PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 6gen. 1.6 VTi czy może SWAP???



omnipower
29-03-05, 12:33
Zasatanawiam się nad zakupem civica 6 genreracji z silnikiem B16A2. Niestety musiało ich być bardzo niewiele, bo szukam, szukam, szukam... i nic :(
Może ktoś wie w jakich przedziałach cenowych wahają się takie civici? W gre wchodzi nawet sprowadzenie z np Nieniec.

Czy może lepiej by było kipić z silnikiem np. D14 i zrobić swap na B16A2?

Czy będzie dużo dłubania? Czy może taniej mnie wyniesie poszukanie cifa VTi?

boomer
29-03-05, 13:17
1. Podaj choc rok z ktorego cie interesuje bo cena 6gen wacha sie IMO w zaleznosci od stanu samochodu i jego historii od 25k do 40-50k pln (ostatnie lata produkcji, Type-S, tuning itp)
2. SWAP - sprawdz archiwum bo pare osob sie juz w to bawilo, generalnie kupa roboty. Musisz miec kase, cierpliwosc i mocne nerwy. I nie chodzi mi tu o problemy techniczne ale szukanie czesci, uzeranie sie z handlarzami itp. Co do ilosci dlubania wsio znajdziesz w archiwum

omnipower
29-03-05, 13:26
rok raczej obojętny <96 ale 40k zł to jak dla mnie za dużo :(

a w archiwum jest bardzo mało na temat swapu, a jak jest to raczej więcej pytań niż odpowiedzi :(

boomer
29-03-05, 13:29
Eee nie gadaj poszukaj dokladnie ewentualnie na forum.tuning.pl
Pamietam sporo opisow co jak za ile itd
Co do ceny to 96 rok w zaleznosci od stanu od 25k do 33k pln

kosiniak
29-03-05, 13:33
no ja mam troche taniej :grin: jak jestes zainteresowany powaznie to wal na PW http://forum.civicklub.pl/viewtopic.php?t=491

przemir
29-03-05, 14:44
i w tym momencie po komentarzu pana omnipowera w topiku Kosiniaka/ prosze zamknac topik jak nie stac go - do czego sie przyznal - to nie ma co robic mocnego OT
Kosiniaka auto jest fajne pracy troche trzeba wlozyc nikt tego nie ukrywa ale bedzie przez to bardziej kochac wlasciciela

ja chce kupic nsx za 30tys i nigdzie sie z moimi marzeniami nie afiszuje - to nie forum do snucia planow tak dalekosieznych - zbierz gotowke pomysl - doloz jeszcze z 5 tys pomysl znowu i zapodaj topik
mecza mnie takie osoby majace pomysl na swapa albo VTI
skad bierzecie pomysly ze VTI czy SWAP robi sie za tysiac zlotych? jak by tak bylo wszyscy bysmy mieli min b16
EDIT
jak sie komus nie chce czytac tego co pisze to dam obrazek ktory mowi wszystko co mysle o tym topiku :D http://euro2003.boo.pl/oldupload/up/pliki/malpkakeyserowa.gif

maciek
29-03-05, 14:55
Przemir nie denerwuj sie tak. Moze mu brakuje 2tysi tylko? albo 5...
whatever.
Jeszcze pare osob by sie wypowiedzialo w tym topicu i moznaby dodac do faq pod nazwa "seryjne vti VS swap na b16".
Wiele osob moze z tego jeszcze skorzystac.

