PDA

Zobacz pełną wersję : Podświetlenie zegarów i panelu nagrzewnicy(kaprysy)



szisz
25-06-10, 18:42
Witam!

Panowie mam problem z podświetleniem zegarów, a mianowicie działa to ustrojstwo jak chce raz za świeci raz nie,
czasem jak zaświeci i potem przestaje to włączam i wyłączam światła i znowu świeca. Boje się trochę to rozbierać bo czytałem w innych tematach ze zegary w Hance są delikatne. Jak na moje oko to coś nie styka.
A i do tego jeszcze od 2 dni wskaźnik paliwa chyba się popierniczył bo zalałem mu za jakieś 40 PLN to wskazał pól baku to pomyślałem spoko bo zawsze trochę przekłamywał ale jeździłem cały czas nie tankowałem i nie spadało nic tej benzynki w końcu zalałem bo balem się ze gdzieś stanę i zalałem tak za 30pln żeby zobaczyć czy coś się podniesie a on mi na prawie full wyskoczył. I moje pytanie to czy coś się z tymi zegarami popsuło czy porostu pływak się zmęczył a podświetlenie coś nie styka?

Tiga
25-06-10, 19:23
Z podswietleniem to moze byc tak, ze sciezki na tasmie od zegarow nieza dobrze przewodza, ja bym to rozebral bo to 5 min roboty i czyms wymyl np. spirytusem. Delikatne sa jedynie wskazowki w licznikach, reszta to trwala i mocna konstrukcja.

ygor
25-06-10, 19:28
jak dla mnie nie koniecznie - po pierwsze jezeli problem dotyczy po rowni zegarow i konsoli nawiewow to uszkodzenie (w sensie podswietlenia ) samych zegarow odlozylbym na bok a szukal przyczyny np przy bezpieczniku


Delikatne sa jedynie wskazowki w licznikach, reszta to trwala i mocna konstrukcja.

no nie do konca najwiecej biedy mozna sobie napytac przekrecajac za mocno srubki mocujace tarcze z temp plynu i paliwem - jak za mocno przykrecisz zerwiesz cewke

ja wlasnie w tej chwili walcze ze swoimi zegarami

szisz
25-06-10, 19:32
Czyli sprawdzić najpierw bezpiecznik, potem ewentualnie rozkręcić szafę ale uważać na wskazówki i nie dokręcać za mocno śrubek. A co do wskaźnika paliwa potraficie coś doradzić? pływak?

ygor
25-06-10, 19:37
ciężko mi powiedzieć ale mam jedne zegary nie do konca sprawne w ktorych jednak wskaznik paliwa dziala - jesli ich dzisiaj nie popsuje to mozesz wpasc i mozemy na probe podmienic - bedziesz wiedzial przynajmniej czy to nie zegary ...

jakby co odezwij sie na PW

szisz
25-06-10, 19:48
ok dzięki z info