PDA

Zobacz pełną wersję : napinacz paska rozrzadu



lukaszn
21-10-06, 00:44
Czy ktos z forumowiczow wie jak mocno powinien byc napiety pasek rozrzadu w D14A8?
Stary pasek byl moim zdaniem dosyc luzny, choc nie byl zuzyty. Czy sprezyna na napinaczu wystarczajaco naciaga pasek a pozniej nalezy skontrowac srube na nim?

[ Dodano: Sob 21 Paź, 2006 ]
Dodam jeszcze, ze asek zostal zmieniony, ale teraz slychac swist kiedy z wysokich obrotow silnik powraca na wolne. Czy jest to zbyt mocno napiety pasek?

K@p3K
22-10-06, 00:36
swist przy powrocie z wysokich obrotow na wolne daje turbina..ale w civicu zapewne jej nie ma:P...a gdzies pisali ze pasek powienien sie nowy uginac iles tam milietrow...napewno gfdzies tu juz o tym pisali

lukaszn
22-10-06, 10:49
Niestety nigdzie nie ma na forum konkretnej wskazowki ile powinien ugiac sie pasek. Wczoraj moj mechanik jeszcze raz rozebral wszystko i poluzowal pasek na jakies powiedzmy 1,5 cm (Stary mial luz conajmniej dwa a rolka napinacza byla w idealnym stanie) zlozyl i piski i szumy ucichly. Jednym zdaniem pasek w japoncach nie moze byc zbyt ciasno napiety jak np. w VW i innych szrotach zachodnich. Dodam jeszcze, ze nawet najnowszym manualu do Civa nie jest konkretnie napisane ile ma sie pasek ugiac.

siemaR
22-10-06, 11:42
Czy sprezyna na napinaczu wystarczajaco naciaga pasek
tak


Dodam jeszcze, ze nawet najnowszym manualu do Civa nie jest konkretnie napisane ile ma sie pasek ugiac.
ale jest napisane że naciąga go napinacz, luzujesz go, kręcisz kołem, pasek się sam odpowiednio naciąga, dokręcasz napinacz i już. Po co Ci ugięcie ;)

lukaszn
23-10-06, 10:52
To chyba proste. Nie wiem czy to sam robiles, ale sprezyna potrafi jedynie bardzo niewiele naciagnac ten pasek. Robiac jak Ty mowiles pasek bedzie mial moim zdaniem zbyt duzy luz.

siemaR
23-10-06, 11:05
tak, robiłem to sam jakieś 30kkm temu. Pasek naciągnie się wystarczająco jak pokręcisz kołem pasowym. Pasek nie ma być napięty jak baranie jaja, bo o efekcie już sie przekonałeś ;)

lakazs
23-10-06, 11:54
Ogólnie to koło pasowe ciągnie ta najdłuższa stroną paska, jest tak ?. Czyli i tak zęby na pasku i kołach same ustawia ta odległości, od strony rolki nie ma aż takich obciążeń, w sumie tylko pompę wodna napędza, wiec rolce myślę, ze wystarczy sama sprężyna. Osobiście ja docisnąłem trochę mocniej.


http://img291.imageshack.us/img291/3844/pasekue9.th.png (http://img291.imageshack.us/my.php?image=pasekue9.png)

lukaszn
23-10-06, 18:04
Tak zgadza sie. Kolo pasowe ciagnie ta najdluzsza strone paska, bo jak sie nie myle to ono obraca sie w lewa strone. Ja tez docisnalem troche mocniej i poprawa jest niesamowita-napinacz przestal piszczec :)

lakazs
23-10-06, 19:31
Gites