PDA

Zobacz pełną wersję : Drganie przy ruszaniu!!!



darwoj
10-10-06, 21:05
Witam! ostatnio mam problem, ponieważ przy ruszaniu czuje drgania samochodu. Dzieje się to nie zawsze lecz sporadycznie. Poza tym pojawił się szum w prawym tylnym kole. Wydaje mi się, że nie jest to łożysko (brak luzów). Może coś z hamulcami (hamulce tarczowe)? Proszę o pomoc!!! dzieki

K@p3K
10-10-06, 21:38
drgania moga byc spowodowane tym ze silnik sobie lata w komorze...gumki si epoluzowaly, albo dajesz za molo gazu:P, albo czasem kołka przedniedziwnie sie zachowuja, tzn z zewnatrz to widac jak by chcialy a nie mogly sie ruszyc(mechanikiem nnie jstesm to niewiem co to za przyczyna)....
a co do szumow z tylu do albo lozysko jak mowisz albo moze ci szczeka w bebnie nie odskoczyla i trze caly czas... taka moja diagnoza wstepne:)

Zegar
10-10-06, 23:18
Może coś z hamulcami (hamulce tarczowe)


moze ci szczeka w bebnie nie odskoczyla i trze caly czas

Chyba nie doczytałeś.

Stawiam na zużyte łożysko koła. Nie musi mieć luzu żeby szumieć.
Jeśli chodzi o drgania to 2 rzeczy:
-wybita poduszka pod silnikiem,
-zużyte sprzęgło (możliwe, że jeden z elementów sprzęgła, ale bez zdjęcia skrzyni trudno powiedzieć.
Pozdrawiam

agent_lol
10-10-06, 23:32
ja stawiam na łozysko oporowe przy skrzynce- serio potrafi poszarpać autem :/ od tego łozyska cały silnik potrafi skakać jak w cyrku :) ale tylko przy obrotach ruszania od 1000- 2500 inaczej zbiera sę nieźle i bez problemów :)

mozes
11-10-06, 07:53
Z drganiem przy ruszaniu to bym obstawiał sprzęgło - dokładniej tarczę a tym szumem ja miałem podobnie i myślałem, że to jest łożysko po wymianie opon buczenie ustało.

Virus1982
11-10-06, 08:14
Drganie może być ze sprzęgła. Honda jeśli jest zimna to sprzęgło na początku lekko szarpie, ale mechanikiem nie jestem więc nie znam Twojej przyczyny.

GrzechuLSi
11-10-06, 15:31
a czy to niebezpieczne jezeli sie niewymini tarczy czy np calego zestawu? bo mi tez dziisaj cos tak zaczelo drgac:( czy to oznaka ze juz najwyzszy czas wyminic?

mozes
11-10-06, 17:48
a czy to niebezpieczne jezeli sie niewymini tarczy czy np calego zestawu? bo mi tez dziisaj cos tak zaczelo drgac:( czy to oznaka ze juz najwyzszy czas wyminic?
Ale drżenie jest bez przerwy?

GrzechuLSi
11-10-06, 21:33
mozes, bez przerwy. Odpalilem z zimnego silnika po nocy i odrazu zaczelo trzasc w jednym tempie bardzo mocno :shock: i coraz bardziej sie to zmniejszalo z sekundy na sekunde az po 30sekundach gdizes przestalo

mozes moze to cos ma wspolnego z moim problemem? http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=19937

[ Dodano: Sro 11 Paź, 2006 ]
czy moze to ta wybita poduszka pod silnikiem? juz sam niewiem :(

darwoj
11-10-06, 22:34
Dzisiaj byłem u mechanika i problem z szumem w tylnym kole mam z glowy!!! UFFF!!! To poprostu szczęki hamulcowe nie odbiły!!! Dzieki za rady, zobaczę może to faktycznie sprzęgło powoduje drgania.

