PDA

Zobacz pełną wersję : falowanie obrotów (na goracym silniku) D16Y7



dafitone
10-10-06, 16:13
Probowalem znazezc podobnego tematu ale niestety nic nie bylo , jezeli jednak jest a mi sie nie udalo zanlezc to prosze o skasowanie tego postu


D16Y7 97 coupe
kupilem auto z urwanym tlokiem zalozylem nowy silnik (taki sam) czyli wszystko -kolektor ssacy z przepustnica az do katalizatora . od razu po zalozeniu okazalo sie za auto ma probemuy z obrotami .
po odpaleniu od razu wskakuje na 1500 i z nim nie schodzi a jak silnik sie nagrzeje(po 5-10 min jazdy) to gdy auto stoi np. na swiatlach obroty faluja od 1tys do 2tys bez przerwy.
mialem sporo czesci wiec zmienilem sonde lambda przepusctnice ze wszystkim czujnikami kable swiece i kopulke .Po kazdem zalozeniu nowego elementu robielem restet ok.20min(nie wiem czy to ma jakies znaczenie ile) ale niestetu nic nie pomoglo.
Auto poza falowaniem jezdzi calkiem dobrze moc-105km ma chyba w normie i nic innego sie z autem nie dzieje.
Auto jest kupione od niemieckiego race boy'a wiec nie wiem czy jescze czegos typu tandetny chip tam nie zrobil.
Prosze o pomoc.

z gory wielkie dzieki

bartol
10-10-06, 16:52
sproboj podmienic silniczek krokowy ewentualnie mozna go wyczyscic :wink:

agent_lol
10-10-06, 17:05
na 90% silniczek krokowy

Furious
10-10-06, 23:32
regulacja wolnych obrotów - przykrec mocniej srubke w przepustnicy.
po odpieciu kostki silniczka krokowego obroty powinny byc w granicy 750obr/min

3dan
23-10-06, 19:53
Nie chcialem zakladac nowego watku wiec sie podepne:
Mialem za niskie obroty ok 500 wiec wyczyscilem krokowy i przepustnice zresetowalem kompa i teraz nie sa juz wprawdzie za niskie ale faluja,jak wrzuce luz to obroty skacza ad 1000 do 1500 tak kilka razy a potem sie ustabilizowuja na ok 1000,wiec dzis probowalem wyregulowac obroty biegu jalowego i zauwazylem ze po odpieciu krokowego obroty spadaja o ok 300,wiec jak ustawie obroty tak jak sie to powinno zrobic na odlaczonym krokowym to potem mam je za duze po jego podpieciu,wiec staralem sie ustawic obroty z podlaczonym krokowym (nie wiem czy to tobry pomysl byl)ale teraz sa na ok 800 ale objaw falowania nie zniknol,co to moze byc moglem cos zj.....czyszczas krokowy bo przedtem nie bylo zadnego falowania..

Furious
23-10-06, 21:31
moze byc jakas nieszczelnosc jeszcze i dostaje sie lewe powietrze

3dan
23-10-06, 21:45
moze byc jakas nieszczelnosc jeszcze i dostaje sie lewe powietrze
tez o tym pomyslalem,ale jak to sprawdzic jest jakis sposob??? a i jeszcze jedno czy w miejscu laczenia sie krokowego z kolektorem ssacym(bo to jest chyba kolektor ssacy :) )nie powinno byc jakiejs uszczelki tak jak jest przy przepustnicy(papierowa uszczelka) bo jest tam tyko ta gumowa w krokowym w ksztalcie osemki.

Furious
23-10-06, 21:51
Tylko ta gumowa w ksztalcie 8 tam jest (chyba ze jest uszkodzona)
Generalnie ja znam 5 powodów falowania obrotow:
-cos nie tak z ICV (EACV)
-cos nie tak z FITV
-nie wyregulowane obroty biegu jałowego
-uszkodzony komputer
-lewe powietrze

3dan
24-10-06, 12:16
czy to normalny objaw,ze obroty spadaja po odlaczeniu krokowego??

Furious
24-10-06, 12:20
czy to normalny objaw,ze obroty spadaja po odlaczeniu krokowego??
tak, wtedy krokowy zamyka sie calkowicie

3dan
24-10-06, 12:55
W takim razie jaki jest sens regulowania wolnych obrotow na odlaczonym krokowym,skoro po jego podlaczeniu obroty i tak pojda w gore???

Furious
24-10-06, 13:01
po podlaczeniu krokowego obroty powinny ruszyc sie zupelnie nieznacznie na seryjnym silniku, widocznie cos masz zwalone, patrz moj post wyzej

3dan
24-10-06, 13:08
mmmmmmmm to lipa,sprobuje podmienic krokowy na poczatek moze jest z nim cos nie tak.Dzieki za naswietlenie tematu
Pozdro

czy krokowy w 6g jest taki sam we wszystkich modelach,moge zalozc z civc-a 1.4 np????

PAWEL78
25-10-06, 13:27
Regulacja zaworów ssących i wydechowych, miełem ten sam problem .Podjechałem do magika , wyregulował. Zapłaciłem za to 70 i jest ok.

Trzeba regulować co jakieś 40000 km

Pozdro

3dan
25-10-06, 17:41
Regulacja zaworów ssących i wydechowych, miełem ten sam problem .Podjechałem do magika , wyregulował. Zapłaciłem za to 70 i jest ok.

Trzeba regulować co jakieś 40000 km
musze to sprawdzic,bo w sumie nie bralem tego pod uwage,a hania ma nastukane ponad 80000km

piery
13-11-06, 22:43
a moze potraficie mi powiedziec, czy przyczyna falowania na cieplym silniku D15B7 moze byc brak puszki rezonansowej? silnik krokowy wyczyszczony, przepustnica wyczyszczona, sruba/dysza od obrotów wkręcona na maxa jest, reset ECU, a on nadal faluje...w momencie kiedy zatkalem rure dolotu zaraz za filtrem to obroty sie ustabilizowaly, ale bez powietrza nie ma jazdy...czy moze byc to brak tej puchy rezonansowej? jutro wezme od kolegi takowa (tez z D15B7) i sprobuje...ewentualnie jeszcze raz sprobuje wyczyscic krokowy...a jesli to nie pomoze i okaze sie, ze to jednak silniczek krokowy, to orientujecie sie ile to cholerstwo kosztuje?
z góry dzięki za pomoc
pzdr
Piery

Maciej B
13-11-06, 23:11
U kumpla był ten sam problem w CC. Na wolnych falował.
Winna była sprężyna od przepustnicy, za słabo naciągnięta.
Pewnie nie to ale jakiś trop jest.

piery
14-11-06, 16:38
przepustnica jest cacy...szczelniutka i czysciutka...moze ktos ma jakis inny pomysl? tak jak pisalem, zaraz sprobuje z pucha rezonansowa

3dan
14-11-06, 17:13
Ja od dluzszego czasu mecze sie z podobny problemem,wyregulowalem zawory,zmienilem krokowy itp i wciaz lipa:(:( : http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=273643#273643

martinox1
13-12-06, 23:12
Sprawdź czy masz w porządku zaworek odpowietrzający skrzyni korbowej. Jeżeli nie wiesz co to, to podaj adres e-mail to ci jakieś fotki tej części wyślę. U mnie było podobnie 800-1700 i tak ciągle. Teraz jeszcze odrobinkę falują gdy zdejmę nogę z gazu (przez jakieś 10 sekund), ale myślę że to jest sprawa zresetowanego kompa, który musi zaprogramować się przy różnym obciążeniu.