Osobiscie wybralbym seryjne vti (oczywiscie w normalnym stanie).
Oplaca sie zaplacic wiecej (jesli sie ma)

przemir
29-03-05, 15:09
do jakiego FAQ ? z jakiki informacjami? to jest taki sam temat rzeka jak n/a vs turbo! - denerwuje sie bo znalesc iVT czy VTi nie problem trzeba miec $$ jak ktos mysli ze nie trzeba to niech sobie zyje w swiecie marzen - jak mam okazje to go budze. Zasada jest prosta dobre kosztuje - nie wiem skad sie biora koncepcje ze nie !!
jeden woli swapowac drugi nie - logika zadna - ja nie lubie swapowac na cos co mozna kupic
podziwiam swapy jak np tencia czy artxa ale smieszy mnie jak ktos nie ma nic i chce kupwowac 1,4 co innego jak by to auto juz mial - dolicz hamulce, zawieszenie, silnik i koszta swapu i po co miec rzezbe skoro od reki mozna wziasc *******alake od Kosiniaka- cena jest naprawde bardzo fajna a zobaczcie jak dawno to idzie to samo bylo u Lukiego wszyscy by tylko robili co robi malpka - dopiescic i zapiepszac a energie wlozyc w ulepszanie serii a nie tracic na dochodzenie do tej seri /mysle seria - 160hp/
kto powiedzial ze zabawa samochodami jest tania? ja rozumiem ze szuka sie taniej itp - ale jak ktos nie ma 22tys bo za tyle mysle ze Kosiniak by oddal a chce kupic VTi 6gen to ma nie rowno pod sufitem - przepraszam jezeli kogos obrazilem - nierobie tego celowo taki juz jestem ham i prostak

maciek
29-03-05, 15:29
do jakiego FAQ ?z jakiki informacjami?
Do faq na gorze tego dzialu. Z informacjami ponizej. Wlasnie o to mi chodzilo :)



to jest taki sam temat rzeka jak n/a vs turbo! - denerwuje sie bo znalesc iVT czy VTi nie problem trzeba miec $$ jak ktos mysli ze nie trzeba to niech sobie zyje w swiecie marzen - jak mam okazje to go budze. Zasada jest prosta dobre kosztuje - nie wiem skad sie biora koncepcje ze nie !!
jeden woli swapowac drugi nie - logika zadna - ja nie lubie swapowac na cos co mozna kupic
podziwiam swapy jak np tencia czy artxa ale smieszy mnie jak ktos nie ma nic i chce kupwowac 1,4 co innego jak by to auto juz mial - dolicz hamulce, zawieszenie, silnik i koszta swapu i po co miec rzezbe skoro od reki mozna wziasc *******alake od Kosiniaka- cena jest naprawde bardzo fajna a zobaczcie jak dawno to idzie to samo bylo u Lukiego wszyscy by tylko robili co robi malpka - dopiescic i zapiepszac a energie wlozyc w ulepszanie serii a nie tracic na dochodzenie do tej seri /mysle seria - 160hp/
kto powiedzial ze zabawa samochodami jest tania? ja rozumiem ze szuka sie taniej itp - ale jak ktos nie ma 22tys bo za tyle mysle ze Kosiniak by oddal a chce kupic VTi 6gen to ma nie rowno pod sufitem - przepraszam jezeli kogos obrazilem - nierobie tego celowo taki juz jestem ham i prostak

omnipower
29-03-05, 15:36
i w tym momencie po komentarzu pana omnipowera w topiku Kosiniaka/ prosze zamknac topik jak nie stac go - do czego sie przyznal - to nie ma co robic mocnego OT
Kosiniaka auto jest fajne pracy troche trzeba wlozyc nikt tego nie ukrywa ale bedzie przez to bardziej kochac wlasciciela

ja chce kupic nsx za 30tys i nigdzie sie z moimi marzeniami nie afiszuje - to nie forum do snucia planow tak dalekosieznych - zbierz gotowke pomysl - doloz jeszcze z 5 tys pomysl znowu i zapodaj topik
mecza mnie takie osoby majace pomysl na swapa albo VTI
skad bierzecie pomysly ze VTI czy SWAP robi sie za tysiac zlotych? jak by tak bylo wszyscy bysmy mieli min b16
EDIT
jak sie komus nie chce czytac tego co pisze to dam obrazek ktory mowi wszystko co mysle o tym topiku :D http://euro2003.boo.pl/oldupload/up/pliki/malpkakeyserowa.gif


Do zrealizowania czegoś niezbędny jest PLAN, więc do tego prosze się nie czepiać!!!

