PDA

Zobacz pełną wersję : swiecaca sie dluzej kontrolka oleju



szpulek
20-10-06, 10:28
czesc,
zaczelo mnie zastanawiac, gdyz po odpaleniu auta gasna pokolei wszystkie kontrolki, jednak jako ostatnia gasnie kontrolka oleju i do tego tak po 10sekundach przy pierwszym rannym odpaleniu.. kolejne odpalania -> swieci krocej..
poziom oleju jest w normie..
jaka moze byc przyczyna?
pzdr

Furious
20-10-06, 11:31
uuu to zle.... jakies male cisnienie masz....
-moze cos nie tak z pompa
-moze kanaly olejowe sie zasyfily...
-moze olej jakis średni... (na jakim oleju jezdzisz?)

szpulek
20-10-06, 11:36
tez pomyslalem, ze moze pompa na poczatku nie daje rady.. tylko jak ja sprawdzic? kanaly olejowe to chyba bez rozbierania calosci nie sprawdze.. a olej to 10w40, ktory za 2tys bedzie zmieniany..
pzdr

woytaz
20-10-06, 17:56
mam ten sam problem,
ale autko smiga az miło, wiec sie tym nie przejmuje, poki co :/ :p

jedno co zauwazyłem to po kupnie H i zmianie oleju, kontrolka szybko gasła, po jakichs 2-3tys km było po staremu..
dodam ze olej to 10W40 castrol magnatec,
teraz tez mnie czeka wymiana i przechodze albo na mobila albo na elfa, jeszzce nie zdecydowalem,
jezeli to nie pomorze, to zaczne sie martwic :D

mozes
20-10-06, 18:07
Ja mam podobnie u mnie gasnie po około 2 - 3 sec od zgasnięcia kontrolki ładowania. Mam do wymiany olej bo już przejechałem ponad 10 tyś no i jeszcze uszczelką pod miską bo są wycieki. Powiem tobie , że gorszą sprawą byłoby jeżeli miałbyś nagłe spadki cisnienia oleju.

!markos
20-10-06, 18:33
w moim d16z6 jak kontrolka pozniej gasla to nie bylo juz panewek :lol:

woytaz
20-10-06, 20:45
oooo, hehe
jak to wybadac? czy to rzeczywiscie panewki?
w sumie jak szlak trafi moje D15B2, to bedzie szansa wlozyc cos innego :p

Furious
20-10-06, 20:51
jak to wybadac? czy to rzeczywiscie panewki?
Ale co panewki?
Jak swieci kontrolka to nie ma cisnienia oleju -> nie ma cisnienia to nie ma smarowania -> nie ma smarowania to szlag trafia wszystko

woytaz
20-10-06, 22:46
pytalem o to jakie sa inne objawy zurzytych panewek... :|

narazie to olewam, auto smiga wiec musi byc oK..:P

emg
20-10-06, 23:00
nie musi być ok, w skrajnym przypadku może nagle wał szlag trafić

Furious
20-10-06, 23:01
w moim d16z6 jak kontrolka pozniej gasla to nie bylo juz panewek

jak to wybadac? czy to rzeczywiscie panewki?

pytalem o to jakie sa inne objawy zurzytych panewek
Rozumiesz zupelnie na odwrot...
Świecaca kontrolka nie jest objawem ich zurzycia, tylko ich szybie zurzycie nastąpiło w wyniku braku smarowania.
Zurzyte panewki zwyke stukaja.

woytaz
21-10-06, 00:21
aaaaaaa, no juz łapie, hehe :D

thx

!markos
21-10-06, 03:20
ZuŻyte panewki zwyke stukaja
moje byly zdecydowanie z tych najglosniejszych :lol:

szpulek
22-10-06, 00:06
dzieki za wypowiedzi, bylem na tym darmowym przegladzie w hondzie i stwierdzili, ze przywalilem miska (ma wgniot) i mam wyciek na uszczelce.. i tak ja bede zmieniac, wiec zagladne i na panewki.. zobaczymy..
a jak zdiagnozowac czy to moze pompa?
pzdr

murgrabia
22-10-06, 09:02
przyłączę sie ,a kiedy słychać stukanie panewek? bo mi coś stuka jak jest zimno i zimny silnik a jak złapie temp jest już cicho....

raf1125
22-10-06, 11:00
przyłączę sie ,a kiedy słychać stukanie panewek? bo mi coś stuka jak jest zimno i zimny silnik a jak złapie temp jest już cicho....
regulacja zaworów powinna wystarczyc w twoim przypadku.

murgrabia
22-10-06, 11:30
to stukanie słychaś tak z przodu silnika przy koletorze ,jak mróz to słychać b. dobrze ajak ciepło to średnio

raf1125
22-10-06, 14:00
to stukanie słychaś tak z przodu silnika przy koletorze ,jak mróz to słychać b. dobrze ajak ciepło to średnio
wyreguluj sobie zawory. Koszty mozesz zminimalizowac do wymiany uszczelki pod pokrye i dwóch piw :grin: . robota prosta jak wymiana oleju. jak to nie pomoze to szukaj dalej.

