PDA

Zobacz pełną wersję : d15b7 EJ2 96' USA - chłodnica



KRooL
24-10-06, 16:10
Witam! Potrzebuje chłodnice do Hondy - jak w temacie - Civic Coupe 96' USA d15b7 nadwozie EJ2...

Generalnie dzwoniłem do popularniejszych sklepów w WWA i nigdzie jej nie ma... Czy ktoś wie gdzie można znaleźć chlodnice do tego modelu? Ktoś może ma na sprzedaż w dobrym stanie? Czy ktoś może sie orientuje czy moża włożyc bez większych problemów chłodnice od innego modelu Civica, albo może np. od Integry?

Czekam na sugestie.

K@p3K
24-10-06, 16:26
wedlug mnie jak pasuje w miejsce straej to mozesz wlozyc...w zasadzie nawet jak nie pasuje i ma ta sama pojemnosc co poprzednia to mozesz wlozyc...a wlasciwie to nwet nie muis miec takiej samej pojemnosci wazne zeby byloi dostatecznie duzo plynu chlodzacego...nie wim tylko czy jak bedzie za duzo to pompa nie bedzie przeciazona..ale chyba nie:)...takie moje zdanie

Furious
24-10-06, 18:34
Ja do swojego D15B7 kupilem chlodnice w BHMD z D16Z6, jest troche grubsza ale wszystko pasowało, musisz poprostu porownac wymiary i srednice otworow

KRooL
24-10-06, 19:23
A nie musiałes nic przerabiac wkładając z D16Z6? Wszystko pasowało? Te "bolce" na dole chlodnicy sie sie zgrały? Pamietasz ile za nia zaplaciles? :>

Furious
24-10-06, 20:30
nic nie przerabialem, kosztowala nie malo bo 260zl

Lcfr
24-10-06, 22:15
Witam! Potrzebuje chłodnice do Hondy - jak w temacie - Civic Coupe 96' USA d15b7 nadwozie EJ2...

Generalnie dzwoniłem do popularniejszych sklepów w WWA i nigdzie jej nie ma... Czy ktoś wie gdzie można znaleźć chlodnice do tego modelu? Ktoś może ma na sprzedaż w dobrym stanie? Czy ktoś może sie orientuje czy moża włożyc bez większych problemów chłodnice od innego modelu Civica, albo może np. od Integry?

Czekam na sugestie.


po kolei:

1 - nie ma aut z 96roku o symbolu ej2 -auto ej2 to qp z 5 generacji z silnikiem TYLKO d15b7 i było produkowane tylko do 1995.Wiec mozesz miec tylko takie auto...(jedyna ewentualnosc ze auto wyprodukowane w 95 a rejstracja w 96... - tak czy inaczej 5gen)
2 - chłodnica w tych autach nie jest niczym szczególnym - do dostania dosc łatwo - zobacz nawet czesto na allegro są...(koszt 250pln)
3 - zamiennie pasuje prawie kazda chłodnica z modeli aut 92-95
oraz np z silnika d14a3 - czyli aut 3d+5d (1,4-1,6) z roczników 1996---->2000-podejcia wezy takie same i rozstaw stopek tez...

w moim d15b7 mam od 1,5 roku chłodnice z auta z 2000roku-3d-1,4i

KRooL
25-10-06, 15:16
Ok... Zatem tak...
Co do kwestii roku produkcji nie do konca masz racje. Oczywiscie nie podlega wszelkiej wątpliwości, ze jest to Civic 5gen, ktore były produkowane 92-95. Mój model natomiat jest końcówką produkcji serii w USA i we wszystkich dokumentach jakie posiadam rok PRODUKCJI pojazdu to rok 1996.

Pasuje większosć chlodnic z 5gen? Świetnie, właśnie tego chciałem sie dowiedziec!

Powiedz mi jeszcze tylko dlaczeo u sibie masz chlodnice z modelu z 2000? To miało coś na celu czy tak wyszlo? Pasowała czy dokonywałes jakiś modów?

Lcfr
25-10-06, 15:20
Ok... Zatem tak...
Co do kwestii roku produkcji nie do konca masz racje. Oczywiscie nie podlega wszelkiej wątpliwości, ze jest to Civic 5gen, ktore były produkowane 92-95. Mój model natomiat jest końcówką produkcji serii w USA i we wszystkich dokumentach jakie posiadam rok PRODUKCJI pojazdu to rok 1996.

hmmm... wiec tylko sie cieszyc ze auto młodsze...




Powiedz mi jeszcze tylko dlaczeo u sibie masz chlodnice z modelu z 2000? To miało coś na celu czy tak wyszlo? Pasowała czy dokonywałes jakiś modów?
tak wyszło.... kupiłem ja za 80pln i tak juz zostało... i mimo ze auto ma sporo wiecej niz serynje 102kM to NIGDY nie maialem problemu z grzaniem sie silnika...

KRooL
25-10-06, 20:03
Ok... I wszystko jasne... :-)

Ja kupiłem dziś nową chlodnice firmy Koyo, która jest katalogowo polecana do d15b7. Gdyby ktoś miał podobny problem do mojego to ja swoją kupiłem na ul Kaczęcej 93 za 360 PLN...

Pytanie dodatkowe.
Czy chlodnice trzeba jakos odpowietrzac? Czy moge miec jakies trudnosci z jej włozeniem? Czy wyjmuje starą, wkładam nową zalewam płynem pod korek i hulam dalej?

rafalb33
25-10-06, 20:37
nie ma aut z 96roku o symbolu ej2

O ile sie nie myle to zarówno ej1 i ej2 były produkowane do marca 2006r w juesej. Tyle w ramach OT :lol:

K@p3K
25-10-06, 20:49
nic nie trzeba odpowietrzac..lejesz i jezdzisz...a jak widzisz jakies gluty czy glony osady to mzoesz sobie najpierw zalac plyem czyszczacym uklad chlodzenia...ale jak ci sie nie cche to zalewasz i smigasz:)...przynjamniej ja zalalem i smigam...jak pamietaj zeby po wymianie sprawdzic zbiornik wyrownawczy ze dwa trzy razy bo troche pewnie ci wciagnie plynu z niego...aaaa bym zapomnial jak zalewasz plyn to musisz otworzyc zaworek odpowiietrzajacy ..jak masz instrukcja jakas do hani to tam jest namalowane gdzie on sie znajduje:)...pozdro600

KRooL
25-10-06, 21:15
Ooooo... Sam widzisz! O tym nie wiedziałem! Wiesz, instrukcji nie mam... Prawdopodobnie mógłbym ja zdobyć nawet na tym forum, ale... Jeśłi potrafisz w jakiś krótki jasny sposób mi napisać gdie sie on znajduje to będe wielce wdzięczny! :-)