Do zrealizowania planu potrzebuje kilku miesięcy, a nie kilku lat - jak to się ma w Twoim przypadku(pewnie rodzice dają Ci za mało kiesząkowego i żal Ci dupe ściska jak widzisz bardziej ambitny pomysł od Twojego), a kilka miesięcy to nie jest dużo!!!

Poza tym żeby za coś się zabierać trzeba jakieś informacje zebrać, więc Twoja wiadomość jest wszystkim zbędna i było mi bardzo przyjemnie jakby ktoś ją usunął

boomer
29-03-05, 15:39
No i zaczela sie pyskowka. Radze nauczyc sie kultury i pokory...


(pewnie rodzice dają Ci za mało kiesząkowego i żal Ci dupe ściska jak widzisz bardziej ambitny pomysł od Twojego),
Przegiecie, nie znasz czlowieka to nie pisz o nim bo ja go znam i nic co napisales prawda nie jest

Sam jak ci pisalem w tym watku myslalem ze masz juz kase i nie wiesz ktora droga pojsc ale po zerknieciu do watku kosiniaka o sprzedazy jego cifa zastanawiam sie nad sensem tego watku.

kosiniak
29-03-05, 16:01
a poza tym ciezko chyba by bylo kupic 6g i zeswapowac to na b16 za 23tysiace

przemir
29-03-05, 16:04
Zasatanawiam się nad zakupem civica 6 genreracji z silnikiem B16A2. Niestety musiało ich być bardzo niewiele, bo szukam, szukam, szukam... i nic :(?

a wystarczylo wejsc na sprzedam myslenie nie jest mocna strona a juz czytanie ze zrozumieniem to wogole lezy w tym kraju - moj plan ? ja nie mam planu -rodzice nie daja mi kieszonkowego a szkoda - bardzo ich kocham wiec i tak jestem im wdzieczny za wszystko co dostalem i materialnego i nie materialnego.
co mi zajmuje duzo czasu? kilka lat na co? nie bardzi wiem o co Ci chodzi.nigdzie nie gdybalem skad ty bedziesz bral kase - bo jej nie masz wiec prosze nie gdybaj o mojej lepiej sporzytkuj ta energie na prace i przyblizenie sie do twojego planu - albo realizacji
ja nikomu zle nie zycze - wrecz przeciwnie - Ci co mnie znaja wiedza o tym - nie zazdroszcze tez bo wiem jak ciezko zapracowac na niektore przyjemniosci skad Ci sie wziol pomysl o kieszonkowym nie wiem moze z zycia - bywa - trzeba bylo napisac ze chcesz sobie zrobic plan a nie pisac ze szukasz szukasz i znalesc nie mozesz - nie rob z siebie *******y.

Macku - uwazam ze taki temat nie moze trafic do FAQ /wiem co to jest i gdzie jest/ bo temat jest zbyt zlozony
Do modow - przepraszam nic wiecej tu nie napisze bede grzeczny - chyba nie napisalem nic obrazliwego wiec nie ma co kasowac - wszystki sprawy prosze na priv - Omni odpisz mi prosze na priv co mi zajmuje tyle lat?

omnipower
29-03-05, 16:09
No i zaczela sie pyskowka. Radze nauczyc sie kultury i pokory...


(pewnie rodzice dają Ci za mało kiesząkowego i żal Ci dupe ściska jak widzisz bardziej ambitny pomysł od Twojego),
Przegiecie, nie znasz czlowieka to nie pisz o nim bo ja go znam i nic co napisales prawda nie jest

Sam jak ci pisalem w tym watku myslalem ze masz juz kase i nie wiesz ktora droga pojsc ale po zerknieciu do watku kosiniaka o sprzedazy jego cifa zastanawiam sie nad sensem tego watku.

Boomer ma rację, trochę przesadziłem z tym kieszonkowym, za co przepraszam.

