką i kablami jest do tej rezerwy. Jakiś dinks w baku czy cuś. Bo jemu się spaliło i pytał czy taiego gdzieś nie widziałem.

bartol
28-10-06, 00:13
nie w każdym EG5 jest kontrolka rezerwy. VTi mialo wszystkie. pozostałe różnie. chyba zależy od tego czy były składane w poniedziałek czy inny dzień ;)

To normalnie mam full wypass :twisted:

sonek
16-07-07, 11:59
A ja mam D16Z6 i nie mam :|

Lcfr
18-07-07, 09:35
Jakiś dinks w baku czy cuś

pompa z pływakiem innym niz w wersji bez kontrolki...

grafix
18-07-07, 22:09
nie w każdym EG5 jest kontrolka rezerwy. VTi mialo wszystkie. pozostałe różnie. chyba zależy od tego czy były składane w poniedziałek czy inny dzień ;)

a ja mam Eg5 i tez mam :) tylko moja jest z 1991

może rocznikowo jest to zależne , gdzie mieliście składane auto (jest na plakietce) SUZUKA ?