PDA

Zobacz pełną wersję : d13b7 + blos - jak podpiąć wężyki aparatu zapłonowego?



wildbill
14-06-10, 15:50
Witam

Instaluję u siebie kolektor od b7 pod blosem w d13 i mam jedną zagadkę, na którą nikt nie odpowiedział na forum (nie znalazłem) i której nie widać na zdjęciach - jak podłączyć wężyki podciśnienia aparatu zapłonowego? Jeden na pewno idzie do ssaka obok wejścia odmy skrzyni korbowej, ale nie wiem gdzie drugi. Do zaślepienia, zostawienia otwartym?
Dodam, że podobny temat przerabiał NFS (ale jest teraz nie dostępny) - czyli bez MPFI wstępnie.

yautja
15-06-10, 10:31
Najlepiej zrób zdjęcie, które to przewody. Jeśli masz dalej aparat zapłonowy i puszkę podciśnień z D13B2 to może być pewien problem.

wildbill
15-06-10, 10:50
Nie no - sprawa jest prosta:
- Aparat jest z d13 - 2 wężyki - oryginalnie jeden idzie do kolektora wprost, a drugi przez elektrozawór w puszcze również do kolektora - pewnie załączany po przekroczeniu pewnych obrotów. Ale to nie ważne bo...
- Puszki podciśnień nie ma - komp już tym nie steruje. Zostaje tylko kolektor od b7 + blos. Ze zdjęć innych osób widać, że jedna z rurek aparatu idzie wprost do kolektora (jak w oryginale), ale 2 rurki już nie widać - takie ujęcia są, że chowa się pod przewodami WN. W tych autach również nie ma puszki podciśnień, itp rzeczy gaźnikowych. Mieszankę podaje blos wprost do kolektora i tylko zawór zwiększający obroty na zimnym ma wpływ na pracę silnika (poza przepustnicą oczywiście :) ). Widziałem też u niektórych zaślepione miejsce po krokowym, bo również nie jest potrzebny i raczej komputer już nim odpowiednio nie posteruje - ma kupę błędów na głowie do ogarnięcia bo wyjęciu osprzętu podciśnienia ;)

tutaj link do tematu NFS'a (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=1765&page=16)
a tutaj podpinam foto jego układu (u mnie wygląda już tak samo):

http://img.photobucket.com/albums/v497/grze/PICT0005.jpg

yautja
15-06-10, 12:08
Jeśli rzeczywiście tak to jest podłączone, to ten drugi wężyk (idący do puszki) teoretycznie można zaślepić. Podciśnienie steruje przyspieszeniem zapłonu w zależności od obrotów, więc samo wpięcie do kolektora powinno wystarczyć. Nie chciałeś wsadzić aparatu zapłonowego od b7?

jasiek09
15-06-10, 12:58
w zimie chyba bez benzyny będzie ciężko zapalić :)

rider143
15-06-10, 14:17
Instaluję u siebie kolektor od b7 pod blosem w d13pomysł jest kozacki:D
Tylko nie wyjeżdżaj gazu do końca. Z moich obserwacji wynika że auto lepiej jedzie gdy blos jest nieco odsunięty od przepustnicy.
Mając sam gaz na pokładzie możesz spokojnie przyspieszyć sobie zapłon o 2stopnie w stosunku do serii, będzie lepiej jechać:cool:

yautja
15-06-10, 14:21
Jeśli przyśpieszysz o 2 stopnie w stosunku do "serii", czyli do 20 stopni to mając 22 stopnie na benzynie też by lepiej jechał ;) Ja tak mam ustawione.

rider143
15-06-10, 14:28
Jeśli przyśpieszysz o 2 stopnie w stosunku do "serii", czyli do 20 stopni to mając 22 stopnie na benzynie też by lepiej jechał Ja tak mam ustawione.Potwierdzam:p

wildbill
15-06-10, 14:46
Nie chciałeś wsadzić aparatu zapłonowego od b7?
Chcę, ale dopiero jak będzie pełny osprzęt MPFI, bez tego nic przecież nie steruje aparatem od b7 :)

w zimie chyba bez benzyny będzie ciężko zapalić
Na gaźniku z blosem mogłem palić na gazie zawsze, zostawiałem jednak na benzynie w nocy, żeby mi gaźnik nie zaśniedział od wewnątrz :p

Tylko nie wyjeżdżaj gazu do końca.
To jest największy problem (potencjalnie) :D
Z moich obserwacji wynika że auto lepiej jedzie gdy blos jest nieco odsunięty od przepustnicy.
Jasne. Mój dotychczasowy dolot mieścił blosa pośrodku swojej długości i tak też zostanie tutaj
http://galeria.eu2012.net/foto/zzz/pokrywa01.jpg

możesz spokojnie przyspieszyć sobie zapłon o 2stopnie w stosunku do serii, będzie lepiej jechać
pomodzimy, bo i wałek od b2 wejdzie zaraz :D

jasiek09
15-06-10, 15:58
wcześniej miałeś dpi ?edit a już widzę że to tylko patelnia z b2

wildbill
16-06-10, 11:04
No i poszło :D
Jest moc... jest dźwięk... :D
Wężyk nr 2 pod kolektor, a nr 5 zostawiłem wolny - jak wydedukowałem nic nie wnosi w osiągach, a jedynie może w ekologii ;)