PDA

Zobacz pełną wersję : pocenie sie skrzyni biegow i zgrzyty 3-go biegu



qcyk6
06-07-10, 20:52
witam mam duzy problem mianowicie podczas szybszej zmiany 2na 3 mam czasem zgrzyt do tego jezeli ja przepinam na vtecu wystepuje to bardzo czesto do tego zauwazylem ze skrapla mi sie olej co moze pomoc......??

nekros
07-07-10, 01:36
jeśli można to podłącze się do tematu, co prawda nie wiem czy mi się coś poci bo nie zaglądałem ale też mam zgrzyt przy wrzucaniu 3 z 2 i tylko na tej trójce to występuje :mad:

WaSSIL
07-07-10, 02:26
pewnie synchro już pada - sprawdzaliście stan oleju ??

skolopendra
07-07-10, 07:15
do tego zauwazylem ze skrapla mi sie olej co moze pomoc..

w którym miejscu?

qcyk6
07-07-10, 13:25
jakby z kazdej strony no i sie skrapla ale nie intensywnie

drypaul
07-07-10, 13:46
Też miałem zgrzytanie na trójce jak kupiłem samochód. Synchronizator do wymiany.

skolopendra
07-07-10, 14:02
więc wygląda że simeringi do wymiany
a w skrzyni może już prawie nie ma oleju?

rider143
07-07-10, 14:53
a w skrzyni może już prawie nie ma oleju?to by się tak nie pociła:D

qcyk6
07-07-10, 18:57
nie no olej jest a wogole ile oleju sie leje? myslicie ze jak wymienie uszczelke przy okazji to nie bedzie sie tak pocil?

skolopendra
07-07-10, 19:03
Napisał skolopendra Zobacz post
a w skrzyni może już prawie nie ma oleju?
to by się tak nie pociła

prawie robi różnicę :cool:


nie no olej jest a wogole ile oleju sie leje?

2L
jeśli jest wyciek ze strony uszczelniaczy(półosie )
to po wymianie będzie ok

Budziniak
07-07-10, 19:08
Wymieniasz uszczelniacze półosi i po to są uszczelki aby się olej nie pocił ani skraplał. Sama wymiana oleju nic już zapewne nie da więc możesz rozglądać się na drugą skrzynią. Oleju lejesz aż zacznie się przelewać przez korek wlewowy.

qcyk6
21-07-10, 04:06
niby najlepszym rozwiazaniem jest 2ga skrzynia ale po tym co widzialem i slyszalem czy nie lepiej remontowac stara??Jestem umowiony z ogarnjientym mechanikiem a wiec sie oikaze co naprawde w trawie piszczy:]

WaSSIL
30-08-10, 15:10
wyremontujesz to masz pewność że polatasz na niej bardzo długo - koszt spory takiej reanimacji skrzyni biorąc pod uwagę wymianę wszystkiego by już nie wracać do tematu - mi osobiście się nie chciało swojej naprawiać - kupiłem używkę i latam już na niej ok. 20 tys. i wszystko śmiga jak trzeba... Minus wymiany jest taki że jak się nie przejedziesz na takiej skrzyni tylko dorwiesz już wymontowaną to nie ma jak sprawdzić czy ją coś nie boli bez zamontowania w aucie :/

mtothaj
30-08-10, 16:44
Najpewniej synchronizator - mozesz sprobowac zmieniac biegi z podwojnym wysprzegleniem przez luz (double declutching) - wtedy nic nie bedzie zgrzytac, a przy odrobinie wprawy nie bedzie o wiele wolniej niz tradycyjnie.
Nie piszesz jakie masz silnik / skrzynie ale np. zestaw synchronizator / przesuwka III i IV biegu do skrzyni B-seria to 744 PLN w ASO + oczywiscie koszt robocizny (wyjęcie skrzyni itp) wiec nie ejst to specjalnie tania naprawa.

teg
31-08-10, 22:34
wyremontujesz to masz pewność że polatasz na niej bardzo długo

W moim wypadku 3km (słownie: trzy kilometry) od wyjazdu z "warsztatu".

WaSSIL
01-09-10, 00:44
W moim wypadku 3km (słownie: trzy kilometry) od wyjazdu z "warsztatu".
Miałeś pecha po prostu bądź ciulatego mechanika co tu dużo mówić bo regułą remontu z takim skutkiem bym tego nie nazwał ;)

szczypior88
01-09-10, 14:01
orientuje sie ktos ile mniej wiecej kosztują podstawowe częsci do remontu skrzyni d-serii?
Chodzi o łozyska , synchro itd...mysle ze wielu osobom ktore zmagaja sie z padającymi skrzyniami pomogło by to w podjeciu decyzji o mozliwym remoncie czy kupnie innej skrzyni

WaSSIL
01-09-10, 15:20
kiedyś się dowiadywałem o koszta i wyszło mi 700zł Nie wiem jak teraz Sama montaż/demontaż skrzyni to min. 250zł

mtothaj
01-09-10, 21:16
orientuje sie ktos ile mniej wiecej kosztują podstawowe częsci do remontu skrzyni d-serii?
Chodzi o łozyska , synchro itd...mysle ze wielu osobom ktore zmagaja sie z padającymi skrzyniami pomogło by to w podjeciu decyzji o mozliwym remoncie czy kupnie innej skrzyni

Tu masz pogladowe ceny - do tego trzeba doliczyc oczywiscie koszty transportu i ew. cło + VAT:
http://shop.synchrotech-transmissions.com