PDA

Zobacz pełną wersję : Zbieżność czy inna cholera?



CMQ
30-03-05, 13:43
Witam.

Na poczatek dane.

Civic i-VT. Końcówki drążków, drążki kierownicze, tuleje mocowania wahacza przód, tuleje stabilizatora-wszystko nowe JC. Kola wyprostowane i wyważone, ciśnienie równe. Opony to niemal nowe Kormorany Gamma.

Problem:
-auto ściąga dość wyraznie w lewo, sama kierownica zaś jest delikatnie skręcona w prawo.
Szukam przyczyn:
-auto mocniej ubite sprężyny od strony kierowcy-jest ciut przechylone, widać to. Czy to może być przyczyna ściągania?
-magicy, którzy montowali wymienione powyżej części mieli problemy z dopasowaniem i cięli coś przy drążkach. Niemniej auto sciągalo tez wcześniej. Jest to zwlaszcza widoczne przy nowych kolach.

Co robić, co sprawdzić? Zdejmowalem też wczoraj nabę by nasmarowac ocierający element, ale naba i jej zalożenie na wieloklin do ściągania nic mieć nie może, prawda?

Prosze o przemyślane sugestie.

boomer
30-03-05, 13:53
-auto mocniej ubite sprężyny od strony kierowcy-jest ciut przechylone, widać to. Czy to może być przyczyna ściągania?
Moze byc moim zdaniem


-magicy, którzy montowali wymienione powyżej części mieli problemy z dopasowaniem i cięli coś przy drążkach. Niemniej auto sciągalo tez wcześniej. Jest to zwlaszcza widoczne przy nowych kolach.
Moze byc moim zdaniem


-auto ściąga dość wyraznie w lewo, sama kierownica zaś jest delikatnie skręcona w prawo.
Zbieznosc?

Ja bym zaczal od zbieznosci, potem zawieszenie i te akcje z magikami

kosiniak
30-03-05, 14:19
no mi sie wydaje ze wymiana tych wszystkich drazkow i tuleji i nie ustawienie po tyym zbieznosci to wielka porazka

CMQ
30-03-05, 14:26
Zbieżność zostala po tym USTAWIONA.

GoorY
30-03-05, 14:37
Zbieżność zostala po tym USTAWIONA.
ale to coos nie do koonca skoro kierownica krzywo stoi...
a moze to kwestia historii tego auta?? geometria ?? :roll:

przemir
30-03-05, 14:45
a od kiedy to sie zaczelo?

CMQ
30-03-05, 14:50
Geometria jest idealna. Kiera krzywo stoi-trzerba ciut podregulować zbieżność bo jak sie zaklada nabe na wieloklin to czasem nie da się ustawić prosto.

Ściągalo już przedtem, ale tak se przypominam że na tych Kormoranach to jest odczuwalne, na zimówkach bylo pod tym względem lepiej. Gadalem tez z moim guru od geometrii. Uważa że to moga być opony, sprężyny krzywo ubite wyklucza.

GoorY
30-03-05, 14:54
no to poniekad sobie odpowiedziales

...trzerba ciut podregulować zbieżność...
...na zimówkach bylo pod tym względem lepiej.
Uważa że to moga być opony...
na szerszych gumach zazwyczaj takie rzeczy sa bardziej odczuwalne.
tez bym stawial na 2 miejscu opony (po zbierznosci)

przemir
30-03-05, 15:02
przy moich 215 czuc bylo koleiny i wtedy latal gdzie chcial - a jak ciagle sciaga w ta sama to raczej nie przez szerokosc. przy wywazaniu opon nie trzebe bylo dawac zadnych duzych odwaznikow? nie pije do felg ale moze kord w ktorejs oponce puszcza? czasem wyjdzie przy wywazaniu czasem nie - sprobuj moze zalozyc tyl na przod - nie mam pomyslu wiec strzelam

CMQ
30-03-05, 15:02
Przebadam zawiechę u wspomnanego guru i tyle. Jesli to opony to i tak mialem zamiar je zmienić w przyplywie gotówki.

MartinS
30-03-05, 17:23
ja miałem podobny problem i była to wine jedynie opony....koło było idealnie wyważone, ale koles powiedział że pod naciskiem opona może sie krzywic i dlatego tak jest, wiec ja wymienilismy i juz nie sciagało...........

lukiasz
30-03-05, 17:40
to moze byc wszystko ale jak masz ubitą spręzyne i auto widac ze stoi krzywo to wez pod uwage to ze sa gorsze katy pochylenia co za tym idzie moze auto tez sciagac wiec tego bym nie wykluczal... drążki JC?? mam nadzieje ze "555" bo jak nei to szkoda kasy...Kormorany? one sa dobre do fiata chyba ze jezdzisz jak emeryt ale nei wydaje mi sie wiec tak jak napisalem tu moze byc wszystko od opony po zbierznosc i katy pochylenia po krzywy wachacz hehe

ja bym odtsawil auto ale w dobre miejsce np ja swoje badalem w Hunterze na ursynowie i kolesie sa de best zbierznosc na 17" ustawili idealnie malina,.... szukaj warsztatu gdzie maja dobry sprzet bo katy pochylenia tez sa wazne!

