PDA

Zobacz pełną wersję : mechanik zawalił sprawę z uszczelką...dalsze kroki



vitos83
01-07-10, 21:01
Witam, oddałem parę dni temu do zrobienia uszczelkę pod głowicą w D16 Y7, bo mechanik wkręcał, że to jest przyczyna ciemnej mazi w zbiornikach (wyrównawczym i z płynem). Wrzuciłem temat na forum i wiekszość z forumowiczów miała to samo zdanie. Zaznaczę, że nie brała oleju,woda się nie gotowała, temp w normie, jedyna lipa to ta maź w zbiorniczkach. No i po 4 dniach zamuły oddał mi moja Honię, skasował 800zl za robocizne,graty i planowanie z frezowaniem (niby cena standard).Dziś zaczęły się hity (odebrałem wczoraj popołudniu), przjechalem rano do roboty z 15km po miescie, wracając w duzych korkach i upale zajechałem pod chatę: słychać syczenie z pod maski, woda się gotuje w wyrównawczym, w głównym wyparowało wsio, wiatrak nie pracuje (a pracował przed robieniem),do tego po uzupełnieniu juz na zimny silnik wody w obu zbiornikach (poszło 1,5l) zobaczyłem pod bagnetem że wychał oleju od ch.. . No więc taka ma historia, macie może jakies wnioski na gorąco?;)Dzwoniłem juz do fachury ze ma sie jutro u mnie pod blokiem meldowac rano bo nie ryzykuje jazdy do niego 20 km w upale. Dzięki za wszelkie uwagi.pzdr

zakit
01-07-10, 23:43
moze wcale nie wymienil tylko dal na silikon jak jeden z moich madrych kolegów... zmien mechanika - niech odda kase i jedz gdzies indziej - btw, troche drogo...

kenny
01-07-10, 23:45
troche drogo...

zależy na jakich gratach robione

zakit
02-07-10, 00:01
no chyba nawet na cencach aso to wyjdzie kwota realna ;) ale ogolnie to nie sadze ze kupil aso, wiec drogo :D

jerzynew
02-07-10, 07:19
od kiedy głowice sie planuje i frezuje? :D jesli on poddał obróbce skrawaniem i zebrał na frezarce 1cm to nic dziwnego

Skoti
02-07-10, 07:46
Mechanik 1 klasa. albo doprawdza ci auto do porządku albo oddaje kase, jeśli nie to do sądu, Mi to wygląda na źle poskładaną głowice

jasiek09
02-07-10, 07:51
od kiedy głowice sie planuje i frezuje? :D jesli on poddał obróbce skrawaniem i zebrał na frezarce 1cm to nic dziwnego

yyyyyy może robił gniazda zaworowe, tak czy inaczej mechnik skopał tu robotę jak sam napisałeś w tytule i sam najlepiej wiec co zrobił źle

skolopendra
02-07-10, 08:12
planowanie z frezowaniem (niby cena standard)

tak lecz tylko przy głowicy od stara


jesli on poddał obróbce skrawaniem i zebrał na frezarce 1cm to nic dziwnego

:D

wieszcze mały przekręt

balder
02-07-10, 10:55
planowanie to standart przy wymianie uszczelki pod glowica ale frezowanie to chyba tylko gniazd zaworowych :)

skolopendra
02-07-10, 11:38
planowanie to standart przy wymianie uszczelki pod glowica

nie, standardem jest zabielenie.planuje się po sprawdzeniu krzywizny

jerzynew
02-07-10, 12:22
liniał przykładasz taki metalowy i sprawdzasz prześwit, pozniej planujesz minimalnie. juz troche z planowalem ale wresowanie gniaz zaworowych jeszcze mi sie nie trafilo, znajomy informatyk gdy oddal raz auto do wymiany maglownicy (wymiana uszczelek) wymienili pompe hydrauliczna klocki hamulcowe coś tam jeszcze +maglownice :)