szpulek
22-10-06, 20:11
wracajac do tematu to bede sciagal miske (drugim powodem jest to, ze nia przywalilem i musze uszczelnic), szukalem po uszczelkach miski do d16y7 i znalazlem dwie, jedna nazywa sie gruba, druga cienka.. czym sie roznia, kiedy ktora sie stosuje? ksztalt maja ten sam..
pzdr

woytaz
23-10-06, 23:25
odnosnie tematu...

wymienilem olej (mobil S) i kontrolka oleju gasnie od razu,
czyli w moim przypadku to zadne panewki itp :P:P:P

zmienilem tez uszczelke pod micha, zobaczymy tereaz ile zjada oleju :D

szpulek
24-10-06, 14:30
mam ten sam plan, gdyz jak sie okazalo, diagnoza gliwickiego aso hondy to byla porazka.. stwierdzili, ze miska cieknie, ze uszczelka puszcza, a co sie okazalo? uderzylem chlodnica i plyn uciekal.. na szczescie robilem to poza aso bo tam pewnie by i uszczelke wymieniali..
zmienie olej i dam znac..
pzdr

Foxpol
24-10-06, 21:10
Podłącze sie pod temat żeby nie zakładać drugiego.
Czym się objawia stukane panewek. Mi bierze olej ok 1l na 1000 km. I jak jest zimny silnik to jak startuje z niskich obrotów (szczególnie na 2 biegu) to słychać takie stukanie przez chwilę(jakby metalowa grzechotka). Czy to są panewki? i co radzicie?

szpulek
20-12-06, 09:25
zmienilem olej (shell 10w40) i kontrolka nadal przy pierwszym rannym odpaleniu dosc dlugo sie swieci, gdzie dalej szukac?
pzdr

Piotrek Klag
20-12-06, 09:42
zmienilem olej (shell 10w40) i kontrolka nadal przy pierwszym rannym odpaleniu dosc dlugo sie swieci, gdzie dalej szukac?
pzdr
cisnienie słabe może być bo kontrolka z tego co pamietam tak reaguje. u mnie dłużej sie swieciła jak oleju było poniżej połowy na bagnecie - doławem 100 ml i po problemie.

Musi byc jakis powód że ciensienie oleju jest małe i jak widac powodem nie jest jego małą ilośc tylko cos innego -a co to trzeba szukac....

szpulek
20-12-06, 10:44
ok, gdzie zaczac szukac? dodam, ze przy nastepnych odpalaniach tego efektu nie ma.. pzdr

cerweza
20-12-06, 10:45
przyłączę sie ,a kiedy słychać stukanie panewek? bo mi coś stuka jak jest zimno i zimny silnik a jak złapie temp jest już cicho....
moze stukaja Ci zawory a panewki slychac jak auto schodzi z obrotow

woytaz
20-12-06, 16:50
no tez tak mam, przy rannym odpaleniu troche dluzej swieci kontrolka oleju...
nie wiem czemu, rzeczywsicie auto troche glosniej chodzi, ale to nie zawory
bo regulowalem ostatio...

no nic, pojade zmierzyc cisnienie to sie wszystko wyjasni :D

ale autko chodzi bez zarzutu, kopa ma, nawet niezlego :P, oleju bierze malutko...

Pancin
22-12-06, 17:08
przyłączę sie ,a kiedy słychać stukanie panewek? bo mi coś stuka jak jest zimno i zimny silnik a jak złapie temp jest już cicho....
moze stukaja Ci zawory a panewki slychac jak auto schodzi z obrotow

A nie przypadkiem jak silnik wchodzi na obroty? Najlepiej je słychać kiedy dodasz gazu i delikatnie odejmiesz, jakbyś chciał równe obroty utrzymać.

Estabes
25-01-08, 12:09
A co moze byc u mnie mam D13B2 94r. olej wymieniłem miesiac temu razem z filtrem i nieraz na kilka chwil zapali mi sie ta kontrolka już podczas jazdy?? dodam ze wymieniłem ojel na MObil S, poziom oleju jest caył czas ten sam do max wartosci nic nie puka i kompletnie nie wiem co to moze byc?? :/

civicmag2
25-01-08, 12:48
sprawdz czujnik cisnienia oleju . :d

Estabes
25-01-08, 13:15
jakby to czunik to bym sie cieszył ;) a jaka jest szansa ze to cos powazniejszego?? i ewentualnie co to jeszcze może byc ??

civicmag2
25-01-08, 13:26
sprawdz przewody moze ktorys masowac ,albo jest luzny na wtyczce i daj znac.

Estabes
25-01-08, 14:41
dzisiaj zrobiłem cos takiego oczywiscie znowu sie włączyła ta kontrolka (olej w normie bo sprawdzałem) a mianowiscie wyjołem bezpiecznik ECU i juz mi to sie nie zalaczyło czy to pomogło??

[ Dodano: Pią 25 Sty, 2008 ]
aha a gdzie znaleść te przewody i kostke ??

[ Dodano: Pią 25 Sty, 2008 ]
a własnie dzisiaj tez usłyszałem jakby taka grzechotke przy pierwszym odpaleniu i potem jej juznie słychac czyżby zawory i czy od tego teżmoze zapalic sie ta kontrolka????