PDA

Zobacz pełną wersję : pasek rozrzadu



lukaszn
16-10-06, 18:22
Czy ktos z klubowiczow zakladal do swojej Hondzi pasek rozrzadu Tsubaki. Dzisiaj taki kupilem do swojego D14A8 a w sklepie mi powiedzieli, ze Mitsuboschi juz rzadziej sprowadzaja poniewaj nie jest juz Made in Japan, tylko produkuja to gdzies w Europie. W/w pasek jest Japonski i nie wiem czy to zakladac czy wymienic na Gates. Prosze o pomoc.

Piotrek Klag
16-10-06, 19:59
Czy ktos z klubowiczow zakladal do swojej Hondzi pasek rozrzadu Tsubaki. Dzisiaj taki kupilem do swojego D14A8 a w sklepie mi powiedzieli, ze Mitsuboschi juz rzadziej sprowadzaja poniewaj nie jest juz Made in Japan, tylko produkuja to gdzies w Europie. W/w pasek jest Japonski i nie wiem czy to zakladac czy wymienic na Gates. Prosze o pomoc.
nie kombinuj i sie nie pchaj w wynalazki :D Bierz sprawdzone a nie cosik takiego i nie słuchaj sprzedawców :-) .
Albo Mitsuboshi albo Gates i tyle ;)

mlynek27
16-10-06, 21:24
Proponuję aby wypowiezieli się ci, którym niefirmowy pasek "strzelił" podając po jakim przebiegu to się stało.

Zegar
16-10-06, 22:30
Tsubaki

Możesz zakładać bez obaw.
Najlepsze na świecie paski rozrządu (w kolejności od najlepszego):
- Mitsuboshi,
- Flennor,
- Sun,
- Tsubaki,

lukaszn
16-10-06, 22:38
Tylko dzisiaj w JC zostalem poinformowany, ze paski Mistsuboshi nie sa juz produkowane w Japonii, tylko gdzies w Europie. Przynajmniejh oni beda odchodzic od tych paskow, bo jak twierdza produkcja na naszym kontynencie wiele pozostawia do zyczenia. Wiec co ja ma zrobic? Wymienic pasek, czy pozostac przy tym? Jeszcze nie spotakalem sie z opiniami o tych paskach. Nikt jeszcze ich nie zakladal do swoich furek :(

artim
17-10-06, 10:56
Ja ostatnio wymieniałem pasek rozrządu i sprzedawca też mi powiedział, że Tsubaki to bardzo dobre paski (produkowane w japoni) i że nie ustępują Mitsuboshi. Wprawdzie chciałem mitsuboshi, ale nie miałem czasu jeździć i szukać to wziąłem tamten. Narazie zrobiłem około 1000 km więc nie wiele mogę powiedzieć na jego temat.

Zegar
17-10-06, 20:22
paski Mistsuboshi nie sa juz produkowane w Japonii, tylko gdzies w Europie.
Po pierwsze Mitsuboshi!!! To prawda produkowane są w Europie, ale ich jakość jest nadal na bardzo wysokim poziomie.



Mitsubischi
Mitsuboshi



mitsuboschi
Mitsuboshi :D :roll: :D

Tsubaki zakładaj bez obaw. Pewny towar, bo Made in Japan.

lukaszn
17-10-06, 21:56
Dzieki za wsparcie, ale to czlowiekowi jest strasznie potrzebne :) zwlaszcza jezeli chodzi o rozrzad :)

Max_Damage
06-11-06, 23:29
hmm..co za wogole jest roznica w tych paskach? i tak dla pewnosci powinno sie wymienic po 60 tys.
roznia sie tylko kasa...a jak bedzie wam mial peknac to z najlepszej firmy trafi Ci sie jedna wadliwa sztuka i dostaniesz ja akurat TY...

PaMa
07-11-06, 09:03
Racja, jak ma pierd** to pierd**, a ja tez wlasnie sie przymierzam do wymiany... ;/

red_zary
08-11-06, 03:58
zastanawiam sie dlaczego nie montujá lancuchów rozrzádu. byloby latwiej...

