PDA

Zobacz pełną wersję : zginął olej



ravm0
16-06-10, 20:53
Witam! Jak w temacie:D Jesli ktokolwiek wie, gdzie mógł się podziac to prosze o info:D
Wymieniłem uszczelkę pod głowicą (od d16y8), bo ubywało wody. Olej był ok. Potem pechowo urwał się pasek rozrządu, ale założyłem nowy i wszystko jest ok, nic sie nie pokrzywiło itp, kompresja w normie.
Tyle, że od czasów remontów bagnet jest suchy. Myslałem ze może gdzies przypadkowo wylało się tyle oleju, tak więc dolałem. Ale bagnet dalej suchy. To pomyślałem, że olej nie spłynął jeszcze. Następnego dnai dalej sucho, a wlałem go sporo. Spalic przez noc to tego oleju raczej nie zdążyłby a pod autem też zadnej palmy hehe
Czy jest możliwośc, zeby zatkał się kanalik od bagnetu i nei pokazuje poziomu oleju, czy on mierzy bezpośrednio w misce olejowej?
mam d15b7

rider143
16-06-10, 20:58
Czy jest możliwośc, zeby zatkał się kanalik od bagnetujeśli bagnet wchodzi do końca to nie ma takiej opcji.


czy on mierzy bezpośrednio w misce olejowej?tak

jasiek09
16-06-10, 21:09
ile w sumie wlałeś tego oleju ?

ravm0
16-06-10, 21:11
prawie litr

art81
16-06-10, 22:00
A nie spuścili przy remontach? Do d15b7 3.3l idzie. Jak na pusto litr wlałeś to raczej nie będzie znaku na bagnecie. Kontrolka się nie świeci?

ravm0
16-06-10, 22:12
ja remotowalem to tylko glowice zrzucilem. To z tej głowicy napewno litra nei ubyło. potem jeszcze dla testow jak jezdzilem zanim skrecilem cala bude, to nie przykrecilem jednej sruby na gorze pokrywy i chlapalo olejem na maske, to tez troche moglo wychlapac ale nei wydaje mi sie zeby az tyle

rider143
16-06-10, 22:17
Uzupełnij olej do poziomu max i obserwuj co się będzie działo w dalszej eksploatacji, wcześniej zlikwiduj wszystkie wycieki aby odróżnić olej spalany przez silnik od oleju smarującego asfalt:D

art81
16-06-10, 23:04
Widocznie było niewiele, a resztę wychlapało. Gdyby Ci ze dwa litry uciekły to pewnie byś pod autem zauważył. Parować raczej nie paruje:). Zrób jak mówi Rider. Chociaż ja bym kupił banieczkę nowego oleju, stary do końca spuścił, zalał świeżym ile trzeba i wtedy obserwował.

ravm0
16-06-10, 23:07
Olej jest właśnie do wymiany, nawet kupiony. Ale najpierw sprawdze co sie z nim dzieje a potem zaleje calkiem nowym

rider143
16-06-10, 23:07
Chociaż ja bym kupił banieczkę nowego oleju, stary do końca spuścił, zalał świeżym ile trzeba i wtedy obserwował.jeśli olej jest już po większym przebiegu a w silniku jak widać niewiele go pozostało to jest to bardzo sensowna rada.