PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze skrzynią?



Scorpio
25-06-10, 11:10
Witam.
Od kilku dni w mojej Hance pojawił się nowy dźwięk. Mianowicie podczas jazdy przy zapiętym biegu słychać dziwne wycie podczas przyspieszania (coś jak dźwięk zużytego mostu napędowego ;)). Po zdjęciu nogi z gazu wszystko jest ok. Biegi chodzą ok, tylko dwójka troszkę ma większy opór i czuć na lewarku jakby tarcie przy jej wrzucaniu.
Czy to już czas szukać nowej skrzyni na alledrogo? :P

airman
25-06-10, 12:24
Zapewne łożyska, sprawdzałeś stan oleju?

Scorpio
25-06-10, 13:57
Oleju jeszcze nie sprawdzałem. Ale czy to by się tak stało nagle jeżeli byłaby to sprawa oleju? To była kwestia zatrzymania na światłach i po ruszeniu już było źle.

skolopendra
25-06-10, 17:16
wcale nie musi to być skrzynia

karcio25
25-06-10, 21:18
kolego ja mam właśnie taki sam problem i sie zastanawiam czy szukać skrzyni czy oddać do dobrego mechanika

airman
26-06-10, 01:57
wcale nie musi to być skrzynia

Faktycznie jeśli zaczęło się to nagle dziać, więc upewnij się dokładnie najpierw z czego te odgłosy..

Scorpio
26-06-10, 15:10
Z ustaleniem tego skąd dokładnie te odgłosy jest ciężko, chyba najlepiej będzie jak znajdę jakiegoś dobrego magika w KRK co ogarnie ten temat. Żal jeździć takim autem, mimo że jeździ normalnie ale te odgłosy...

skolopendra
28-06-10, 13:56
te odgłosy jest ciężko,

to chyba podstawa

spróbuj z kumplem ,np przy ruszaniu pod blokiem może coś nasłucha

Nemereth
29-06-10, 09:59
jak masz włączony silnik i słychać klekot a po wcisnieciu sprzegla ustanie to znaczy ze to lozysko sprzegla. Natomiast jak na zapietym biegu wyje to o nie wiem, powiem jak rozwiaze ten temat u siebie ;D

Ale od zakupu moja tak ma to juz 1.5 roku i zyje nadal :)

hellrider
29-06-10, 11:59
ROzpedz sie, wyrzuc na luz i sie tocz z wcisnietym sprzeglem, jesli wyje to skrzynia :]
Jesli wyje tylko po puszczeniu sprzegla to lozysko sprzeglowe :]

Nemereth
29-06-10, 16:57
ROzpedz sie, wyrzuc na luz i sie tocz z wcisnietym sprzeglem, jesli wyje to skrzynia :]

akurat nie usłyszysz tego w trakcie na luzie...
dodatkowo powiem, że nei zawsze to się dzieje... czasem szybko lekko odpuscisz gaz i depniesz ponownie i juz nie slychac.. a zbiegami nie ma najmniejszego problemu :)

Jak znajde przyczyne to dam znac. moze w nastepny weekend bede na kanale i sie uda to rozgrzebac.

grubszy
11-03-11, 12:48
Witam
znalazłeś przyczynę wycia bo u mnie na 1 i 2 biegu wyje później przestaje. A do tego problemik mały: zimny i przy wyciśniętym sprzęgle trzeszczy, ciepły i wciśniete sprzęgło nie wyje czy może to byź łożysko na wałku czy łożyska skrzyni generalnie biegi super nie ma problemów, lewarek chodzi bez zarzutu bez zgrzytów i tarć pozdrawiam

michalm320
11-03-11, 14:34
A co jest jeśli wyje na 1 i 2 biegu tylko przy włączonym biegu i puszczeniu pedału gazu? Tak poza tym jest ok, biegi wchodzą malina, olej MTF ma jakieś 15tyś przebiegu, skrzynia nie szumi na luzie... w sumie nic się więcej nie dzieje. Mało tego, skrzynia była rozebrana, synchronizatory idealne, łożyska nie wykazywały luzy itp., jest nowe łożysko oporowe. Co o tym myślicie?