GrzechuLSi
12-10-06, 13:10
darwoj, jak bedziesz wiedzail to odezwij sie co to bo tez mam ten problem

K@p3K
13-10-06, 18:31
mowilem ze szczeki...a teraz co do szarpania przy ruszaniu..jak jest zimno to hania szarpie wlasnie mi zaczela tyz szarpac:D:D

GrzechuLSi
13-10-06, 19:40
K@p3K, opisz te szarpanie dokladnie na czym to polega bo moja hania drgala cala przez 30sek a jak otworzylem maske to silnik straszliwie sie telepal. Niepodejzewam zadnych luzow na mocowaniu silniku gum itp poniewaz ustalo to po chwili a po drugie od tamtej pory jeszcze mi sie to niezdarzylo...

mozes
13-10-06, 19:46
jak otworzylem maske to silnik straszliwie sie telepal
Może nie pali ci na któryś cylinder, ja tak miałem w innym aucie że jak odpalałem z rana auto to nim trzepało a po chwili ustawało - okazało się, że wywaliła się uszczelka pod głowicą i "zalewało" jeden gar płynem z chłodnicy. Sprawdź poziom płynu w wyrównawczym - tak na wszelki wypadek.
Pozdrawiam

K@p3K
13-10-06, 20:38
nie no jak ruszam na zimnym silniku to szarpie a ja sie rozgrzeje to jest git..no tak szarpie inaczej tego sie nie da okreslic...a poza tym dzis zapomnialem wlozyc kurka od zbiornika wyrownawczego spowrotem i caly czas jezdzilem jakby bez zbiornika:/...zero objawow zeby to na cos wplywalo..tylko pewnie mi troche plynu ucieklo:p ale juz dolalem wiec powinno byc git:):P...a to szarpanie na moje normalne bo jak sie rozgrzeje to dzial dobrze:P a moze z rana jestem zaspany i nie dociskam nalezycie gazu//:P.....

GrzechuLSi
14-10-06, 10:13
jak otworzylem maske to silnik straszliwie sie telepal
Może nie pali ci na któryś cylinder, ja tak miałem w innym aucie że jak odpalałem z rana auto to nim trzepało a po chwili ustawało - okazało się, że wywaliła się uszczelka pod głowicą i "zalewało" jeden gar płynem z chłodnicy. Sprawdź poziom płynu w wyrównawczym - tak na wszelki wypadek.
Pozdrawiam

plyn w chlodnicy mam na maxie caly czas i nieubywa a jakbym jezdzil bez jednego cylindra to chyba mialbym miejszego buta tak? a kopyto raczej caly czas takie same...

tomekk
18-11-06, 22:45
Słuchajta brać,

Temat odświeżam, bo ja o tym samym w zasadzie... Drży moja mała przy ruszaniu i już sam nie wiem, co jest przyczyną. Sprzęgło zmieniłem (już nawet jakiś czas temu) - drżało przed, drży i po. Poduszka pod skrzynią była zerwana - zmieniłem - drży dalej. Hamulce z przodu nówka komplecik. Nie dzieje się to zawsze. Czasami jest spoko, czasami delikatnie szarpie, a raz na czas cały przód podskakuje.

Przeczytałem wątki na ten temat i już nie mam pomysłu w sumie... Pierwsza myśl to sprzęgło - ale kupiłem komplet Exedy i o błędzie przy montażu raczej nie ma mowy. Fakt, że bierze dość wysoko, ale to raczej standard w Hondzie. Jak auto delikatnie się toczy, nie szarpie ani trochę. Podobnie, gdy ruszam z dwójki... Gdzie szukać?

Poratujcie proszę jakąś celną wskazówką, bo drażni mnie niesamowicie taka jazda (zwłaszcza po mieście).

kiero
18-11-06, 22:51
witam ... mialem ten sam problem ale tylko na zimnym silniku i to tylko po nocy ... normalnie nieszlo ruszyc czasami ... sprawdz stan poduszek bocznych (przy podluznicy)...

tomekk
18-11-06, 22:59
U mnie temperatura nie ma różnicy. A jeśli już, to śmiem powiedzieć, ża na zimnym ok - a na rozgrzanym gorzej.

Te poduszki boczne muszę jeszcze oblukać...

Konrad84
19-11-06, 11:15
Ja też miałem minimalne drgania przy ruszaniu. Wymieniłem płyn sprzęgłowo-hamulcowy i ustało. Polecam wymianę MTFu w skrzyni przy wymianie płynu sprzęgłowo-hamulcowego, hania odwdzięczy się wyższą kulturą przy ruszaniu i zmianie biegu. Sprawdziłem na swojej.