PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpowietrzeniem ukladu chłodzenia. DZIWNY.



Piatek
26-06-10, 09:51
Mam dziwny problem z odpowietrzeniam ukłądu :(
Wymieniałem tydzien temu chłodnice ( stara byla juz prawie całkiem bez radiatorów ) i nie moge odpowietrzyc układu :( Gdy jade krótko i spokojnie jest git. Ale gdy pocisne troszku dłuzej odrazu temperatura wyskakuje w góre. Wiatrak wtedy sie nie załancza, dolny wąz do chłodnicy wewnątrz suchy a zbiorniczek wyrównawczy pełny. układ nie zasysa go z powrotem. Załozyłem węzyk z odpowietrznikiem na najwyzszym węzu koło ssącego, wymieniałem korki, węzyki od chłodnicy ro zbiorniczka wyrównawczego są szczelne.

Pomóżcie prosze !!!

creative
26-06-10, 10:04
Sprawdz termostat, pewnie padl , jest w pozycji zamknietej i nie puszcza na duzy obieg, jak nie wlacza sie wentylator to albo on oalbo czujnik , podepnij go na ostro do aku i sprawdz czy dziala, zreszta problem byl juz opisywany wiec szukaj.

kj-19871
26-06-10, 12:56
Podpinac do akunic nie trzeba we wtyczce do czujnika od wentylatora masz cały czas prad wypnij go i wsadz jakis przewód ma się włączyć :)
Problemem dziwny, wyjmij całkiem termostat wlej do pełna chłodnice i wyrównawczy zagrzej dobrze silnik i próbuj odpowietrzyć :), sprawdź czy pompa wody nie cieknie za alternatorem.

Piatek
26-06-10, 15:44
termostat wymieniany 2 miesiace temu, gdy wleje płyn ze zbirniczka do chłodnicy na gorącym silniku to wiatrak sie odrazu włancza więc czujnik OK. Na postoju jak chodzi na wolnych to wiatrak sie normalnie włancza i wyłancza.

derovtec
26-06-10, 16:40
Kolego, a bąbelki w chłodnicy się nie pojawiają?? choć na wolnych obrotach możne nie być tego zjawiska ale na wyższych bardzo możliwe ze pcha ci kompresję do kanałów wodnych i tworzy się poduszka powietrzna w układzie chłodzenia. miałem taki problem u siebie w d16z9. zbiorniczek wyrównawczy się wypełniał płynem bo ciśnienie w ukł. chłodzenia było zbyt duże spowodowane przedmuchem kompresji. Zrobienie uszczelki pod głowicą pomogło i teraz jest ok. nie chce oczywiście straszyć. Ps. Chłodnica jest nowa czy używana??

Piatek
27-06-10, 12:49
chłodnica uzywana, ale nie jest zatkana. Kurde tez sie boje ze to uszczelka. no cuz . . w poniedziałek sprawdze na CO2 w układzie :(

derovtec
27-06-10, 19:24
Niestety obstawiałbym uszczelkę. jeśli będziesz już zmieniał uszczelkę to kładź tylko Oem. Ja założyłem do swojego civicka z kompresorem i jestem bardzo zadowolony jak na razie.

Piatek
12-07-10, 18:46
sprawdzona na CO2, i nie ma.
I teraz tak
wpakowałem 1.5 bara powietrza w układ i znalazłem 3 nieszczelnosci.
Narazie jest spokój, zobacze co bd dalej, narazie dzięki za pomoc.
Jak bd wiedział cos wiecej to napisze bo moze sie komus to przyda
Pozdro