PDA

Zobacz pełną wersję : Mrugnięcie lampki oleju po odpaleniu



And84
01-07-10, 21:35
Witam ..
U brata w 6 genie D14A3 od 2 dni po odpaleniu np. rano albo jak samochód długo stoi mrugnie kontrolka oleju .
Normalnie przy odpalaniu gaśnie i zaraz zapala się tak na sekundę , jak się odpala ponownie w nie dużych odstępach czasowych tego nie ma .
Sprawdzałem olej pół stanu , czyżby cofało gdzieś z pompy czy jak ?

PeJot
01-07-10, 21:50
Od dwóch dni jest gorąco i olej jest rzadszy ...

pablo12
01-07-10, 22:30
też tak ma po odpaleniu gaśnie i mrugnie jeszcze raz z sekundę i potem już nie, miałem oleju po górną kropkę więc trochę spuściłem do połowy ale dalej to mruganie jest nie zawsze ale jest czy to wina temperatury teraz to nie wiem bo rano o 7-30 tez mrugnie tak samo jak o 16 w słońcu,czujnik czy faktycznie pogoda ma wpływ ostatnio zalałem nowy olej syntetyk a był półsyntetyk nie bierze go co jest jakiś sugestie????????????????

djibiza
01-07-10, 22:50
U mnie też mrugnie ale tylko przy pierwszym odpaleniu, po nocy. Sposób? : Kręce rozrusznikiem, jak załapie (odpali) to w tym samym momencie gaszę i odpalam już normalnie za drugim razem. Olej podskoczy do góry i już kontrolka nie mrugnie wcale.

pwl
01-07-10, 23:33
Nie wiem czy przypadkiem sposób djibiza nie robi większego ała niż mrugnięcie kontrolki ;)

skolopendra
02-07-10, 08:49
jak nie będzie chciała w ogóle zgasnąć to będzie problem

a jeśli tylko sobie mruga,niech tak pozostanie ;)

lar
02-07-10, 10:39
ja miałem taki przypadek tylko raz w zimie przy sporym mrozie. W ogóle to z tą kontrolką jest dziwnie, niektórym ganie od razy przy kręceniu rozrusznikiem innym po kilku sek od odpalenia a jeszcze innym mruga ;p Przede wszystkim zainwestujecie w dobry filtr oleju z zaworem zwrotnym oem honda, hamp lub mann...

skolopendra
02-07-10, 12:40
ja miałem taki przypadek tylko raz w zimie przy sporym mrozie. W ogóle to z tą kontrolką jest dziwnie, niektórym ganie od razy przy kręceniu rozrusznikiem innym po kilku sek od odpalenia a jeszcze innym mruga

dokładnie jest kilka opcji ,i są one poprawne

And84
02-07-10, 14:18
OK dzięki za wypowiedzi :)
Pozdro !

pablo12
02-07-10, 19:08
też słyszałem w aso że to filtr może być i trza oryginał założyć

djibiza
02-07-10, 19:45
Najlepszy hamp podnoszący ciśnienie oliwy. Nie wiem jak u innych ale u mnie objaw ten występuje po około hmmm 4000km po zmianie oleju. Czyli jak robi sie rzadki to to mruga ctrl-ka :D

pavel5000
02-07-10, 20:47
A mnie nic nie mrugnie:)

cifek wawa
03-07-10, 00:10
mi tez nie mruga :/
gdzie szukac przyczyny? :rolleyes:

jerzynew
03-07-10, 00:29
jedz do mechanika odłączy żarówke w kontrolce i po problemie ;) albo zostaw niech mruga. po odpaleniu silnika jest inaczej niz podczas jazdy

voxuran
22-07-10, 23:28
Witam,, dwa dni temu wymieniłem olej i zauważyłem że po odpaleniu kilku godzinach lub po nocy, kontrolka oleju gaśnie dopiero jak dodam odrobinkę gazu. Po odpaleniu po krótkim postoju kontrolka gaśnie od razu. Przed wymianą oleju wszystko było w porządku. Olej zawsze wlewam ten sam Mobil 10w40. w czasie jazdy wszystko jest ok. Oleju mam równo z górnym znaczkiem na bagnecie. Czy to może być wpływ temp. zewnętrznej?

majkelfu
23-07-10, 11:18
tez zauwazylem ze lubi mignac. pare razy dopiero tak mialem, ale to jest doslownie ulamek sekundy. moim zdaniem nie ma sie co przejmowac, a olej mialem wymieniany 4k km temu razem z filtrem. dolane w silniku troche ponizej gornej kropki na bagnecie. 10W40 Mobil1

rooter666
23-07-10, 21:23
wcześniej mi też mrugała kontrolka oleju, zmieniłem filtr na bosch-a i już nie mruga :)