Nie rozumiem tylko jednego. Dlaczego robicie taki nacisk? Co z tego że brakuje mi trochę pieniędzy do spełnienia mojego marzenia, które jest już bliskie spełnieniu. Za wczesu muszę się zastanowić co wybrać.
Przed rokiem tak mówili wszyscy moi koledzy, a jednak udało mi się dopiąć swego. W przeciągu 4 miesięcy przerobiłem Astre G, 100% tuningu optycznego, zakres prac był gigantyczny, a jednak dałem rade, jedyny mankament jaki mam z tym autem jest taki że to diesel 1.7 i tylko 70KM, a sami wiecie , że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Teraz moim celem jest honda z silnikiem B16A2 i brakuje mi tych informacji, a wasze wypowiedzi wg mnie świadczą chyba o zawiści. Za kogo mnie uważacie? Za guwniarza 15 letniego, który z dnia na dzień ma inne marzenie i nie potrafi dobrnąć do celu????

Dziś już mogę oświadczyć, że w przeciągu 18 miesięcy zbuduje jednego z najmocniejszych cifów w Polsce z silnikiem wolnossącym o pojemności 1.6( z N2O), zapamiętajcie dobrze to co napisałem jak wam kopary z osłupienia opadną

boomer
29-03-05, 16:33
omnipower nikt nie jest zawistny, po prostu kazdy odebral to na zasadzie ze masz xxx pln w kieszeni i potrzebujesz konkretnych danych, informacji a moze i ofert Cifow.
KONIEC TEGO!
Wracajac do tematu to naprawde w archiwum znajdziesz sporo informacji o SWAPIE, co w jakim zakresie, ile kasy, ile roboty.
Lepszym rozwiazenim jest kupno VTI wg mnie. Czesc rzeczy moze zostac seryjna przez co wiecej pieniedzy mozna przeznaczyc na tuning

przemir
29-03-05, 16:39
mialem nic nie pisac ale nie wytrzymalem - gratuluje astry - ciesze sie ze masz ambicje stac si eposiadaczem hondy

zawisc po czym wnioskujesz ? nikonsekwentnie napisales ja sie tego czepilem to nie zawisc

prosze wytlumacz mi co mi zabiera lata ?
bedziesz mial najszybsze B16A2? czy najmocniejsze? w lidze wogole b16 czy tylko w lidze b16 z n2o ? to nie zawisc to ciekawosc

omnipower
29-03-05, 16:45
boomer te informacje na temat swapu w archiwum są bardzo skąpe, ale podane ceny np ok 8tyś.zł za cały swap to rzeczywiście lepiej się opłaca dozbierać kilka tyś PLN i kupić VTi, zawsze to niej niż swap. Wcześniej wydawało mi się, że VTi 6g bardzo ciężko jest znaleść, ale okazuje się że nie jest tak trudno i to w cale za nieduże pieniądze. Jeśli wszystko sie dobrze ułoży już w wakacje będę mógł się pochwalić moim VTi :D

Za wszelkie info wielkie dzięki :D

Przepraszam również wszystkich tych, których uraziły moje powyższe wypowiedzi

boomer
29-03-05, 16:46
LUZ

TENCIO
29-03-05, 17:33
pamietam ze moj watek o swapie to sobie mial pare stron :D

lukiasz
29-03-05, 17:50
1. Lepiej kupić seryjne Vti niz męczyć i kombinowac .. Przemir ma racje co innego swap na b18c6, k20a w samochodzie gdzie tego silnika nie bylo, badz swap w modelu w ktorym tego nie ma np coupe 5gen :wink:
2. koszta sa wieksze niz 8 tys jak chcesz zrobic chociazby serie bo dochodzą hamulce i inne pierdoły chyba ze zalezy ci tylko na mocy to zycze powodzeni i obysmy sie nei spotkali na drodze jak sie rozpedzisz a ja bede stal na czerwonym :?
3. Za ile miesiecy bedzie to najszybsze b16? czy juz wspolnie mozemy odliczac godziny? przyznam ze to nei jest wcale proste i nawet jak bedzie kasa to jeszcze pozostaje problem wykonania a w pl nadal brakuje dobrych fachowców nei mówie ze nei ma bo sa ale proste to nei bylo i nie bedzie....
4. Po ci ci podtlenek?
5. Astra?? to moze zaloz oddzielny topik alo przeslij mi na mejla fotki bo ja chetnie zobacze to auto....
6. dobrze ze kombinujesz w dobra strone bo auto stylistycznie ladne i 70 koni to porazka
7. Przemirowi faktycznei kieszonkowe sie ukruciło bo mam powiedziala ze teraz ja bede wiecej dostawal :D :D biedaczek hehehe
8. O co chodzi z tymi latami?

