PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie głośników, który kolor do czego?



GREG
26-06-10, 23:35
Witam szanowne grono:)
autko-Civic Type R angol
radio wymienione na soniacza, przy wymianie głośników na coś lepszego niż seria wyszły czary...
prawe drzwi przewódy żółto zielony i czerwono siwy
prawy tył niebieski i różowy
lewe dzrzwi zielony i zielono czarny
lewy tył niebiesko biały i niebiesko czarny
... szukałem schematów kostki iso ale nic sensownego niestety nie znalazłem więc jesteście ostatią deską ratunku ;)
wszystko niby gra po podłączeniu ale coś mi basy nie bardzo pasują, audiofilem nie jestem ale wątpie żeby głośniki alpine i fli grały gorzej albo tak samo jak seryjne...
prosze o pomoc, mam nadzieje że ktoś rozszyfruje te kolorki:)
pozdro

Nowy Kubi
27-06-10, 01:09
Może pomoże:

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/oem.htm

GREG
27-06-10, 01:17
Może pomoże:

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/oem.htm

dzięki za fatyge ale generalnie to chodzi mi o kolory kabli, który kolor kabelka odpowiada za + a który za - .
Wiem że mogę rozebrać konsole i sprawdzić jak jest w kostce ale to troszke roboty jest a pewności i tak nie będe miał :/

!markos
27-06-10, 04:48
sprawdz, powinno byc w manualu na hondatech.info
sadze, ze te same kolory kabli beda w kazdym 7gen

p4tryk
27-06-10, 09:18
Normy europejskie mówią: plus to kabel z paskiem a minus to kabel jednolitego koloru. Podłanczasz tak, np: zielony z paskiem (+) i zielone (-) do jednego kanalu i analogicznie do reszty kanalów. Musisz tylko zorientowac sie jaki kolor odpowiada za jaki głosnik.

adamb
27-06-10, 13:03
bas znika, jesli zamieni sie + z - w jednym glosniku. natomiast posprawdzac kabelki proponuje chociazby omomierzem...

!markos
27-06-10, 14:07
ale po co zmieniac i mierzyc, skoro mozna to bezwysilkowo sprawdzic w manualu? :D

GREG
27-06-10, 20:09
Panowie jesteście WIELCY !!! :):):)
faktycznie według manuala znalazłem że prawy przód mam żle i lewy tył, różnica kolosalna, bas powrócił :)
ogromne dzięki za pomoc!!!
gdyby ktoś jeszcze szukał co i jak to Honda Civic EP3 (02-03) Service Manual strona 932.
można zamknąć temat:)

bulikcbr
27-06-10, 22:55
jak masz dwa kalble i nie wiesz który to + to przykładasz baterie(paluszek) i jak membrane wyciśnie to masz + na plusie od bateri

Nowy Kubi
27-06-10, 23:44
faktycznie według manuala znalazłem że prawy przód mam żle i lewy tył, różnica kolosalna, bas powrócił

Czyli w drugą stronę, jak coś rzęzi w drzwiach od basu można zamienić bieguny... ;)