PDA

Zobacz pełną wersję : czy tarcza sie nadajie?



damian7444
13-06-10, 20:05
witam. mam pytanie a mianowicie posiadam tarcze sprzegła do d15b7 ma ona grubos 8mm(uzywana) i czy mozna smialo ja zalozyc czy to juz jest koniec tarczy???

amon
13-06-10, 21:26
musisz zmierzyć ile zostało do nitów tzn. tą głębokość od powierzchni tarczy do nitów wewnątrz okładzin -powinno być około 2 mm

zakit
13-06-10, 22:45
standard wg manuala:


http://img231.imageshack.us/img231/364/beztytuunng.jpg

2-3mm? no chyba nie...

damian7444
14-06-10, 18:40
od powierzchni tarczy do nitów mam 1,2mm a grubosc tarczy to ok 8mm (dok7,9mm) mozna ja zalozyc jeszcze czy nie bardzo?????? bo moja sprzegło bierze juz na samym dole;/ i nieraz jak zmieniam biegi to jez zgrzyt jak nie wiem najorzej z 2 na 3;/

lozek
14-06-10, 18:49
Według manuala to wymiary twojej tarczy są bliskie wymiarom NOWEJ.


Ja też mam pytanie przy okazji rozmowy o sprzęgle.

Na seryjnym D14 z dolotem mogłem zakręcić do 6,5- 7tys na 1 biegu, zmienic na 2 i sprzęgło brało, było można wyczuć to "kopnięcie".

Wymieniłem ssaka na tego od D15B7, czuć że autko wyraźnie się wzmocniło. Sprzęgło łapie bardzo fajnie ale tylko do 5 max 5,5tys (jak jadę to na 7tys się nie ślizga, ale jak zmieniam bieg z 7 tyś to łapie wyraźny poślizg ). Na 5tys podczas zmiany biegów jeszcze jest to kopnięcie.

Nie rozumiem czemu podczas zmiany z 7tyś się mocno ślizga a podczas zmiany z 5/5,5tys jeszcze czuć dość mocne kopnięcie. Wg. mnie skoro się ślizga na 7tys to na 5,5 powinno łagodnie łapać a nie tak wyrywać.

Co wg. was nawala w takiej sytuacji? tarcza/docisk/źle ustawiony pedał/za stary płyn? Skrzyni nie zdejmę by się przekonać bo jest to zbyt kosztowne a ja odkładam na d16 i szkoda mi teraz kasy na regeneracje sprzęgła 200mm skoro w d16 jest 212mm.

Budziniak
14-06-10, 19:04
Załóż zamach od d16 i sprzęgło od niego. Czujesz smród sprzęgła w kabinie? Nie masz vtec-a więc po kiego czorat tak wysoko kręcisz skoro tam mocy nie znajdziesz :D Pamiętaj że z kobyły mustanga nie zrobisz :D

damian7444
14-06-10, 19:14
to nie moja tarcza moja tarcza jest w aucie jeszce. mam tarcze od kumpla. i teraz pytanie czy ja zakladac czy nie... zeby sie nie okazala ze sprzegło bd bralo dalej na samym dole;/
słyszałem ze jak tarcza ma 7mm to juz nici z niej, inni znowu mowia ze zalezy w jakim aucie i jest dylemat;/

zakit
14-06-10, 23:06
umiesz czytac? masz na tym obazku z manuala napisane standardy. max i min. czego tu jeszcze nie rozumiesz.


sprzeglo bedzie ci bralo na samym dole bo tarcza jest prawie jak nowa...i tak bedzie zawsze.