9. I podsumowanie. czyli moje zdanie.... Lepiej poczekac dozbierac i kupic auto w dobrym stanie niż rzeźbe,..... poczytaj forum zobaczysz jakie problemy mogą z tego wyniknąć

Życze powodzenia i czekamy na wyniki.

pozdr.

ARTX
29-03-05, 18:47
Dziś już mogę oświadczyć, że w przeciągu 18 miesięcy zbuduje jednego z najmocniejszych cifów w Polsce z silnikiem wolnossącym o pojemności 1.6( z N2O), zapamiętajcie dobrze to co napisałem jak wam kopary z osłupienia opadną
to juz mnie rozwaliło na łopatki ;) a za 18miesiecy to ja bede mial c36x8 pod maska i nikt mnie nie dogoni :lol: :lol: :lol:


Przemira popieram w 100% - madry chłopaczyna z niego :D

Peter
29-03-05, 20:07
Litr wódki dla Mojego Kochanego Przemira :!:

emg
29-03-05, 23:59
ktoś kiedyś powiedział że nie mówi się o planach tylko o faktach - dobra zasada.
buduj, aż nam kopary z osłupienia opadną

omnipower
30-03-05, 12:23
ktoś kiedyś powiedział że nie mówi się o planach tylko o faktach - dobra zasada.
buduj, aż nam kopary z osłupienia opadną
Tak też zrobie, a o swoich planach zawsze mówię, z tego tylko względu, że mnie to motywuje, bo zawsze dopinam swego, więc w chwili obecnej nie ma dla mnie odwrotu :D i mam już tylko 18 mies -1 dzień

izzy_rajder
30-03-05, 12:43
@onipower:
Jezeli chodzi o Twoje plany (najszybszy b16 w PL) to dobrz sobie ksywe dobrales :lol: Ten gosc (steve z omnpower) zrobil 200whp z b16a2 na zwyklej benzynie. Tylko zeby powtorzyc jego wyczyn bedziesz musial do tego co kupisz dolozyc ok 30-40 tys PLN, ale ty napewno masz tego swiadomosc...

No ale nic, powodzenia i zapewniam ze bede pilnie sledzil Twoj projekt najszybszego b16 w PL.

Aha i przypominam ze najszybsze b16 n/a do tej pory robilo 13ki.
Powodzenia chłopaku.

przemir
30-03-05, 13:36
rozbrykaliscie sie dziewczyny :D

Dziś już mogę oświadczyć, że w przeciągu 18 miesięcy zbuduje jednego z najmocniejszych cifów w Polsce z silnikiem wolnossącym o pojemności 1.6( z N2O),

Lucky
30-03-05, 14:09
A moze kolega wybierze 5generacje civica a nie 6-tą. Tam juz było b16a2. Zwaszw kilka tysiecy taniej - a frajda taka sama.

maciek
30-03-05, 14:25
VTC :D

carlose
30-03-05, 19:07
A moze kolega wybierze 5generacje civica a nie 6-tą. Tam juz było b16a2. Zwaszw kilka tysiecy taniej - a frajda taka sama.
a nawet może lepsze bo jak wiadomo 5gen była leżejsza od starszej siostry :D

LIO
30-03-05, 22:09
5gen była leżejsza od starszej siostry
MLODSZEJ :-)