PDA

Zobacz pełną wersję : Wielki problem z d15b3, błagam doradzcie



myszuu
14-06-10, 16:01
Witam was serdecznie !

Mam taki oto problem i z góry dziękuje za odpowiedzi ...

Silnik do d15b3 ( honda civic sedan z 1992 ) ... czyli 1,5 na gaźniku... silnik kiedy postoi dłużej czyli np zostawiam go na noc rano idę do pracy lub np potem dojade po pracy siedze te 8 godzin i znowu wracam pali od strzalu natomiast kiedy np ide do sklepu zgaszę go i chce go zapalić ponownie to już jest loteria .. a w przypadku kiedy bym go tak zgasił z 2-3 razy nie ma szans zeby odpalił i teraz objawy :

-jak zostawię go w spokoju tak na pół godziny zapala bez problemu.. o co moze więc chodzić ??
a następna sprawa to że kiedy nie chce zapalić to raz wogole nie kręci nawet rozrusznik
słychać tylko takie pstryknięcie jakby niemógł...

.. a raz rozrusznik kręci elegancko ale nie zapali i mozna kręcic i kręcić....

- niewiem czemu więc pomaga mu zostawienie go na jakiś czas "w spokoju" jedyne co logicznie mi wychodzi to temperatura stygnie i zapala ale dlaczego ? ...

jest też drugi problem silnik moze nie jest najmocniejszy ale ma te swoje katalogowe 94 koni a mój zachowuje się jakby mial ich moze 60 ... naprawde kiepsko kiedy go kupiłem tak nie było..

prosze o pomysly z problemami przy zaplonie oraz czemu spadla moc ? moze jakis zapchany filtr ? moze cos z gaznikiem ? jakas regulacja.. moze cos nie tak z pompa paliwa ? w sumie ona przy zaplonie i przy tym ze auto strasznie sie oslabilo grala by rolę.. niewiem jestem w rozsypsce bo potrzebuje auta bezawaryjnego do pracy kocham swojego civika ale boje sie ze bede go musial sprzedac jak się z tym nie uporam.. chcialem swapowac ale w tym d15b3 nie ma wiązki nic nie ma.... wiec sam koszt montazu + silnik nowy przekracza oplacalosc lepiej kupic gotowego civa d16 itp...

prosze też o informację a najlepiej o linki jakie filtry pasują do mojego civa wymienił bym filtr paliwa, moze nową pompę bym kupił z tego co wiem w tej jednoscte pompa jest mechaniczna.. hm neiweim gaznik jakas regeneracja ? są warsztaty które się tym zjamują ?

uff ale sie rozpisalem mam nadzieje ze ktos wpadnie na pomysl..

Skoti
14-06-10, 16:44
Co do rozrzusznika że czasami nie chce kręcic to szczotki się wnim zacinają. co do odpalania to przelutuj przekaznik paliwa. Czytałem też że cewka(w aparacie zapłonowym) lubi się "zawieszac: gdy jest nagrzana ale nie można w takim przypadku wykluczyć modułu.
Co do mocy to:
wymien filtry, kable, swiece jesli tego nei robiłeś.
Możliwe ze kat zapchany(jeśli jest)
możliwe też że hamulce nie odskakują i cały czas hamują- sprawdz czy auto na luzie się nie toczy z oporem.
regulacja gaźnika nie zaszkodzi

jacek_bp
14-06-10, 21:01
Nie jestem na 100% przekonany czy masz przekaźnik ale jak jest to to są typowe objawy dla przekaźnika pompy paliwa.
Co do mocy to może masz po prostu zaphany tłumik (rozsypał się katalizator - jak go masz)
Z tymmi hamulcami to zobacz czy nie masz gorących felg, ale jakbys poczuł spadek mocy przez hamulce to daleko bys nie pojechał przy tak zaciśniętych szczekach hamulca.

myszuu
14-06-10, 22:34
wielkie dzieki za odpowiedzi:))

hmm no właśnie czytałem też z tym przekaźnikiem zrobie to jutro kalafonie tylko muszę zakupić, a rozrusznik oddam to przeczyszczenia ..

tylko zostaje kwestia czemu muli...

