PDA

Zobacz pełną wersję : syczenie spod maski na wysokich obrotach d13b2



dejvt
26-10-06, 11:37
dawno nie pisalem wiec witam wszystkich :)

Dodajac gazu slysze jakby powietrze lecialo gdzies spod maski jakas cienka rurka (nic sie nie wyczpilo, sprawdzałem)

dzieje sie tak od kiedy zdemontowali mi gaz z mojej d13stki,

wiem ze mam luzny pasek alternatora bo mi piszczy na zimnym silniku alae to chyba nie od tego co >?

Mattmax
26-10-06, 15:27
Nie wiem jak jest w Twoim silniku....Ale u mnie swiszczał filtr powietrza,miałem nieszczely układ dolotowy zimnego powietrza.pozdrawiam:)

marcin EZG
26-10-06, 16:02
u mnie swiszczy jak przekraczam 5500obr hehe

dejvt
26-10-06, 18:32
Nie wiem jak jest w Twoim silniku....Ale u mnie swiszczał filtr powietrza,miałem nieszczely układ dolotowy zimnego powietrza.pozdrawiam:)


mam gaznik a na filtrze przjechalem jakies 11 000 hmm czas na wymiane ?

[ Dodano: Pią 27 Paź, 2006 ]
??????????

martinox1
27-10-06, 21:06
Właśnie Panowie miałem pytać o takie świszczenie spod maski, nie wiem co jest grane. Jak wyłączę silnik to jeszcze przez jakieś 5 sekund to słychać (właśnie gdzieś w okolicach układu dolotowego powietrza). Boję się że naprawa może mnie dużo kosztować. Doradźcie co z tym fantem zrobić. :cry: Nie mam LPG a silnik D14A8.

agent_lol
27-10-06, 21:15
sprawdź czy gazownicy nie zostawili ci jakiegos parcha w oklolicy filtra- tępe łebki zamiast ustawiac gaz czasem wpychają coś pod filter zeby mniej powietrza dostawał i wtedy na gazie wyrównują sie obroty - moze coś w tą strone poszukaj

cvc d15
28-10-06, 08:20
Właśnie Panowie miałem pytać o takie świszczenie spod maski, nie wiem co jest grane. Jak wyłączę silnik to jeszcze przez jakieś 5 sekund to słychać (właśnie gdzieś w okolicach układu dolotowego powietrza). Boję się że naprawa może mnie dużo kosztować. Doradźcie co z tym fantem zrobić. Crying or Very sad Nie mam LPG a silnik D14A8.

sprawdź okolice wspomagania hamulcowego (serwo), od kolektora biegnie tam podciśnienie przez zaworek pcv, może on jest walnięty, sprawdź czy masz wspomaganie hamulców po tych 5 sek, na zgaszonym silniku, najlepiej na jakiejś małej górce, przynajmniej na jedno hamowanie powinno trzymać.

PAWEL78
28-10-06, 08:53
Odgłosy gwizdu lub sapania
• Nieszczelny kolektor dolotowy lub uszczelka gaźnika
• Nieszczelna uszczelka kolektora wylotowego
• Nieszczelny elastyczny przewód podciśnienia
• Przedmuchy spalin przy uszczelce pod głowicy silnika

murgrabia
28-10-06, 09:59
Właśnie Panowie miałem pytać o takie świszczenie spod maski, nie wiem co jest grane. Jak wyłączę silnik to jeszcze przez jakieś 5 sekund to słychać (właśnie gdzieś w okolicach układu dolotowego powietrza). Boję się że naprawa może mnie dużo kosztować. Doradźcie co z tym fantem zrobić. :cry: Nie mam LPG a silnik D14A8.
,oże ci pasek od alternatra piszczy u mnie tak było jak światła włączyłem .Naciągnąłem i kłopot zniknął

dejvt
28-10-06, 17:34
dzisiaj na przegladzie w Hondzie szukali i sie nie doszukali.. "samochod trzeba zostawic to rozbierzemy i poszukamy" - bede musial podjechac

martinox1
28-10-06, 19:54
Dzisiaj machanik powiedział mi że to na 99% jest serwo, poszła jakać membrana i przez to świszcze jakieś 5 s po wyłączeniu silnika. Czy może ktoś wie czy serwo z hondy z 1996 r. pasuje do hondy z 1998 r.? bo znalazłem takie na allegro po okazyjnej cenie...