PDA

Zobacz pe³n± wersjê : Okopcony wydech???



Meteo
12-10-06, 19:27
Na nowym oleju przejecha³em 2 tys km. Poziom obnizy³ sie o jakie 2mm. Czyli nie zjada³a za du¿o oleju (przebieg 195 tys) .Ale na koñcówkach wydechu pojawi³a sie czarna sadza. Pozatym zapach spalin jest jaki¶ dziwny (nie¶mierdzi olejem ale taka sadz±). Co mo¿e byæ przyczyn±. Wymienij±c ostatnio reszte p³ynów zauwazy³em nieszczelno¶c ch³odnicy a co za tym idzie p³ynu ch³odz±cego by³o minimum. Samochód je¼dzi³ tak ko³o 3dni lecz temp ros³a powoli i nie przekracza³ nawet po³owy. Czy mo¿e to miec cos wspólnego.

Lcfr
12-10-06, 19:43
moje auto nie bieze oleju -nawet 1mm
nie ma kata
nie ma srodkowego
i wydech mam zawsze troszke okopcony...
to spaliny....

Meteo
12-10-06, 20:07
Na zdjêciu tego za bardzo nie widac ale tej sadzy jest du¿o. Nawet na zderzaku sa kropki tej szadzy.Pozatym zauwazy³em ¿e na zumnym silniku z t³umika wylatuje naka t³usta ma¼ jakby woda z t± w³±sniew sadza. Ale chyba zawsze na zimym silniku wydostaje sie w³asnie woda. Czy jest to spowodowane spalinami czy cos powarzniejeszego. jutro na spokojnie sprawdze jaki ska ¶wiece.
Fotka: http://img247.imageshack.us/my.php?image=tumikfb2.jpg

Foxpol
12-10-06, 20:14
Gdy kupi³em moj± Honde, to tez zauwa¿y³em po pewnym czasie, ¿e mam du¿o sadzy na wydechu (poza tym ¿e mi bierze olej ok 1l na 1000 km) zacz±³em obserowowaæ wydechy innych samochodów. Zauwa¿y³em ¿e wszystkie francuzy i Hondy (broñ Bo¿e to nie jest porównanie Francuzów do Hond) maj± okopcone wydech. Je¶li zobaczysz gdzie¶ np. Honde City to one naprawdê mocno maj± okopcone, wiêc to chyba taki urok Hondy.

ps. Ostatnio po je¼dzie na autostradzie a¿ umy³e koñcókê wydechu :))

prz3mo
12-10-06, 20:21
Meteo pociesze Cie - kolega nawet w trzyletniej Toyocie Yaris ma okopcon± koncowke t³umika, choc silnik ma niewielki przebieg i wszystko jest jak najbardziej OK :)
Czarne kropki na zderzaku mozesz miec gdy np. pada deszcz, sadza z t³umika jest wlasnie mieszana z wod± i wyrzucana. Skutkiem tego sa czarne kropki na zderzaku. Sprawdzone :)

mozes
12-10-06, 20:25
Kropki sadzy na zderzaku to poprostu woda z twojej okopconej rury. Ja bym siê nie przejmowa³ to jest normalne. Efekt spalania. Moim zdaniem paliwko mo¿e mieæ winê nie do koñca wiemy co w nim siedzi rozpuszczalniki siakie¶ mo¿e rzepakowy z biedronki.
Pozdrawiam

K@p3K
12-10-06, 20:36
tez mam okopcony wydech i sie ciesze bo przynajmniej rdzy na koncowce niewidac:]:P

Raveland
12-10-06, 21:36
ty sie przejmujesz benzyniakiem to co bys powiedzial jakbys mial diesla
bys chyba sial zament na lweo i prawo :wink:

Lcfr
12-10-06, 21:52
ty sie przejmujesz benzyniakiem to co bys powiedzial jakbys mial diesla
bys chyba sial zament na lweo i prawo :wink:

jak Stefan Batory przy wyjsciu z portu...

berrry
13-10-06, 00:47
Okopcony wydech to norma.
Mam to samo, choæ nie bierze oleju ani wody.
Nie ma siê czym przejmowaæ. Na pocz±tku te¿ my¶la³em ¿e tylko diesel mo¿e mieæ tak brudne rursko ale to w benzyniakach te¿ wystêpuje. Zaznaczam tylko ¿e kata nie mam. Ale jak mia³em to te¿ koñcówka by³a okpcona.

gryzmo
13-10-06, 15:56
Mam tak samo.Oleju mi znika jakie¶ 0,1l na 1000km.I do tego niemi³osiernie ¶mierdz± spaliny a¿ czasem jak siê zatrzymam czuæ w ¶rodku.Podobno takiemu okopceniu sprzyja zbyt bogata mieszanka i jazda na krótkich odcinkach.Okopcony mam te¿ ko³nierz na ¶wiecach ale elektrody s± idealne.Nie by³em na analizie spalin od kupna to nie wiem jak to jest u mnie.Pali ma³o,osi±gi ma jak trzeba to je¿d¿e.

Mattmax
13-10-06, 16:18
Hmm tez mam lekko okopcon± rure...i podobny"zapach"(spalenizny?!)-z tym ze brak kata,zamiast srodkowego strumiennica...oleju nie spo¿ywa itd.Tez mnie to kiedys zastanawia³o ale skoro to normalne to ok:D:) mi sie wydaje ze to wina paliwa:]a raczej tego syfu który w nim jest...pozdrawiam

tommy82
07-04-07, 21:32
Kupi³em niedawno Civica - z ty³u 2 'kominy' (lekko uniesione ku górze), ³adnie burcza :) umy³em samochód, ale po je¿dzie mam sadze na tablicy i tylnej klapie. Troche mnie to martwi, ale na razie za krótko je¿dze ¿eby co¶ konkretnego stwierdziæ, skocze do mechanika mo¿e on co¶ na to wymy¶li.

[ Dodano: Sob 23 Cze, 2007 ]
mechanik wymieni³ pier¶cienie, panewki na szcze¶cie nie by³y do wymiany. Silnik trzyma olej i nic nie kopci :)