PDA

Zobacz pełną wersję : D15B2 problem, prosze o szybką pomoc



jerzynew
19-06-10, 19:38
Witam. wczoraj wymienuiłem olej, minimalnie ponad stan, dzisiaj naładowałem akumulator przy nieodręconych klemach, nigdzie nie jedziłem. wsiadam teraz żeby odpalić a tu zonk, po kilku kręceniach zaczeła łapać ale tak jakby na 1cylinder, wiec odrazu wyłaczyłem. wsiągałem przewody do świec bo myslalem ze sie poruszały ale tez nic, teraz pali na ten jeden cylinder. Może przez ładowanie akumulatora na nie odreconych klemach cos sie w komputerze zmieniło? pomoze coś reset kompa? jesli tak to jak zrobić reset?

zrobiłem reset i nic. odłaczylem kleme i wyjąłem bezpiecznik back up i ECU na kilka minut i nadal klapa nie odpale

pompa dzialala i smierdzialo paliwem wiec myslalem ze zalany, gaz do deski i krece- buch buch buch po minucie zalapalo i jest git robie ponowny reset i programowanie :)

Chipsy2
19-06-10, 21:09
Nie odkręciłeś klem bo lubisz sporty extremalne czy jak bo nie łapie. Nie miałeś pod ręką klucza ? Całe szczęście że się nic nie stało bo może być to czasem fatalne w skutkach.

Tompro
19-06-10, 21:25
Nie odkręciłeś klem bo lubisz sporty extremalne czy jak bo nie łapie. Nie miałeś pod ręką klucza ? Całe szczęście że się nic nie stało bo może być to czasem fatalne w skutkach.

Ale niby o co chodzi? W życiu w żadnym samochodzie nie odkręcałem klem jak ładowałem akumulator i zawsze wszystko jest ok.

Chipsy2
19-06-10, 22:10
W sumie w naszych Hankach nie powinno się nic dziać. Ale w nowszych autach powstają spore kłopoty z komputerami i elektroniką. Tak samo jak odpalanie z prostowników z funkcją rozruchu uwalił klient kiedyś kompa w jakimś francuzie jak pamiętam chyba Citroen. Tak serio to nie bardzo chciałem w to uwierzyć ale jednak komputer mu zgłupiał. W serwisie powiedzieli że tak się dzieje i była nawet notatka w instrukcji na ten temat.

Tompro
19-06-10, 22:18
W sumie w naszych Hankach nie powinno się nic dziać. Ale w nowszych autach powstają spore kłopoty z komputerami i elektroniką. Tak samo jak odpalanie z prostowników z funkcją rozruchu uwalił klient kiedyś kompa w jakimś francuzie jak pamiętam chyba Citroen. Tak serio to nie bardzo chciałem w to uwierzyć ale jednak komputer mu zgłupiał. W serwisie powiedzieli że tak się dzieje i była nawet notatka w instrukcji na ten temat.

Nowe auta są wypuszczane na szybko i stąd problemy wynikające z niedopracowania. A co do francuzów to pisze do tego soft i sam w życiu nie kupie ich auta :D

rider143
19-06-10, 22:54
W życiu w żadnym samochodzie nie odkręcałem klem jak ładowałem akumulator i zawsze wszystko jest ok.wszystko zależy od tego jakim prostownikiem ładujesz akumulator. Jeśli napięcie na aku przy włączonym prostowniku nie przekracza 14,6V to jest ok i nic nie poleci.