PDA

Zobacz pełną wersję : Nie załącza się wentylator!!!



Darks
12-10-06, 21:11
witam. tak jak w temacie. Dzis mi sie to stalo, ze temperatura podskoczyla wyzej niz zwykle i cos mnie zaniepokoilo. nie musze chyba mowic ze sie zagotowal i wyrzygal troche plynu pod maske.
ale w ogole nie zalacza sie wentyl na chlodnicy... wentyl sprawdzilem i dziala ( byl podlaczony na krotko do akumulatora i zadzialal)

sprawdzilem rowniez bezpieczniki i wszystkie sa OK. natomiast pod pokrywa silnika w puszce z bezpiecznikami przeczytalem ze tam sa od chlodzenia/wentylatora takei 3 DUZE bezpieczniki (te zwykle male posprawdzalem).

pytanie co to moze byc? czy termostar siadl czy ktorys z tych duzych nie wiem czy moge tak nazwac bezpiecznikow (3 duze czarne wpinane kostki)???

prosze o pomoc lub jakas wskazowke

z gory dziekuje i pozdrawiam

agent_lol
12-10-06, 23:26
sprawdź czujnik przy chłodnicy albo termostat

marksimus
13-10-06, 00:05
miałem to w Civ 5g akurat u mnie zaśniedziały styki przekaźnika załączajacego wentylator (jest w komorze silnika w skrzynce z bezpiecznikami)- rozebrałem i przetarłem styki drobniutkim papierem ściernym -podobno (bo sprzedany) hula do dzisiaj

berrry
13-10-06, 00:37
Według mnie to czujnik wentylatora. Mialem to samo. Wentylator się nie włączał. Bawiłem się z tym troche czasu(a właściwie mechanicy z warsztatu) i ostatecznie okazało sie że to ten czujnik. Teraz jest wporządku.

Darks
13-10-06, 18:58
ok dzieki za podpowiedzi. jutro jade do norauto to moze mi zrobia...

a gdzie w ogole ten czujnik sie miesci???\
oraz jaki mniej wiecej koszt???

Furious
13-10-06, 19:01
a gdzie w ogole ten czujnik sie miesci???
jest wkrecony w głowice pod aparatem zaplonowym

ale ja nie jestem przekonany czy to czujnik... wkoncu temperatura Ci rosnie...

kozik555
14-10-06, 18:01
To ja sie podczepie mam podobny objaw tylko ze wentylator włacza sie dosc czesto jak temperatura jest troche nizej połowy to jak stoje w korku to włacza sie co chwile ale wkazówka temp ani drgnie stoi troszke ponizej połowy aby wentylator przestał sie włączac to musze albo jechac bo wtedy powietrze cos tam zawsze zchładza albo zaparkowac i zgasic silnik i jeszcze jak sie tak powłacza kilka razy to mi płynu chłodniczego ubwa w wyrównawczym i tu pytanie czy to wszystko jest mozliwe.

siemaR
14-10-06, 18:37
ale ja nie jestem przekonany czy to czujnik... wkoncu temperatura Ci rosnie...
Furia, a co ma ten czujnik do wzrostu temp. ? jak go nie będzie to temperatura i tak będzie rosła. Do wskaźnika jest jeden czujnik, a do załączania wentylatora drugi czujnik przy termostacie - i albo coś z nim jest nie tak, albo coś z instalacją między nim a wentylatorem. Darks - odepnij ten od zalączania wentylatora, jest w obudowie termostatu - jak odepniesz to poprostu zewrzyj 2 piny we wtyczce - jak się włączy wentylator to znaczy że walnął czujnik, a jak nie zadziała to albo przekaźnik, albo któryś z kabli od czujnika do wentylatora.

Darks
14-10-06, 19:18
ale we wtyczce ktora odlacze mam zewrzec tak? a nie w czujniku?
zrobie to zaraz...
a przekaznik jest w pudelku pod maska z bezpiecznikami tak???

posprawdzam wszystko

kozik555
14-10-06, 19:31
A i umnie jak odkrece korek od chłodnicy to płyn ma takie bąbelki jak by sie troche pienił .

siemaR
14-10-06, 19:58
ale we wtyczce ktora odlacze mam zewrzec tak? a nie w czujniku?
zrobie to zaraz...
a przekaznik jest w pudelku pod maska z bezpiecznikami tak???
tak, nie, tak :D

[ Dodano: Sob 14 Paź, 2006 20:00 ]
przy włączonym zapłonie oczywiście, bo inaczej nie zadziała

Darks
14-10-06, 20:20
ok dzięki wielkie za pomoc

Feszter
17-10-06, 17:07
w najgorszym wypadku - uszczelka pod głowicą. Sam to wszystko przerabiałem.

Darks
17-10-06, 21:12
ale jak ?? dlaczeg uszczelka??? jakich mam szukac objawow???