PDA

Zobacz pełną wersję : Chłodnica w d15b2 - którą wybrać?



krzyss
13-06-10, 21:59
Witam,
Muszę szybko nabyć nową chłodnicę - w starej dziś pojawił się wyciek, a za tydzień wyjeżdżam na weekend w długą trasę i muszę mieć auto sprawne na tip-top.
Moja stara chłodnica to GS Radis Europe wymiar ok. 37cm x 40 cm grubość ok. 17-18mm. Nie wiem jak długo jeździła, bo nabyłem ją razem z autem.
Na allegro znalazłem takie pozycje:
Najtańsza chłodnica - 105 zł - http://www.moto.allegro.pl/item1054462531_honda_civic_91_01_1_3_1_4_1_5_1_6_1 _8b_chlodnica.html#gallery
http://www.moto.allegro.pl/item1078726632_nowa_chlodnica_honda_civic_iv_i_v_h r_v_02_99.html
http://www.moto.allegro.pl/item1068233834_nowa_chlodnica_wody_honda_civic_crx _91_00.html

Co sądzicie? ew. coś innego może polecicie? Najlepiej z odbiorem osobistym w poznaniu lub wysyłka kurier. Widziałem jeszcze na stronie intercars chłodnicę jakiś zamiennik za ok. 170-180zł.
Auto co cif V gen, silnik d15b2. Na forum nie znalazłem konkretnego info czy tanie chłodnice z allegro dają radę.
Autem chcę pośmigać jeszcze z 1,5 roku, więc nie chcę wydawać pieniędzy na oemową chłodnicę.

jerzynew
14-06-10, 10:23
kup tańszą. materiał wykonawczy ten sam szczelność ta sama :) testowalem swoja kiedys cisnieniowo zeby sprawdzic czy ma wycieki i powiem ci ze najtansza dobrze sobie poradzi. roznica 30-40zł nie swiadczy o zastosowaniu lepszej jakosci materiału. poza tym nie wiem jaki inny odpowiednik mozna by zastosowac dla materiału wykonawczego. ta za 100 i ta za 1xx bedzie oddawac tak samo skutecznie cieplo o ile powierzchnia bedzie taka sama i ilosc ostrych krawedzi tez taka sama

krzyss
14-06-10, 21:16
No tak właśnie myślałem. Zamówiona najtańsza za 105 zł noname - zobaczymy czy się sprawdzi.

Budziniak
14-06-10, 21:45
kup tańszą. materiał wykonawczy ten sam szczelność ta sama :) testowalem swoja kiedys cisnieniowo zeby sprawdzic czy ma wycieki i powiem ci ze najtansza dobrze sobie poradzi. roznica 30-40zł nie swiadczy o zastosowaniu lepszej jakosci materiału. poza tym nie wiem jaki inny odpowiednik mozna by zastosowac dla materiału wykonawczego. ta za 100 i ta za 1xx bedzie oddawac tak samo skutecznie cieplo o ile powierzchnia bedzie taka sama i ilosc ostrych krawedzi tez taka sama

Nie wiem czemu twierdzisz że cena nie równa się lepszej jakości ale cóż...3 razy montowałem wkład wodny w Seicento firmy Hart za 4 razem postawiłem się i zamówiłem BEHR i wiesz co różnica było około 60 zł ale chłopaczyna jakoś nie wrócił na ponowny wyciek.
Opel Astra H montaż chłodnicy wody marki PO TANIOŚCI i puściła w miejscu łączenia lamelek z plastikiem po założeniu produktu Hella problem nie się nie powtórzył a różnica cenowa raptem 100 zł.
Jest tak z wieloma częściami wielu dziadowskich firm gdzie różnica w cenie jest nie wielka biorąc pod uwagę późniejszy ponowny demontaż i montaż na koszt klienta.

Nemereth
18-06-10, 10:56
No tak właśnie myślałem. Zamówiona najtańsza za 105 zł noname - zobaczymy czy się sprawdzi.

Kurde a ja zaplacilem majatek za Nissen:(

jerzynew
18-06-10, 13:04
Nie wiem czemu twierdzisz że cena nie równa się lepszej jakości ale cóż...3 razy montowałem wkład wodny w Seicento firmy Hart za 4 razem postawiłem się i zamówiłem BEHR i wiesz co różnica było około 60 zł ale chłopaczyna jakoś nie wrócił na ponowny wyciek.
Opel Astra H montaż chłodnicy wody marki PO TANIOŚCI i puściła w miejscu łączenia lamelek z plastikiem po założeniu produktu Hella problem nie się nie powtórzył a różnica cenowa raptem 100 zł.
Jest tak z wieloma częściami wielu dziadowskich firm gdzie różnica w cenie jest nie wielka biorąc pod uwagę późniejszy ponowny demontaż i montaż na koszt klienta.

pracowałem na produkcji różnych elementów tego typu. moim zdaniem ta tańsza bedzie tą samą co ta droższa. Użyty materiał ten sam. Być może firma montująca też ta sama (rożnica cen u sprzedawców) ale jesli nie ta sama to cena nie koniecznie świadczy o jakości i solidności zmontowania chłodnicy. Lepiej wydać wiecej na olej i na beznzynke :)

Tiga
18-06-10, 13:18
Mam u siebie chlodnice noname od prawie roku, zero jakichkolwiek problemow.

Nemereth
18-06-10, 15:41
Ja tam zapłaciłem drogo za swoją chłodnicę ale jaki jestem teraz szczęśliwy i powiem, że nie żal mi tych pieniędzy chociaż musiałem zrezygnowac z innych rzeczy ;D

I powiem wam tak... Miałem problemy z wozem bo się grzał ale chłodnica i wszystko było całe... wywalało płyn zbiorniczkiem pomocniczym... Kto mi pojechał to pojechał za moje teorie... ale co tam.

Ja chciałem wymienić chłodnicę...
Mechanik termostaty, inne *******y itd... 2 tysiace wzial prawie za nic... chcial glowice ruszac ale sie nie zgodzilem
Rodzinka i znajomi i na forum wszyscy mowili tez ze uszczelka pod glowica...

dlugo sie bujalem z plynem chlodniczym w bagazniku...

Dzis juz nie musze ;D

Przyczyna: dolny zacisk przewodu chlodniczego przejedzony rdzą od dołu czego nie było widać... od góry wyglądało jakby był cały bo siedział na przewodzie ale jednak był lekki luz (chociaz przewod nigdy nie spadł).

Po wymianie chłodnicy pałowałem i w trasy jezdziłem itd i ani płyn nie ucieka ani temperatura nie skacze... W zasadzie mogłem zacisk wymienić... ale nie wiedziałem o nim poki nie wyjelem starej chlodnicy (musialem wyjac stara bo mi ptaszek ja przebil) :)

krzyss
18-06-10, 21:13
No niestety firma w której kupiłem tanią chłodnicę okazała się niepoważna i musiałem poszukać czegoś innego.
Ostatecznie udało mi się znaleźć chłodnicę Behr z dwu letnią gwarancją w bardzo dobrej cenie (170zł+35zł przesyłka) => http://allegro.pl/item1047354275_honda_civic_oraz_crx_od_1992r_do_20 01_oryginal.html
Chłodnica już na pierwszy rzut oka wygląda lepiej. W komplecie dostałem też od razu oryginalny korek. Dziś zamontowałem, jak narazie sprawuje się znakomicie.