PDA

Zobacz pełną wersję : Blad nr 16 w D15B2

elmer
11-09-04, 17:00
Problem przestawia sie nastepujaco:

1) auto od 5000 obrotow wzwyz jest mulaste
2) jak dluzej jade bardziej energicznie, krece wysoko i mocno depcze, zapala sie check engine
3) nie wiem czy to ma znaczenie, ale dwa tyg. skonczylo mi sie paliwo i moze zaciagnal jakis syf or sth :roll:
4) dioda mruga tak: RAZ..[przerwa] ..RAZ..[przerwa]..16 RAZY SZYBKO - czyli blad 16, right? Czyli: Wtryskiwacz paliwa lub jego obwod.
5) innych niepokojacych objawow nie zaobserwowalem, odpala bez problemow, temperatura w normie, paliwo w baku jest, silnik pracuje rowno itd.

Pytanie jest zasadniczo proste:
CO ROBIC? :)

P.S. Mam w planach zmiane zasilania na MPFI i chyba juz sama Hondzia stwierdzila, ze nadszedl juz czas przeprowadzic ta operacje :P

cihy
11-09-04, 17:38
pomóc Ci nie pomogę bo nie jestem dobry w te klocki, ale za to chętnie się dowiem co daje zmians zasilania na MPFI i jak to sie robi, tez mam przecież d15b2

elmer
11-09-04, 17:45
Zmieniasz kolektor dolotowy (z listwa wstryskowa, dolotem), komputer, dodajesz resistor box, troche kombinujesz z kabelkami i masz wstrysk wielopunktowy - wiecej mocy, wiecej potencjalu :)

Mystek
11-09-04, 19:22
Hmm jak kosztowna jest taka operacja i ile mocy przybedzie na oko ?!

LIO
11-09-04, 19:40
na oko nic, na silnik prędzej ? ;)

Amadeus
11-09-04, 19:42
Sprawdziłem i to beda wtryski , wiesz co zrob otworz maske i po dociskaj wtryski moze ktorys sie odpial delikatnie .To samo mial moj ojciec w swoim aucie byl u mechanika i silnik dzialal ok tylko na wyzszych byl jak mół , dławił sie niechcial sie dalej krecic , co sie okazalo po 2 dniach ze mechanik jełop odłaczył jeden wtrysk nie calkiem ale .Docisnołem go ze ładnie wszedł i wszystko bylo git.Sprawdz to u siebie.Choc moze byc jeszcze jedna opcja jak mowisz ze dojezdziles do pustego baku jest taka mozliwosc ze moglo cos zazsac z baku jakis syf i zapchac wtryski ale to bym bral pod uwage na sam koniec.Pozdrawiam

cihy
11-09-04, 22:03
no to jak z tymi przyrostami mocy i potencjalu oraz kosztami? pewnie juz to gdzies wczesniej widziales... moze masz jakis wykresik z hamowni jak to wyglada?

LIO
11-09-04, 23:09
no to jak z tymi przyrostami mocy i potencjalu oraz kosztami? pewnie juz to gdzies wczesniej widziales... moze masz jakis wykresik z hamowni jak to wyglada?
...a było już coś o tym i wcześniej na starym forum
http://forum.ckp.webd.pl/viewtopic.php?t=213
przyrost jest taki, że z 90KM robi się jakieś 102KM, czyli tak jak w D15B7

Nevada
12-09-04, 17:33
a czy do D15B2 podejdzie kolektor dolotowy z wtryskami + ECU od D16Z2?

nie będzie się to kopać?
chodzi mi konkretnie o średnice kanałów dolotowych w 1,6 mogą/powinny być większe, tak samo wtryski, wogóle pewnie podaje troszke więcej benzynki...

I jeszcze pare wątpliwości... D16Z2 ma kompresje 9,1; D15B2- 9,2...
Will it work?

cihy
12-09-04, 21:04
a czy do D15B2 podejdzie kolektor dolotowy z wtryskami + ECU od D16Z2?

nie będzie się to kopać?
chodzi mi konkretnie o średnice kanałów dolotowych w 1,6 mogą/powinny być większe, tak samo wtryski, wogóle pewnie podaje troszke więcej benzynki...

I jeszcze pare wątpliwości... D16Z2 ma kompresje 9,1; D15B2- 9,2...
Will it work?

Nevada dobrze gada, dajcie mu owoca :)

elmer
12-09-04, 23:11
Kolektor podejdzie od kazdej D-serii, nawet od ZC.

Uzywajac komputera od Z2 paliwka bedzie ciut wiecej, ale bez przesady. Przeciez D16Z2 to nie jest silnik ktory przelewa 20 l na 100 km. A roznica w kompresji bez znaczenia IMO.

Ma ktos jakies pomysly co zrobic w kwestii tego bledu co mam?