PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań o d15z6



Wojt@s
23-10-06, 18:22
Przepraszam z góry za mój pierwszy post który został wykasowany źle trafiełem :)
A mianowicie mam kilka ważnych pytań do hondziarzy:
1. Interesuje mnie silnik D15z6 czy waszym zdaniem przebig 175 tys na ten silnik to duzo?
Jesli załozymy ze był on eksploatowany jak powinien tzn wymiana oleju filtrow itd na czas,ile jest jeszcze w stanie wytrzymać. opinie na ten temat sa podzielone jedni mowia to honda przejedziesz raz tyle inni znow 175 tys bardzo duzo lepiej sobie odpuść. Interesuje mnie wasze zdanie jako uzytkowników.
2. Jak juz wyzej wspomnialem 175 tys. jak sadzicie czy czekać mnie bedzie teraz wymiana zawieszenia jakies inne problemy w koncu przebieg wydaje sie duzy.Zakladam ze wszytsko bylo wymieniane kiedy powinno chociaz nie mam pojecia jaki jest czas eksploatacji i w tym sedno sprawy . Jesli znajdziecie chwile napiszcie mi co ile km powiedzmy powinno sie wymenic oleje. chodzi mi bardziej o skrzynie biegow i inne miejsce bo z doswiadczenia ja wymieniac w swoim co 3 tys badz co roku .
Co powinno być juz wymienione przy takim przebiegu wiem ze to pytanie jest śmieszne bo to zalezy od samochodu jego ekploatacji itd ale patrzac na zwykle uzytkowanie bez szalenstw , po dobrych drogach ?? amortyzatoyry wahacze jeszcze cos siada ??

3.http://img.otomoto.pl/photos/original/C1/C173/C17345/C1734530_3.jpg tyczy sie gamy kolorów dostępnych w 1998 roku czu ten samochód był malowany czy był wtedy dostepny taki niebieski kolor?
4. Jak sprawdzić czy silnik nie jest już zajechany. Znacie jakies sposoby dla laika
To narazie tyle jeśli ktoś napisze znajdziesz to wszytsko na forum to minie sie z prawda bo wszytskiego nie ma przeszukałem.

damios
23-10-06, 18:28
1. 175 tys. to nie duzo, jest gdzies obok post dotyczacy przebiegu 230 tys, niektorzy maja ponad 300 i spokojnie lataja, wszystko zalezy od eksploatacji
2. Na dzien dobry wymienic to, co zwykle, oleje, plyny, pasek, swiece, a co wiecej to sie okaze z czasem, albo jedz od razu na diagnostyke to bedziesz wiedzial co i jak. Czy sa luzy w zawiasie itp
3. Tak, byl taki kolor w 1998 roku
4. Jechac na diagnostyke, zmierzyc spaliny, posluchac, popatrzec, zmierzyc kompresje

Wojt@s
23-10-06, 18:49
1.Napisałes wszytsko zależy od ekploatacji. jak twoim zdaniem powinna wygladac eksploatacja - na podstawie przebiegu- co po ile km?
2.Na diagnostyke raczej nie bede miał możliwości:) da sie spradzic recznie przykładowo bujając samochod?
3. może znasz jakies tricki zeby cos przetestować?