PDA

Zobacz pełną wersję : V gen, eg4, d15b2 - fatalne wyniki z hamowni



visozone
17-10-06, 16:30
wczoraj sie pofatygowalem na hamownie. gdybym wiedzial co wyjdzie to bym sobie odpuscil i nie psul sobie nerwow.
dla wyjasnienia moje g***ne d15b2 ma:
- lekkie kolko
- zmiany w kacie wyprzedzenia zaplonu
- podobno jakies graty w ukladzie paliwowym od akordeona 1.8 (nie wiem co i jak bo mechanik, ktory to robil ukradl mi potem samochod, wiec nie dopytalem)
- kompletny dolot z doprowadzeniem powietrza od zderzaka
- kompletny przelotowy wydech 60mm na dwoch tlumikach
ponizej wykres z hamowni.
http://images1.fotosik.pl/216/d3c6f6c2be9342c1.jpg
pytania:
- co moze byc przyczyna tak slabego wyniku?
- co moze byc przyczyna tego, ze wykres jest tak poszarpany jakby go myszy pogryzly?
- 2 lata temu szwankowala lambda, moze juz jest martwa. jaki moze miec to wplyw?
- co robic dalej, zeby poprawic stan rzeczy? na poczatek myslalem o wymianie lambdy i pomiarze kompresji. moze pompa paliwa zdycha, itp.

pomozcie, bo wczoraj chcialem ja w przepasc zrzucic juz :-(

Lcfr
17-10-06, 16:47
- lekkie kolko - kólko zamachowe czy pasowe?
- zmiany w kacie wyprzedzenia zaplonu - jakie dokłdnie?
- podobno jakies graty w ukladzie paliwowym od akordeona 1.8 (nie wiem co i jak bo mechanik, ktory to robil ukradl mi potem samochod, wiec nie dopytalem) to tez dosc istotne... bo wtryski sa te same raczej - wiec co jeszcze?
- kompletny dolot z doprowadzeniem powietrza od zderzaka no name? ebay? czy cos innego? nie kazdy dolot dodaje...
- kompletny przelotowy wydech 60mm na dwoch tlumikach nie za duzo?


- co moze byc przyczyna tak slabego wyniku?wszysto po trochu.. poza tym wynik nie jest tragiczny :roll: -jak dobra seria poprostu...

sam sobie tez czesciowo odpowiedziałes na zadane pytania...

mighty
17-10-06, 16:52
wynik jest dobry, nie wiem na ile liczyles?
bardziej niz wynikiem martwilbym sie czemu ten wykres taki poszarpany...

visozone
17-10-06, 17:05
- lekkie kolo zamachowe, robione przez tego mechanika co ukradl
- o kacie wyprzedzenia zaplonu dokladnie nic nie wiem, bo to tez ten mechanik
- o ukladzie paliwowym tez nie wiem nic dokladnie, z wymienionego wyzej powodu
sam nie moge odpowiedziec na te pytania bo na mechanice znam sie raczej kiepsko
- dolot montowany przez zastec tuning, zamawiany pod model auta
- wydech tez robiony przez zastec, moze i duzy, jakkolwiek wydaje mi sie, ze nie powinien on pogarszac osiagow
byc moze za bardzo sie napalilem po spedzeniu ostatniego pol roku na czytaniu forow i miedzy innymi wynikow z hamowni po roznych modach. jakkolwiek wydaje mi sie, ze 3 konie (a bardziej 2.x) w stosunku do serii to raczej porazka.
wstawiam w poniedzialek do warsztatu na wymiane lambdy, ustawienie wlasciwe zaplonu, sprawdzenie kompresji i cisnienia z pompy paliwa.
moge sobie zalatwic pompe od d16z9. czy ma wieksza wydajnosc od mojej i moze sie przydac jakby co? czy bedzie pasowala?
jest tez oprocz innych rzeczy taki objaw, ze przy i powyzej 6000rpm potrafi gwaltownie stracic moc, az szarpnie do przodu.
co jeszcze byscie proponowali?

Koser
17-10-06, 17:53
wydaje mi sie, ze 3 konie (a bardziej 2.x) w stosunku do serii to raczej porazka.


Pytanie jeszcze ile miala twoja seria. Moze nie bylo 90 KM a dużo mniej.