Piotrek Klag
08-11-06, 18:23
zastanawiam sie dlaczego nie montujá lancuchów rozrzádu. byloby latwiej...
bo były łańuchy - potem zrobili paski - a teraz znowy czasem wsadzają łańcuchy - normalna kolej rzeczy .... :D - jak z komputermia - wszystko pozostaje - a zmieniaja sie tylko wtyczki że zacytuje mojego prowadzącego(z czaswó studió) od urządzeń peryfaryjnych :D

california
09-11-06, 22:59
Tylko dzisiaj w JC zostalem poinformowany, ze paski Mistsuboshi nie sa juz produkowane w Japonii, tylko gdzies w Europie.

Ostatnio kupiłem pasek Mitsuboshi do D14Z2 w JC i same po japońsku napisy:) Na pasku i na pudełku. No ale może to nic nie znaczy.

Max_Damage
09-11-06, 23:18
ja bede mial ten pasek i napinacz w poniedzialek(pasek 65zl)
a tak wogole to powinno pisac po angielsku "made in XXX)...

Mattmax
09-11-06, 23:26
"od urządzeń peryfaryjnych :D" hehehe... :mrgreen: niby łancuchy są lepsze-trwalsze(wieksze okresy miedzy wymianą-nieprawda ze sie tego nie wymienia jak niektórzy twierdza:D,ale robią sie luzy(nieprzyjemny dzwiek),łancuch tez moze pier...zerwąc sie,koszty czesci wymiany są sporo wieksze itd:) a swoją droga polecam pasek Mitsuboshi napinacz Koyo:) (nie wiem czy cos podobnego nie szło na pierwszy montarz?!ale moge sie mylić....
niektórzy twierzą(pewnien pan mechanior ze najlepszy jest"GETES czyt.gejtes"hehehe a napinacz to niewazne byle by pasek był napięty:) :mrgreen:

maciass EJ9
19-02-07, 16:40
Ze tak sie wtrace :) Dzisiaj tez bylem wreszcie sobie kupic pasek i napinacz. Jezdzac po calym miescie nigdzie nie dostalem paska Mitshuboshi, wiec zagadalem z kolesiem w sklepie (a sklep isntnieje kilkanascie lat i goscie sie raczej znaja na rzeczy) zaproponowal mi pasek Gates, zapytalem sie czy moze maja Mitshuboshi a koles powiedzial mi ze Gates wcale nie odstepuje jakosci Mitshuboshi a raczej jest lepszy do tego w komplecie napinacz GMB (powiedzial ze ta Firmy wspolgraja ze soba i by polecal ten zestaw) koles zreszta sam powiedzial ze na tym sie Kasy nie oszczedza. Tak miedzy nami Pasek to pasek a Firmy w tej chwili na Rynku nie pozwola sobie robic chlamu bo musza dorownywac swoim konkurentom. Tak samo jak jest z innymi akcesoriami np. z Olejami kiedys byl najlepszy Mobil 1 moze i jest dalej choc mozna by sie troszke przy tym spierac. :) Wazne zeby dzialalo :)

Aquarius
19-02-07, 17:33
Jak bylem na wymianie rozrządu w aso to własnie założyli mi napinacz koyo.Taki wlasnie zakładaja przy pierwszej wymianie (podobno) a idąc dalej za ciosem uznałem ze na pasku niema co oszczedzac i mam oryginal.duzo wiecejnie kosztuje z tego co pamietam to jakies 120zl...Pozdrawiam ;)

Spoon
19-02-07, 17:53
Jak bylem na wymianie rozrządu w aso to własnie założyli mi napinacz koyo.Taki wlasnie zakładaja przy pierwszej wymianie (podobno) a idąc dalej za ciosem uznałem ze na pasku niema co oszczedzac i mam oryginal.duzo wiecejnie kosztuje z tego co pamietam to jakies 120zl...Pozdrawiam ;)
do b16 koszt paska 212pln a podobno i tak kupujesz mitsuboshi tyle ze sygnowane honda kiedys wombat o tym pisal jesli dobrze pamietam. dla powornania ten sam pasek mitsuboshi wlasnie ~95pln