CMQ
30-03-05, 17:44
Yo. Tak,to 555. Kormorany to zakup poprzedniego ownera. Ze sprężyną masz rację, sprawdzim. Wahacz prosty.

mufaz
30-03-05, 17:46
Jak mogli Ci dobrze ustawic zbieznosc skoro kierownice masz krzywo?!Jak Ja mialem ustawiana zbieznosc to najpierw kazal mi ustawic kierownice prost o a potem kola do niej ustawil,a ni ze kola sobie ustawil a kierownice masz przekrecic?! pojedz jeszcze raz na ustaw. zbieznosci,z reklamacja..powiedzz im,ze bylo dobrze a teraz Ci wypas sciaga jak jedziesz... proponuje jeszcze przekrecic kolka z tylu na przod,mozliwe ze jakie kolko ma unfala,....wcale nie oznacza,ze niby nowe kolko jest dobre.....

CMQ
30-03-05, 17:48
Kiera jest krzywo TERAZ, na tamtych kolach (zimowe) bylo OK. Kolka wszystkie sa po wyważaniu, jedno po malym prostowaniu i po przekladaniu.

mufaz
30-03-05, 18:02
No Ok,a taki wariant,ze kolko zimowe bylo podjechane i ustawili Ci do tamtych podjechanych kolek,a zalozyles dobre kola sie zjeb..........

CMQ
30-03-05, 18:18
To jest możliwe, masz rację, też o tym myślalem. Zimowki byly worn out, fele tez mialy swoje wytelepane ;-) Ja jednak patrzę na te Kormorany-może opona krzywa? Nierzadkie to i niedziwne.

elmer
30-03-05, 18:25
Ja nie wiem co to moze byc, ale tez u mnie (tez w 4 gen.):

1) z lewej strony nizej stoi
2) sciaga lekko w lewo, szczegolnie na letnich 14", na zimowkach 13" prawie w ogole tego nie czuc
3) tez kierownica jest lekko krzywo i nie da sie jej ustawic idealnie prosto

Tylko ze ja nie ustawielm zbieznosci.
Ale tak sobie mysle, ze przeciez skoro u nas lewa strona stoi nizej (jest ubita), to przeciez kolo ma inny kat w stosunku do pionu. W zwiazku z tym, moze dlatego sciagac... Tzn. tak to sobie tlumacze na chlopski rozum, oxczywiscie przyczyny moga byc inne, no i rozne u mnie i u Ciebie.

CMQ
30-03-05, 18:29
Odwiedzę speca, sprawdzi, przejrzy, wyeliminujemy pare opcji, kiera się ustawi na prosto, co sie da to się poprawi.

Walter
31-03-05, 00:14
Witam.
-magicy, którzy montowali wymienione powyżej części mieli problemy z dopasowaniem i cięli coś przy drążkach. Niemniej auto sciągalo tez wcześniej. Jest to zwlaszcza widoczne przy nowych kolach.


Te skracanie końcówek drążków to normalna procedura. jak miałem wymienianą to trzeba było podciąć bo jest poprostu za długa. Mówie o EE8. Może to są końcówki do innego modelu albo po jakiś zmianach konstrukcyjnych że nie pasują seryjnie.

CMQ
31-03-05, 10:45
Tak też słyszałem, cieszę się że to potwierdzasz :-)

szpulek
01-04-05, 00:26
witam,
tez chcialem zalozyc podobny watek..

kupilem moje jajko to scigalo mocno w prawo.. ale ze sie kobita *pierwszy wlasciciel" przyznala do kraweznika, wiec to olalem przy tej cenie :)

zrobilem zbieznosc.. okazalo sie, ze to nie jest glowna przyczyna.. na aucie byly nowe zimowki fuldy.. zamienili prawa na lewa i sie okazalo, ze auto jedzie w lewo.. teraz mam te opony z tylu.. auto lekko jedize w prawo, serio lekko.. im dluzej jezdze tym mniej, sadze, ze opony sie musza wyrownac bo po tym krawezniku przestawila sie zbieznosc i opone krzywo zbieralo, bardzo nieznacznie i teraz musi sie prosto zebrac, tak mi to wytlumaczyli..

pzdr

Kras
01-04-05, 09:28
Zamień się z kimś na porządne oponki...albo jak nie bardzo masz z kim to przerzuć te kormorany lewo-->prawo. Już kilka razy słyszałem o ściąganiu powodowanym przez troszkę krzywe opony.

Nevada
01-04-05, 11:58
... a jak nie pomorze to jedź do Gdańska na Schuberta na geometrie, też mają Huntera, cały pomiar laserowo, wszystkie kąty do sekundy mierzone, wydruk...