LIO
17-10-06, 18:09
jak ty nic nie wiesz, to co my ci mozemy pomóc ?


-nie wiadomo w jakim stanie jest twoje auto i czy seryjnie trzymalo moc
-kolo zamachowe nie powinno miec zadnego wplywu na moc
-wykres moze byc poszarpany wlasnie przez ta jakas "modyfikacje" (nie wiadomo tylko czy na plus) ukladu paliwowego (mówisz ze by ly problemy z sonda, wiec proponuje zrobic samodiagnostyke i zobaczyc czy z autkiem wszystko OK)
-dolot zazwyczaj cos tam powinien dac, ale w twoim silniku to nie ma sie co spodziewac za wiele (to wlasnie jakies 3-5KM)
-wydech do tego silnika z tymi parametrami to mocno przesadzony moim zdaniem i wlasnie wiecej zabiera niz dodaje, bo jest za bardzo "rozszczelniony" (to nie turbo, tylko w zasadzie seryjne N/A)

rAku*
17-10-06, 18:54
Zaluz sobie ten kolektorek od d16z6 ktory masz, bo napewno jest lepszy od tego seryjnego d15b2 :wink: moze sie co poprawi, zreszta jak go masz to lepiej go zalozyc niz ma lezec.

visozone
17-10-06, 21:18
jak ty nic nie wiesz, to co my ci mozemy pomóc ?
po prostu licze na jakiekolwiek informacje od bardziej doswiadczonych kolegow.

-nie wiadomo w jakim stanie jest twoje auto i czy seryjnie trzymalo moc
tez tego nie wiem. jedyne porownanie jakie mam, to takie, ze kazda w miare seryjna 90-konna honda, z ktora do tej pory stawalem na spotach nie dawala rady. mocniejsze auta nawet o 20 koni tez czesto objezdzala. na zlocie w kielcach hamownia wojtreka powiedziala 97 koni. oczywiscie wynik moze byc dyskusyjny jak kazdy. wtedy nie bylo jeszcze stozka ani wydechu. przebieg ma 120kkm, oleju nie bierze a kazdy mechanik, ktory sie nia bawil mowi, ze ogolnie wszystko jest tip top.

wiec proponuje zrobic samodiagnostyke i zobaczyc czy z autkiem wszystko OK
zrobie tak jak proponujesz, a poza tym i tak wstawie do mechanikow.

Zaluz sobie ten kolektorek od d16z6 ktory masz, bo napewno jest lepszy od tego seryjnego d15b2 :wink:
bede chyba zakladal 3 tlumik jednak bo sie czuje czasem jak w czolgu wiec moze tez zaloze :)

moze sie co poprawi, zreszta jak go masz to lepiej go zalozyc niz ma lezec.
eee tam, rodi juz jest chetny :)

rAku*
18-10-06, 01:47
moze sie co poprawi, zreszta jak go masz to lepiej go zalozyc niz ma lezec.
eee tam, rodi juz jest chetny :)

No ok jak chcesz ale moim zdaniem warto by bylo zmienic kolektor zreszta poczytaj tu na forum ze wiekszosc co ma 1.5 zmienia kolektora albo na jakis z ebaya albo na taki seryjny z d16z6 i sa zadowoleni.

luc
18-10-06, 22:46
sierdnic wylotu w d15b2 ma byc 48mm a nie 60 po pierwsze a jak ci pisali sprawdz se ta sonde bo to i te mody w ukladzie paliwowym mogly poszarpac ci wykres.

Furious
18-10-06, 23:41
sprawdz se ta sonde bo to i te mody w ukladzie paliwowym mogly poszarpac ci wykres.
odczyty z sondy nie są brane pod uwage przy WOT (maksymalnym otwarciu przepustnicy)

wieshaq
19-10-06, 05:21
dziwny te twoje posty... piszecz ogolnikami, jakis kat zaplonu (nie wiem po co), mechanik cos ci ukradl (nie trybie wcale), moze sonda, moze nie (zamiast zrobic samodiagnostyke i byloby wszystko jasne), cos tam od accorda (ale co? cale wtryski moze? czy zostalo jak w serii?)
z modow ktore opisales wynika ze przyrost 3km to taki akurat. jakbym mial stawiac to tak bym wlasnie postawil.. no moze max 5 koni wiecej niz seria.. wydech to duza przesada i jak sie domyslam na seryjnym kolektorze 4-1 bez katalizatora. a jak z tlumikami? to ci moglo nawet i zaszkodzic. kolo zamachowe codow nie zrobi w kwestii mocy

