PDA

Zobacz pełną wersję : ciemna maź w zbiorniczku wyrównawczym i głównym



vitos83
22-06-10, 20:18
Witam, kupiłem 2 tyg temu Civica coupe 2000 rok z silnikiem D16 Y7, abstrachując od reszty wałków jakie wyszły po zakupie, najwiekszy mam problem z taką oto sytuacją: zbiera się ciemno szara maź w zbiorniku płynu chłodniczego i wyrównawczym. Mechanior od razu powiedział, że uszczelka, choc jak patrzyłem, że nie pije oleju i temperatura silnika w normie, to dałem szanse i wyczyściliśmy oba zbiorniki specjlanym płynem i zalalismy tylko wodę, aby sprawdzić co wyjdzie po paru dniach (są opinie, że mógł to byc wynik mieszania płynów wczesniej bądź zanieczyszczenia zbiornika). Jednak dzis po 4 dniach jeżdzenia, zajechalem do mechaniora i znowu ciemna woda w obu zbiornikach i maź na korkach i w rurce. Mechanior mówi, że 100 % uszczelka. Gość jest spoko i polecony przez jego bratanka (mojego ziomka), ale jako że przezorny zawsze ubzepieczony mam pytanie: po pierwsze czy myslicie, ze to właśnie uszczelka, i co myślicie o cenie za wymiane 800zł z robocizną? Bedę wdzięczny za pomoc (moja pierwsza Honia i ogólnie początki w sprawach technicznych) Pzdr.

jasiek09
22-06-10, 20:21
dobrze mówi uszczelka do wymiany, nawet i z gratami aso to cena kosmos wg mnie

qureku.
22-06-10, 20:41
Co myślicie o cenie za wymiane 800zł z robocizną?.

Jak dla mnie cena z kosmosu!. Uszczelka OEM Hondy to koszt ok 200zł( I tylko na taką polecam wymienić), czyli za robotę żąda sobie 600zł. Zdecydowanie za dużo...

jasiek09
22-06-10, 20:42
no doliczmy jeszcze kilka oringów, płyn ale i tak kosmos tym bardziej że to kilka godz roboty...

Budziniak
22-06-10, 20:44
Jak dla mnie cena z kosmosu!. Uszczelka OEM Hondy to koszt ok 200zł( I tylko na taką polecam wymienić), czyli za robotę żąda sobie 600zł. Zdecydowanie za dużo...

Dolicz jeszcze planowanie , nowe śruby , uszczelki ssaka i wydechu ew. uszczelkę dekla i wcale tak dużo nie wychodzi za robotę. zdjęcie czapki to nie jest wymiana klocków...coś źle złożysz i masz po nachach kilka stówek.
Łatwo powiedzieć dużo ale jak co do czego przyjdzie to nikt sam palcem nie ruszy aby coś przy głowicy zrobić

vitos83
22-06-10, 20:59
No właśnie we wczesniejszych postach widziałem taki oto cennik: uszczelka - 150, uszczelniacze na zaworach-150, planowanie - 50, nowe pierscienie-150-200, uszczelka kolektora - 150, robocizna-100. Powiem szczerze, ze mechanior mi nie powiedział jeszcze jakie cześci na ta wymiane beda sie skladały, ale teraz to na bank zapytam. Szczerze to nie jestem na tyle obcykany, zeby stwierdzić czy ta cena co mi proponuje w stosunku do zkresu roboty jest OK. Poradzice mi jak cos, o co go podpytac zanim sie zgodze na robote u niego. Aha skoro juz sie tak tu rozwodze to podpytam o reszte przypadłości w mojej Honi: wycieraczki raz działają raz nie, słychać że w przewodach ok a tak jakby z silniczkiem cos ****ło i nie ma siły nimi ruszac...w bagażniku (jest to coupe 2 drzwiowa amerykańska) po mocnych opadach jest zaciek na wykładzinie po lewym boku i spływa mała ilośc wody (ale niestety to wciąż przeciek) do miejsca na zapasowe.Podejrzewam, ze może byc coś z rurkami odprowadzającymi wode z szyberdachu bo nigdzie indziej nie ma śladów, którędy mogło by to przeciekać. Sorry za przydługi wykład, ale spróbuje podpytać kompleksowo. Z góry dzięki za pomoc.

jacente
22-06-10, 21:13
800zł z robotą czyli on kupuje części? W takim razie uważaj żeby nie kupił zamienników a Tobie powie, że dał oryginały. Jak wszystko złoży to już nie będzie można sprawdzić (dopiero jak pójdzie kolejna uszczelka :D)

Budziniak
22-06-10, 21:23
Uszczelniacz i uszczelka powinny być OEM. Jeżeli nie ufasz temu kolesiowi to napieraj aby pokazał Ci części które zamierza założyć. Same śruby kosztują 200 zł w Inter Cars po maksymalnych rabatach w innych hurtowniach nie udało mi się dostać. Sam właśnie jest w trakcie wymiany uszczelki i jutro mam zamiar to złożyć.
Ps. Ja postanowiłem przełamać te wszystkie poronione teorie na temat uszczelek i zamówiłem Victor Reinz. Jeżeli w czasie montażu zrobi się wszystko tak jak należy i nowe śruby dokręci się w odpowiedni sposób to nie ma prawa nic wydmuchać.
Mechanika to zawód w którym prócz kluczy używa się mózgu i to on powinien przodować :)

jogal
22-06-10, 21:26
500 zł max (na gotowo wraz z robocizną) Cię to powinno wynieść jeśli chodzi o części z ASO i wymianę samej uszczelki a nie pierścieni czy panewek..

jasiek09
22-06-10, 21:29
nie od dziś wiadomo że jak wszystko jest ok to np metalowej takomy nie dmucha koszt 100-150zł,uszczelniaczy nie zawsze jest potrzeba zmieniać, to samo śruby -2 razy spokojnie można założyć w d serii te same, uszczelka pod ssący 8zł, pod wydechowy zazwyczaj nie ma potrzeby, kilka oringów i simeringów z 40zł, planowanie 40zł, płyn 25zł i wszystko będzie latać

Budziniak
22-06-10, 21:37
Gdzie można dostać uszczelkę pod ssący za taką kasę ? Ja nie mogłem nigdzie tego dostać i jestem zmuszony zostawić starą

jasiek09
22-06-10, 21:44
RK Niedziałek plus minus parę złotych bo nie pamiętam czy to z rabatami czy bez było. Ciężko zdjąć uszczelke z ssącego bez porwania jej.

jogal
23-06-10, 00:03
w każdym japancarsie koszt ok 10 zł, bierz do d15b2 lub d16z6, bo do nowszych silników chyba nie mają w katalogach...

skolopendra
23-06-10, 08:49
śruby -2 razy spokojnie

dokładnie radę dadzą .uszczelka pod ssaka nie musi być oryginalna ,ważne jednak aby samo przetłoczenie pod kanał wody miała okute w metal .kupi ją już za kilkanaście zł

kwadrat
25-06-10, 10:08
A może podał Ci cene razem z rozrządem? Bo w sumie jak już robisz coś przy głowicy a jeszcze dopiero kupiłeś auto to przydało by się go wymienić odrazu(chyba że jest dopiero co zrobiony). A jesli policzył rozrząd to sugeruje tylko że mechanik dosyć uczciwy i za miesiąc nie będzie Cie naciągał 2 raz na kase i stracony czas.