[ Dodano: Pon 19 Lut, 2007 ]

Jak bylem na wymianie rozrządu w aso to własnie założyli mi napinacz koyo.Taki wlasnie zakładaja przy pierwszej wymianie (podobno) a idąc dalej za ciosem uznałem ze na pasku niema co oszczedzac i mam oryginal.duzo wiecejnie kosztuje z tego co pamietam to jakies 120zl...Pozdrawiam ;)
do b16 koszt ori paska 212pln a podobno i tak kupujesz mitsuboshi tyle ze sygnowane honda kiedys wombat o tym pisal jesli dobrze pamietam. dla powornania ten sam pasek mitsuboshi wlasnie ~95pln

Efyr
19-02-07, 18:07
Tak miedzy nami Pasek to pasek a Firmy w tej chwili na Rynku nie pozwola sobie robic chlamu bo musza dorownywac swoim konkurentom.
Nie do końca. W poprzednim aucie zmieniłem pasek na firmy Bosh, potem musiałem jeszcze uszczelnić silnik i ściągnąć znów pasek. I jak się okazało pasek co miałem ok miesiąca, góra dwa, już na szwie zaczynał puszczać :/

Wiec lepiej uważać na paski jakich firm się używa.

pi_dzej
19-02-07, 18:35
Gates to dobra firma , z tego co mi wiadomo. lecz jak ja bede wymienial to zaloze Mitsuboshi bo mam do nich latwy dostep . Napinacz Koyo a rolke to nie wiem jaka ;p

dmx
19-02-07, 18:52
jak masz łatwy dostep do paska mitsuboshi i napinacza koyo to może podałbyś mi cenę u ciebie bo ja się powoli przymierzam do wymiany bo już 200 zrobiłem i to druga wymiana ma byc?

Spoon
19-02-07, 20:59
Napinacz Koyo a rolke to nie wiem jaka ;p

lol ;) powiedz jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma elementami?

pi_dzej
19-02-07, 21:56
a Twoim zdaniem niczym sie nie rozni? bo ja nie wiem dlaczego sie jedno nazywa rolka prowadzaca paska rorzadu a drugie rolka napinacza paska rorzadu. ale moze sie myle. ok jutro sprawdze jak nie zapomne w pracy to sprawdze ;p ale w detalu pasek chyba kosztuje cos z 75 zeta? i napinacz pobnie. ale pewny nie jestem dlatego jutro wszystko sprawdze.

coxis
21-02-07, 13:25
Ok to moje pytanie, nie znam się na tym.

Mam civa z końca 96 roku coupete i poprzedni (jedyny) właściciel wymienić rozrząd.

Honda była w ASO z tylnim wachaczem i przy okazji ojciec pytał kolesie o taki warkot który pojawia się od 2 tys. obrótów. Dzwięk jest taki jak gdyby traktor jechał, taki syk jest dość mało komfortowy.

Znika jak np. zrzuce na luz.

Koleś w ASO powiedział że to japoński pasek od rozrządu i żeby się nie przejmować.

Ja jednak chciałbym coś z tym zrobić. Nie wiem jakie tam są paski i dlatego pytam.

Czy dobrze myśle, jaka wymiana mnie czeka itd. będe wdzieczny za wszelką pomoc bo tak jak już pisałem nie znam się.

