PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokie spalanie Civic d16z6



csjabolcs
30-06-10, 08:59
Witam!

Posiadam silnik D16Z6 w sedanie z 93r do tego automatyczna skrzynia biegów i klimatyzacja.
Czy to normalne, że spalanie oscyluje w okolicach 13 LPG litrow na 100km w cyklu mieszanym??
Jeżdżę spokojnie,a te auta słyną w końcu z niskiego spalania...

skolopendra
30-06-10, 09:57
a te auta słyną w końcu z niskiego spalania...

bez przesady ,aż tak oszczędne to nie są


13 LPG litrow

lecz jak już zbezcześciłeś ten silnik zakładając gaz ,no cóż ...

xandu
30-06-10, 09:58
to zalezy. jaka instalacja gazowa? jak dla mnie to za wysokie troche. mnie w cyklu mieszanym bliźniaczy d16y8 na sekwencji gazowej pali 9-10. powyzej 10 sie nie zdażyło.

a, i trzeba było to w dziale lpg założyć.

jerzynew
30-06-10, 11:12
d16z6 z gazem :( płakac sie chce
turbo>gaz

a wlasnie mierzyl ktos spadek mocy przy instalacji gazowej w d16z6? gaz + wodór > beznyna a koszt 300zł

derwisze
30-06-10, 12:07
Za gaz w hondzie to powinni do gazu odrazu.!!!

Nemereth
30-06-10, 13:24
Bez przesady, każdy robi z samochodem co chce. To tylko przypadek, dzięki konstruktorom, że Honda przez większość jest uznawana za auto sportowe/performance. Dodatkowo jest jak klocki lego co zwiększa to wrażenie oraz, że można wszystko samemu zrobić... no prawie wszystko.

Pozatym wrażeniem to auto tak samo cywilne jak inne.

Ja osobiście do swojego D16Z6 gazu nie założę.


Co do postu x kolegi wyżej... nie wiem czy 13 L LPG to dużo, przełącz się na benzynę i zobacz ile spali. Jeśli spali 7-8 góra litrów bez zbędnego męczenia to znaczy, że to normalne na gazie i jest ok. Jak spali dużo więcej to coś jest nie tak i wtedy trzeba będzie sie dopiero martwić i głowić.

sane
30-06-10, 13:31
Bez przesady, każdy robi z samochodem co chce. To tylko przypadek, dzięki konstruktorom, że Honda przez większość jest uznawana za auto sportowe/performance. Dodatkowo jest jak klocki lego co zwiększa to wrażenie oraz, że można wszystko samemu zrobić... no prawie wszystko.

Prawie każda marka jest jak klocki Lego - w Oplu, Saabie, Fordzie też robisz to samo...
I moda na Hondę to nie przypadek, a fakt, że Civic był oferowany w USA, gdzie kompaktów jak na lekarstwo. Amerykańskie dzieciaki przerabiają swoje Hondy w oparciu o zylion gartów z Ebaya. Moda przyszła stamtąd.

A D16Z6 nie jest gorszy pod gaz niż np. 1.6 z Astry, więc zluzujcie poślady.

pp89
30-06-10, 18:38
BCo do postu x kolegi wyżej... nie wiem czy 13 L LPG to dużo, przełącz się na benzynę i zobacz ile spali. Jeśli spali 7-8 góra litrów bez zbędnego męczenia to znaczy, że to normalne na gazie i jest ok.Jak spali 7-8l na benzynie przy takiej samej jeździe jak na gazie znaczy to tyle że z instalacją lpg jest coś nie tak, a nie "jest ok".

jasiek09
30-06-10, 18:57
ja pier.... co wam przeszkadza że ktoś jeździ dwa razy taniej niż wy ?wole mieć5 koni mniej a 100 km robić za 18zł a nie 40 nawet na tej I generacji gdzie na blosie jedzie aż miło,a co do tematu to podjedź kolego niech sprawdzą Ci skład mieszanki

Tiga
30-06-10, 19:01
"13 L LPG"
Tyle to pali Pralka mojego kumpla H23 przy normalnej energicznej jezdzie mieszanej (dodam tylko ze ma 2g gazu, czyli zadna tam sekwencja).

csjabolcs
01-07-10, 09:24
O kurcze...

Faktycznie coś jest nie tak...
Kupiłem to auto już z zamontowanym LPG - jest to gaz nawet I generacji (tzw śruba).
Próbowałem jeździć na PB i po paru minutach zapaliła mi się kontrolka "check engine" i odcięcie przy 3500 rpm po sprawdzeniu pokazał się błąd 16. Za pierwszym razem zgasł i nie chciał odpalić - pewnie ten nieszczęsny przekaźnik...
Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy. Kontrolka zapala się jeżdżąc tylko na PB w losowych odstępach czasu.

Dodam, że przed wymianą oleju, filtrów, rozrządu i regulacją instalacji na analizatorze palił 10l LPG ;P

Zrobiłem dziś znów samo diagnostykę jeszcze raz i to mi się pokazało:
43 Układ paliwa lub obwód (silniki D16Z6, D16Z7, B16Z2)
17 Czujnik prędkości pojazdu lub jego obwód
16 Wtryskiwacz paliwa lub jego obwód (silnik D15B2)

jacente
01-07-10, 16:06
Mi po mieście D16Z6 pali 12-13l benzyny :D

csjabolcs
01-07-10, 19:57
Zrobiłem reset kompa na razie i przeprowadziłem procedure uczenia. Dziś po 20km jeszcze bez błedów...
zobaczymy co dalej...

Dodam, że krokowy i przepustnica były czyszczone.


Dziś rano pokazał się błąd 16, 17.
Czas do mechanika się udać...

BTW Zna ktoś dobrego mechanika od HOND w okolicy Rzeszowa??