PDA

Zobacz pełną wersję : Katalizator civic 3d '99



Jockeyek
10-10-06, 22:36
Witam!

Mam następujący problem: posypał mi się w moim civicu katalizator, nowy z Hondy kosztuje kosmiczne 2800 zł (!), natomiast zamienniki w granicach 1100 - 1700 zł. Problem polega na tym, że w tym modelu sonda lambda jest umieszczona na katalizatorze i jeśli coś z nim jest nie tak to pokazuje sie kontrolka o awarii i przełącza silnik w tryb awaryjny.
Chce kupić zamiennik, ale fachowcy z którymi miałem kontakt nie chcą mi zagwarantować, że po założeniu takiego właśnie zamiennika, sonda nie będzie głupieć. Nie uśmiecha mi sie wywalić niemałą kase na zamiennik, żeby potem sie okazało, że sonda i tak pokazuje błąd i włącza mi tryb serwisowy pomimo nowego katalizatora.

Jeśli miał ktoś jakies doświadczenia w "dogadywaniu się" zamienników katalizatorów z sondami na nich umieszczonymi to prosze o pomoc. A może warto się zastanowić nad używanymi?

Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrowienia!

agent_lol
10-10-06, 23:15
wywal kata i usun blad na kompie :) kat= złoooooooo :) stary zużuty katalizator tłumi Ci spaliny w wydechu - masakra :/ - polonezy cie nie wyprzedazją przypadkiem ?

Jockeyek
12-10-06, 18:02
Gdyby to było takie proste to nie byłoby kłopotu, ale sonda jest w tym modelu na katalizatorze, a nie przed, więc jeśli cokolwiek wewnątrz będzie nie tak, to bedzie mi sie pojawiał błąd i tryb awaryjny...

mighty
12-10-06, 18:08
ee da sie to jakoś oszukać na pewno.

Lcfr
12-10-06, 19:46
ee da sie to jakoś oszukać na pewno.
jak??????
jakma d15z6/d15z1/d15z8 i pewnie jakies inne(d14a3?????) to a kacie-kolektor wydechowy-jest sonda...
wiec jak to ominie?

agent_lol
12-10-06, 23:28
wywal kata i wspawaj w to miejsce rórke ,zrób gwint i zamontuj sonde - nie powinno nic raczej wariować. a jak bedzie cos wariowac to montu j najtansze w stylu http://allegro.pl/item133691302_katalizator_tesch_z_montazem_warszaw a.html

Ralf
12-10-06, 23:50
zamontuj cały kolektor od chociażby D15B2 . miejsce na sonde będziesz miał a kata nie ;)

zarówno kupic tanio kolektor jak i sprzedać pozostałości po katalizatorze możesz u mnie - kontakt PW :grin:

Jockeyek
22-10-06, 21:05
No i problem opanowany! Wstawiony uniwersalny zamiennik z bosala, a za katalizatorem wstawniony kawałek rury, w którym zainstalowana jest sonda. Check zgasł i wszystko juz oki! Pozdrawiam!