znajdz na forum jak zrobic samodiagnostyke i zrob. sporo ci to powie i moze da odpowiedz na twoje bolaczki

powodzenia i nie stresuj sie tak

rem36
19-10-06, 12:15
tw wszytkei modyfikacje robione przez tego mechniak to bym potraktowal jakby ich nie bylo.... wydech dobry do auta ktore ma dwa razy wiecej mocy, wykres jest jak dobrej seri wiec w sumie nie jest zle :)

visozone
19-10-06, 13:48
pisze ogolnikami, poniewaz nie za bardzo sie znam na mechanice i nie wiem co dokladnie robil na wlasna reke moj pierwszy mechanik.
ale samochod idzie do warsztatu, wszystkie te jego zmiany beda, mam nadzieje, odwrocone.
byc moze wydech jest faktycznie za duzy. problem w tym, ze jak czlowiek sie nie zna, to daje ludziom, o ktorych mysli, ze sie znaja. wydech dobieral gosc z firmy i mowil, ze bedzie ok i ze kolektora na d16z9 tez nie ma sensu zmieniac, mimo ze go dalem na wymiane. a mam faktycznie seryjny 4-1.
szkoda, ze u nas ciezko o kogos od kogo mozna podlapac troche wiedzy...
zrobilem samodiagnostyke, bledow brak.

wieshaq
19-10-06, 19:57
zrobilem samodiagnostyke, bledow brak.
no to juz cos



i ze kolektora na d16z9 tez nie ma sensu zmieniac, mimo ze go dalem na wymiane. a mam faktycznie seryjny 4-1.
chodzi ci o d16a9 czy d16z6 :wink: tak czy siak zaloz go bo na pewno da efekt czy to na tym wydechu ktory masz teraz, czy na seryjnym jak bys go wkladal



roblem w tym, ze jak czlowiek sie nie zna, to daje ludziom, o ktorych mysli, ze sie znaja.
przejedz sie na lokalny spot. poznaj ludzi bo sa tu na forum osoby z twojej okolicy ktore maja cos w glowie i pokieruja cie jak trzeba i podpowiedza jak bedzie trzeba

Lukasch44
19-10-06, 20:05
No to może i ja się podłącze. Mam kompletny wydech z Vti EG6 i chciałbym go zapakować do swojego D15b2 EG4 czy będzie z tego jakiś pożytek? Dodam tylko,że mam założony kolektor supersprinta, brak katalizatora, końcowy WM i w dolocie sportową wkładkę JR.

LIO
19-10-06, 21:38
cos zawsze da, srednica bedzie wieksza i nie bedziesz mial obecnej "zwezki" miedzy kolektorem, a koncowym
ja bym chyba jednak zdecydowal sie wsadzic optymalny nowy wydech, zrobiony chociazby ze zwyklej stali

Qukie
20-10-06, 11:36
przejedz sie na lokalny spot. poznaj ludzi bo sa tu na forum osoby z twojej okolicy ktore maja cos w glowie i pokieruja cie jak trzeba i podpowiedza jak bedzie trzeba

Bizon przyjeżdża na spociki i jeśli się nie mylę to robił wydech w "polecanej" firmie.

visozone
20-10-06, 13:47
przejedz sie na lokalny spot. poznaj ludzi bo sa tu na forum osoby z twojej okolicy ktore maja cos w glowie i pokieruja cie jak trzeba i podpowiedza jak bedzie trzeba

Bizon przyjeżdża na spociki i jeśli się nie mylę to robił wydech w "polecanej" firmie.

zgadza sie, na spotach jestem regularnie a firma zostala wielokrotnie polecona przez roznych znajomych jak i uzytkownikow roznych forow dyskusyjnych.

zaloze ten kolektor 4-2-1.

OT: dla wyjasnienia bizon=visozone, bo nikt tego wymowic nie potrafi ;)