problem z hamulcami odpada

... zamówiłem już wszystkie częsci wymienialne typu świece itp .. mam tylko problem z filtrem paliwa bo zaden sprzedawca nie jest mi wstanie odpowiedzieć jaki filtr pasuje do civica z silnikiem d15b3 ? .. możliwe ze taki sam jak do d13 ??

yautja
15-06-10, 11:27
Na 99% nie masz przekaźnika pompy paliwa, bo w gaźnikowcach pompa paliwa jest mechaniczna. Raczej moduł albo cewka. Jak masz możliwość to podmień cały aparat zapłonowy i zobacz jak będzie.

myszuu
15-06-10, 11:52
hmm no to mnie teraz kolega zmartwił bo byłem pewnien że znalazłem rozwiązanie mojego problemu .. idę zerknąć z ciekawości czy jest bo nie wytrzymam .

ok faktycznie go tam nie widać .. więc jeżeli to nie przekaźnik to już nie mam bladego pojęcia co to może być.. :(:(

yautja
15-06-10, 13:04
Dalej obstawiam aparat zapłonowy...

myszuu
15-06-10, 13:20
czyli kolega sugeruje wymianie aparatu ? ..hmmm jeszcze mi się przypomina taki objaw zawsze czuć zapach benzyny jak już odpali bo tym jak niechce tzn ... zapach smierdzi benzyną fest.. takjakby zalewało gaźnik zabardzo ? ja mam wrażenie że to problem z dostarczaniem paliwa. ale nie potrafię tego dalej zdiagnozować

yautja
15-06-10, 15:15
Też możliwe. Możesz mieć zawieszony zawór przelewowy. Postaw auto na prostym podłożu, zdejmij puszkę filtra i odpal. Jeśli w okienku komory pływakowej (od strony alternatora) widać, że poziom paliwa jest taki że zakrywa całe okienko to prawie na pewno tak jest.

myszuu
15-06-10, 16:08
sprawdzę to :)

siemens_15
15-06-10, 16:36
w d15b3 jak i w d13b2 nie ma przekaźnika pompy paliwa, pompa jest mechaniczna i ta możliwość odrazu jest wykluczona. Sprawdź aparat zapłonowy na pierwszy plan tak jak mówią koledzy wyżej, ewentualnie szczotki w rozruszniku.

myszuu
15-06-10, 23:11
rozmawiałem własnie z mechanikiem .. także strzelił w kierunku aparatu zapłonowego a dokładniej cewki mówi że skoro odpala mi na popych to nie ma problemu z pompą paliwa tylko wlasnie z brakiem samego zapłonu.. tym bardziej jak smierdzi paliwem jak już się uda to by sie zgadzało ponieważ pompa podawała paliwo i zalewa gaźnik ... więc gdyby to była pompa nie dało by się ruszyć na pych.... do kompletu więc wymienię także tą cewke zapłonową i zobacze co z tego będzie ;)

dzieki wszystkim za pomoc dam znać jak się uporam bo może ktoś będzie mial podobny problem ( oby nie )

a czy cewke zapłonową mam szukać od d13b2 czy od d15b2/7 ?????????

yautja
16-06-10, 10:38
Sprawdź oznaczenie na aparacie zapłonowym.

myszuu
16-06-10, 11:23
cewkę już mam załatwioną pozostaje kwestia nowego rozrusznika ....

czy wszystkie rozruszniki w D seriach pasują "między-sobą"

mój oemowy to hitachi 31200P06L03 ale nigdzie takiego nie mają , znalazłem aukcję w której był używany rozrusznik z d15b2 tez był z taką samą tabliczką ...



ale ja chce nowy i pytanie czy taki będzie pasował ??

http://allegro.pl/item1073500964_rozrusznik_honda_civic_1_3_1_4_conc erto_jazz.html

yautja
16-06-10, 12:45
Rozruszniki powinny być wymienne w całej d-serii.

suchy12412
07-08-12, 09:00
mam podobnie jak kolega ale może pomału dojdę co moje d15b3 boli. a tak poza tym to d15b3 ma 105 KM (77 kW, 106,46 KM) przy 6000.