Chciałbym słuchać samego silnika a nie tego syku, który swoją drogą chyba się zwiększył od czasu zakupu.

waluszek
04-04-07, 12:49
Słuchajcie wczoraj wymieniłem rozrząd i pasek i napinacz
wsadziłem pasek Mitsuboshi pompa GMB i napinacz GMB
niech ktos powie jaki to zestaw bo kumpel coś marudził ze nigdy o tych firmach nie słyszał
a na marginesie zestaw kosztował 260 zł
a za wymiane 320 zapłaciłem
Pozdro

Efyr
04-04-07, 12:53
Raczej w miare dobra firma, ale zapłaciłeś drogo. Napinacz GMB można dostać już za 70 zł, pasek w podobnej cenie, czyli w sumie ok 150 zł. A u mnie za wymiane wołąją 150 zł.

waluszek
04-04-07, 13:31
no tak ale ja wymienilm pmpe napinacz i pasek
mi w warsztacie powiedzieli ze robota 120 bedzie kosztować
ale jak rzyjechalem po odbiur to powiedzieli ze śruby sie urwały trzeba było rozwiercać płyn doliczyli i wyszło im 320
razem za wszystko 560 zł zapłaciłem
tylko się zastanawiam czy oni mogli mi dolicyć kase za te urwane śroby przecież to oni je urwali a nie ja
ehh ci mechanicy a niech ich szlak trafi <lol> żałje że nie umiem tego akurat sam zrobić
<lol>

hokej
04-04-07, 17:22
żałje że nie umiem tego akurat sam zrobić
<lol>

sam rożrzadu by nie radził robić bo to delikatna sprawa !!


tylko się zastanawiam czy oni mogli mi dolicyć kase za te urwane śroby przecież to oni je urwali a nie ja

o to bym sie wykłucal bo sami popsuli wiec na własny koszt naprawić powinni, poza tym raczej nie ma tam śrub które by sie mogły urwać !!

Wooyyek
04-04-07, 18:11
waluszek napisał/a:
żałje że nie umiem tego akurat sam zrobić



sam rożrzadu by nie radził robić bo to delikatna sprawa

No sprawa jest delikatna ale da się to zrobić bo nie ma tam zbyt wielu rzeczy,które można spartolić więc tym bardziej nie rozumiem gdzie ci "spece" z warszatu urwali śruby.
Na forum jest gdzieś ładny opis wymiany paska.Ja największy problem miałem z odkręceniem koła pasowego i na to radzę uwazać !! i jeżeli ktoś będzie próbował wymieniać rozrząd to powinien zacząć właśnie od tego.

Co do dodatkowej kasy za urwane śruby to sorry ale dałes ciała.ja to bym ich jeszcze ostro opieprzył za kaleczenie silnika.jak nie potrafią śrub odkręcać to niech sie w myjni zatrudnią :bicie:

Kovi25
05-04-07, 18:48
Czesc mam problem takiego typu:wymieniłem pasek rorzadu,po wymianie coś mi w silniku zaczęło piszczeć tak jakby rolka napinająca,ale rolke za dwa dni wmieniłem i dzieje mi sie to samo,alternator odpada bo wypiołem pasek wiec nie wiem co to jest?POMOCY.

Maciek69
05-04-07, 22:25
grudzień 2005: wymiana paska i rolki po 120.000 w EJ9, D14Z2 - pasek oryg. 170PLN, napinacz 140PLN, uszczelka pokrywy 40PLN, przy okazji 3 paski klinowe, alternatora, klimy i wspomagania - 37PLN + 30PLN + 28 PLN = 95PLN, robota 150PLN, polecam, szybko i solidnie (części z ASO). Pozdro. M

skolopendra
06-04-07, 00:07
Gates to dobra firma

tak dobra, tylko ostatnimi czasy najbardziej podrabiana ;)

TOMEK840123
16-01-08, 22:37
Odkopuje temat bo chyba mam problem. Otóż wczoraj regulując zawory przy okazji rzuciłem okiem na pasek rozrządu. Zdziwiłem się mocno kiedy zauważyłem że pasek da się bez problemu zdjąć z koła rozrządu !! Wydaje mi się że tak nie powinno być, czyli wychodzi na to że pasek jest za luźny ?? Jaki ma byc naciąg paska ??

karpik85
16-01-08, 22:51
No to lepiej odrazu jedź delikatnie do mechanika, bo jak Ci ten pasek przeskoczy o kilka zębów to możesz mieć ciepło :/

Wooyyek
16-01-08, 23:52
Jaki ma byc naciąg paska ??
Na oko tego nie sprawdzisz.
Z tego co pamiętam to wystarczyć poluzować śrubę od rolki i pasem sam powinien się ściągnąć.

