PDA

Zobacz pełną wersję : Dziurawa podłoga. Spawać z brudem czy czyścić?



Saiti
15-06-10, 13:31
Witajcie. Poprzedni właściciel o coś ostro przyrył podwoziem. Na wysokości kanału układu wydechowego są dwa symetryczne rozcięcia podłogi. Myślę, iż są świeże, bo nie ma nawet nalotów rdzy, a przez zimę pewnie by wpadła na obiad.

Podłoga to przecież profil zamknięty. Jak to osuszyć przed spawaniem? Czy to po prostu tak zaspawać? Pewnie brudu też trochę wpadło, więc usuwać czy nie?

Spawać jak? Oddać do profesjonalisty czy wyprostować zadziorkim, zeszlifować na gładź i wspwawać łaty?

Bo kurna już nie wiem jak to ogarnąć.

elviss09
15-06-10, 17:46
ja bym wspawal laty tak jak mowisz oczyszczajac jak tylko sie da i szlifujac zadziory po spawanku oczywiscie zabezpieczyc antykorozyjnym na to baranek albo podklad akryl i pozniej baranek a od srodka tez antykorozyjny i podklad akrylowy

Saiti
16-06-10, 20:39
Blacharz krzyknął 1200 zł i powiedział, że 8 godzin roboty. Parsknąłem ze śmiechu, potem go za to przeprosiłem. Sumka niezła, strzelił gafę, bo w warsztacie 10 km dalej powiedzieli, że za 300 i 3-4 godziny.

I sprawa wygląda tak - w podłodze wycina się okolice rozerwania (wycina wszelkie zadziorki itp), oczyszcza, ściąga wymiary, wycina łatę, modeluje ją i spawa. Podobnież dzieciak wręcz zauważy, że to robota naprawcza, ale nadwozie/podwozie ma sztywność i zabezpieczenie jak nieuszkodzone. A zabezpieczeniem sam się już zajmę.

Myślałem, żeby w ogóle przeciągnąć to ftalówką po wcześniejszym piaskowaniu.