PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktos na diesla Hondy



fasteer
26-10-06, 18:48
Witam, jestem nowym uzytkownikiem i chciałbym sie dowiedziec czy ma tutaj ktos civic'a diesla z roku 97 badz 98??? I gdzie mozna dostac do nich częśći?? czekam na odpowiedź

tomay
26-10-06, 19:56
to jest ten 2.0 sdi rovera?

prz3mo
26-10-06, 22:19
Witam, jestem nowym uzytkownikiem i chciałbym sie dowiedziec czy ma tutaj ktos civic'a diesla z roku 97 badz 98??? I gdzie mozna dostac do nich częśći?? czekam na odpowiedź

Diesli to tu chyba na palcach jednej reki mozna poszukac... mało ludzi ma.
Co do czesci to szukaj w sklepach pokroju Intercars, JapanCars czy Fota SA.... A co do uzywanych to pytaj w dziale gielda, jest kilku handlarzy, ktorzy maja co chwile rozne auta do rozbiórki.. Choc z dieslem pewnie bedzie ciezko..

Przeniose Ci temat do działu civica 5d, moze ktos sie odezwie z Dieslem.

fasteer
27-10-06, 14:41
Tak zgadza sie jest to silnik ROvera najeczęsciej spotykany w 400-setkach nie wiem jaki ma kod ani oznaczenie ale wiem ze jego mo to blisko 90km;/ chociaz...jak na tą bude niezle.:)
Dajcie znac o problemach czy innych ciekawostkach o tym samochodzie pozdrawiam

jusci
01-11-06, 22:42
Jestem posiadaczem Rovera 420 SDi. Silnik 105 KM, oznaczenie 20T2N. Części jeszcze do niego nie kupowałem bo jezdze nim od niedawna. Zależy tez co cię interesuje. Np na fakturze za części do wymiany rozrządu przy prawie kazdej części napisane jest "Rover/Honda". Takie silniki byly montowane w Accordach 2.0 TDI (lub 2.0 iTD).

tomay
04-11-06, 15:29
znam 2 przypadki, 1 z rovera i jeden z hondy, gdzie przy normalnej eksploatacji , podczas jazdy wypaliły sie dziury w na tłokach.
przy przebiegu koło 150 tyś km

przemir
07-11-06, 07:54
nie sadze by to byla normalna ekspolatacja - jak poczytasz sobie roverki pl to tam sporo osob bawi sie samodzielnie zaworem opozniajac otwarcie westgata przez co trzyma dluzej doladowanie i lepiej chodzi - dla mnie to samobojstwo ale i zagranica patent podobno spotykany i wg mnie to mogla byc przyczyna. Blok bedzie ciezko zarznac - ja swojego mam 2 lata 45km przebiegu pod moja noga i nawet turbina trzyma cisnienie co mnie dziwi bo o nia nie dbam /total przebieg 132k/ rozrzad kupilem w focie /k.380zł wszystko/ swiece zarowe fota /drogie 50zł sztuka/ filt oleju /jc auto 30zł/ klocki ebc nic wiecej nie robilem dzis jade po akumulator - zadowolony jestem b z niego

tomay
07-11-06, 22:30
nie sadze by to byla normalna ekspolatacja
była, wiem to z autopsji, kumpel civica też nie butował.
chyba, że wcześniej w Belgii były zakatowane, ale watpię

fasteer
26-11-06, 11:34
A powiedzcie mi ile było tych diesli? Wydaje mi sie ze dwa (2.0) ja mam 2.0 itd na klapie widnieje taki napis. Jest to 8-zaworowy silnik ponoc ma 88 koni na dobrym paliwie 90:)
i jakis lepszy w accordach 105 konny. ten slabszy ma kod 20TR2 chyba czy cos podobnego prosze o odpowiedz

Dzida
26-11-06, 11:35
A powiedzcie mi ile było tych diesli? Wydaje mi sie ze dwa (2.0) ja mam 2.0 itd na klapie widnieje taki napis. Jest to 8-zaworowy silnik ponoc ma 88 koni na dobrym paliwie 90:)
i jakis lepszy w accordach 105 konny. ten slabszy ma kod 20TR2 chyba czy cos podobnego prosze o odpowiedz

To silniki rodem z Rovera :)

Gruszka
26-11-06, 12:13
A powiedzcie mi ile było tych diesli? Wydaje mi sie ze dwa (2.0) ja mam 2.0 itd na klapie widnieje taki napis. Jest to 8-zaworowy silnik ponoc ma 88 koni na dobrym paliwie 90:)
i jakis lepszy w accordach 105 konny. ten slabszy ma kod 20TR2 chyba czy cos podobnego prosze o odpowiedz

Tak byly dwa:

http://img211.imageshack.us/img211/4773/silnikihc5dyz9.jpg

Tu znajdziesz sporo pomocnych informacji o nich:

http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/CivicAerodeck/

Pzdr.

fasteer
26-11-06, 12:41
A jak mam rozpoznac ktory mam silnik? 20T2R czy 20T2N? ponoc mozna rozpoznac po obudowie silnika a jest moze gdizes na tabliczce znamionowej? ja juz sie pogubiłem od tego wszystkiego hehe prosze o odpowiedź:)

Gruszka
26-11-06, 16:29
Powinienes miec wybite numery na silniku, z frontu, kolo skrzyni. Od tego zacznij. Bedzie wszystko jasne.

Ewentualnie podaj VIN (moze byc bez ostatnich 5 cyfr), po nim tez powinno sie udac rozpoznac silnik, chociaz z tego co widzialem w manualu chyba to samo oznaczenie maja oba diesle.

Pzdr.

hondapruszkow
11-07-07, 19:14
Czy ktoś może mi podać spalanie tego diesela z włączoną klimatyzacją we wszystkich warunkach??

busker
07-08-07, 15:48
ja akurat klimy nie mam, ale to dużej roznicy nie robi. W warunkach mieszanych a raczej bardziej miejskich spalanie 6,5 max 7l w zime. Przy spokojnej jezdzie oszczędzając turbo to i 6 spalisz. W trasie odejmij 0,5-1 L