PDA

Zobacz pełną wersję : civic 94 (eg) 1,3 , 16v - problem



darek 23
17-10-06, 20:41
czesc mam taki problem , jak stoje na postoju i mam puszczone sprzegło slysze tarcie (takie szorowanie) niekiedy nawed takie odklosy jakby zębatka lekko tarła o obudowe , i znikaja te odgłosy kiedy wciskam sprzeglo , to wtedy nic nie slychać , tak samo podczas jazdy na piatym biegu powiedzmy , kiedy jade z górki bez gazu to auto co jakis czas tak chodzby samo chamowalo i wtedy te odglosy sa jeszcze większe , oczywiscie do momentu aż wcisne sprzęgło .olej wymienilem w skrzyni , wycieku nie ma , co to moze być ? prosze o pomoc :cry:

agent_lol
17-10-06, 20:47
łożysko w skrzyni ?

darek 23
18-10-06, 19:20
ale czy to napewno łożysko te , bo tez słyszałem że może być lożysko dociskowe sprzęgla , jest to pracochłonne i droga taka wymiania , razem z lożyskiem ?

edmond honda
19-10-06, 13:14
było :
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=261783#261783

Furious
19-10-06, 14:33
Ile razy mozna wałkować to samo :/
Wysil sie chłopie i poszperaj troche na forum, to naprawde nie boli, a informacji jest pełno.
Jak nie masz o tym pojecia to jedz do mechanika, on Ci powie co i jak i wyceni robote....

UŻYWAJCIE OPCJI SZUKAJ

Mattmax
19-10-06, 23:35
Łożyska główne w skrzyni...tak mysle?! Z łozyskiem oporowym sprzegła jest z tego co wiem na odwrót po wcisnieciu pedału sprzęgła jest "szum"po puszczeniu zanika!Mogło sie tez koło zamachowe lekko wysunac z wieńca i trze o obudowe skrzyni-wystarczą milimetry(jesli wymieniałes sprzęgło u jakiegoś "mechaniora" i walił w koło zamachowe młotem bo mu cos tam zejsc nie chciało to jest bardzo prawdopodobne)

Ps.lozysko oporowe JC - ok.69 pln,

Pozdrawiam