GAWRON
17-01-08, 01:07
Czy można wymienić sam pasek czy trzeba też ten napinacz?? Kupiłem przedwczoraj auto i właściciel twierdzi ze rozrząd był wymieniany 10 000km temu. Z tego co piszecie to dość ważna sprawa. Można po czymś mniej więcej określić stan paska i tego napinacza??

Kliner
17-01-08, 01:44
pasek Gates - 45.99zł
napinacz GMB - 61zł
pompa wody GMB - 111zł

robocizna 130zł

:)

woPo
30-01-08, 13:33
Odświeżę temat, kumpel może mi załatwić taniej części, taki zestaw mam za 250 zł.

pasek - Gates
rolka - SKF
pompa wody - KWP

pasek i rolka może być a co do pompy zna ktoś taką firme? Badziewie jakieś czy może być? Przebiegu mam 167 tys km dlatego chce ją wymienić, jak już będzie rozgrzebane :)

TOMEK840123
27-03-08, 16:43
Wie ktoś może ile zębów powinien mieć pasek rozrządu do silnika D16Y8 ??
W sklepie mi powiedzieli że mają dwa rodzaje 103 i chyba 104 zęby. To jaki mam wybrać żeby pasował na 100% ??

kaktusr
27-03-08, 17:08
Ja również się zapytam. Co sądzicie o zestawie :
Pasek : Contitech
Rolka : NSK

Nie zbadałem dobrze tematu i kolega załatwił mi takie części w miarę tanio. Mogę to zakładać ?

marecki27
27-03-08, 19:52
Ja również się zapytam. Co sądzicie o zestawie :
Pasek : Contitech
Rolka : NSK

Nie zbadałem dobrze tematu i kolega załatwił mi takie części w miarę tanio. Mogę to zakładać ?

Zakładaj jest ok.

szymon1777
02-04-08, 19:02
co ile km się wymienia rozrząd w D14A3 ? co 100 tys czy co 120 tys?

kaktusr
02-04-08, 21:13
co ile km się wymienia rozrząd w D14A3 ? co 100 tys czy co 120 tys?

Z tego co każdy tutaj mówi to w każdym silniku co 60tyś km

Cubus
03-04-08, 09:32
Czy przy każdej wymianie rozrządu trzeba wymieniać pompę wody?

szymon1777
03-04-08, 13:18
co ile km się wymienia rozrząd w D14A3 ? co 100 tys czy co 120 tys?

Z tego co każdy tutaj mówi to w każdym silniku co 60tyś km

jak nie wiesz to sie nie udzielaj i nie gadaj bzdur!
czy ktoś wie co ile się wymienia ten rozrząd????

a pompe wody dobrze wymienic tak przy drugiej wymianie rozrządu podobno

TOMEK840123
03-04-08, 14:10
jak nie wiesz to sie nie udzielaj i nie gadaj bzdur!
A ty użyj szukajki bo o tym juz było !! :zasady:

szymon1777
03-04-08, 14:25
jak nie wiesz to sie nie udzielaj i nie gadaj bzdur!
A ty użyj szukajki bo o tym juz było !! :zasady:

to sobie spróbuj to kur.. znaleźć !! bo ja szukałem i nie znalazłem
ostatnio przy każdym nowym temacie ktoś daje :szukaj: wiem że dużo jest w archiwum ale bez przesady jak ja chciałem znaleźc to wyskoczyło mi 10 stron i w większości tematów jest pełno wpisów nie na temat

eVok
04-04-08, 17:14
pasek jak oryginalny co 100kkm,nieoryginalmy lepiej co 60-70kkm.rolka przy każdej zmianie paska,pompa wody oryginalna co druga zmiana paska a nieoryginalna raczej razem z paskiem.

koniec tematu