PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 problem z odpalaniem



wolf18i
17-10-06, 14:33
Witam.Nie wiem co sie stało ale od pewnego czasu mam problem z odpalaniem tzn: gdy chce normalnie odpalic to moge krecic i krecic a on nic. ale wystarczy przed odpalaniem wcisnąć pedał gazu do oporu i dopiero przekrecic wszystko ok pali od razu. Nie wiem co moze byc tego przyczyna?ps. nawet gdy motor jest rozgrzany i tak trzeba wcisnac pedał gazu. Dzieki za pomoc

bartol
17-10-06, 14:38
Witam.Nie wiem co sie stało ale od pewnego czasu mam problem z odpalaniem tzn: gdy chce normalnie odpalic to moge krecic i krecic a on nic. ale wystarczy przed odpalaniem wcisnąć pedał gazu do oporu i dopiero przekrecic wszystko ok pali od razu. Nie wiem co moze byc tego przyczyna?ps. nawet gdy motor jest rozgrzany i tak trzeba wcisnac pedał gazu. Dzieki za pomoc

normalne w gaznikowcu :roll:

carlos_pila
17-10-06, 14:54
zaraz pojadą

tunczyk
17-10-06, 19:26
Witam!

Też mam ten problem od niedawna

Tyle że u mnie dzieje się tak gdy chce odpalic pierwszy raz w danym dniu tzn po nocy musze włąsnie wcisnąc gaz do oporu i pokręcic chwile i dopiero zaczyna chwytac ale jakos tak po woli sie wkręca (gaz cały czas wcisnięty do oporu)! Później jak dodaje gazu to tak jakby trzepało silnikiem, gdy juz chwyci temp jest wszystko ok nawet przez cały dzień

Co to moze byc?

Pozdrawiam

marcin EZG
21-10-06, 18:46
bo w gazniku keihin 2v ssanie wlacza sie poprzez nacisniecie pedalu gazu :)

[ Dodano: Sob 21 Paź, 2006 ]
jak masz zimny motor to zawsze przed odpaleniem wcisnij pedal gazu ze dwa razy i jara od dotkniecia

dodiraf
17-11-06, 19:53
Jeśli chodzi o szarpanie silnikiem gdy jest zimny tuż po odpaleniu to ja też to miałem.
U mnie pomogło oczyszczenie i rozgięcie metalowych styków przewodów od świec na końcach które wchodzą do rozdzielacza. Problem znikną po tym zabiegu!

dimo
18-11-06, 16:04
jak masz zimny motor to zawsze przed odpaleniem wcisnij pedal gazu ze dwa razy i jara od dotkniecia
Dokladnie tak jest :D ... Jeszcze u mnie pomaga wcisniecie sprzegla jak odpalam... a zanim przekrece kluczyk w stacyjce to 2 razy pedal gazu wcisne i jazda :evil:
Gaznik to normalka :D

Pajak
31-12-06, 17:31
Wiaam :)
ja terz mam roblem z odpaleniem ale u mnie obiawia się w ten sposub że jak go nie odpalam jakieś 2 dni to poprostu nie ma opcji by go zapalić z rozrusznika, na lince
praktycznie na pierwszym metrze pali. :?:

pawelek
31-12-06, 19:20
Wiaam :)
ja terz mam roblem z odpaleniem ale u mnie obiawia się w ten sposub że jak go nie odpalam jakieś 2 dni to poprostu nie ma opcji by go zapalić z rozrusznika, na lince
praktycznie na pierwszym metrze pali. :?:

Nawet w instrukcji Hondy wyraźnie pisze (d13b2):
".... Das Gaspedal einmal bis zum Boden durchdrucken und langsam loslassen." :D :mrgreen:

Wczytając się dalej ;) zobaczymy także zapis, że jeśli temp. wynosi poniżej 0 pedał gazu
należy nacisnąć 2 lub 3 razy.

Ot wszystko .. :wink:

Pajak
12-01-07, 18:08
to nie takie proste panie śmieszny :// drugi raz mi sie to zdarzyło i wciśnięcie gazu
nic nie pomogło!
ma może ktoś jakieś inne nowinki na ten temat?
ps.
nie wszyscy umjeja czytać w obcych językach.

wolf18i
05-03-07, 00:25
Wystarczy nacisnać 1 raz pedał gazu do oporu i hania cyka za pierwszym razem nawet przy -15stopniach.dzieki Temat zamkniety

seawater
05-03-07, 17:06
Mi to tak weszło w nawyk, że nawet jak wsiadam do diesla to odruchowo gaz 2 razy w podłoge :d

wolf18i
05-03-07, 18:11
szczerze mi tak samo w kazdy samochod co wsiadam to wciskam pedal gazu do oporu :brawo: