PDA

Zobacz pełną wersję : "wihajster"- przełącznik od wycieraczek i kierunków



B2.
11-06-10, 10:26
mam pytanie. ktos z was wymienial to cudo? moze ktos napisac co trzeba odrecic i na co uwazac? bede wdzieczny. :)

zakit
11-06-10, 11:25
to sie nazywa przelacznik zespolony, odkrecasz kierownice, pod tym 3 srubki, i wyciagasz odpinajac wszystkie kostki, ot cala filozofia

markotny
11-06-10, 23:11
A ja nie musze odkręcać kiery żeby ten przełącznik zdemontować. Demontuje osłone kolumny kierownicy przekręcam kierownice w lewo lub prawo w zależności który przełącznik chce zdemontować, okręcam 2 małe śrubki i wysuwam przełącznik z mocowania, odpinam kostki które doń wchodzą i "wichajster" mam w ręku....tyle że ja mam 6 gena :D

Budziniak
11-06-10, 23:13
A ja nie musze odkręcać kiery żeby ten przełącznik zdemontować. Demontuje osłone kolumny kierownicy przekręcam kierownice w lewo lub prawo w zależności który przełącznik chce zdemontować, okręcam 2 małe śrubki i wysuwam przełącznik z mocowania, odpinam kostki które doń wchodzą i "wichajster" mam w ręku....tyle że ja mam 6 gena :D

Cwaniaczek :D

Adi506
12-06-10, 12:58
Nie trzeba sciagac kierownicy.
Ja tydzien temu wymianialem w Vgen`ie przelacznik wycieraczek i tez chcialem sciagac kierownice ale ze odezwala sie moja leniwa natura to odkrylem ze wystarczy przekrecic kierownice odkrecic dwie male zlote srubki i pokobinowac z zatrzaskami bo wycieraczki i kierunki nie sa w jednym module tylko sa podzielone na dwie prostokatne kostki.
Wyciagasz z zaczepow odlaczasz kostke z tylu i tak samo wpinasz nowy przelacznik.
U mnie wyszlo bez problemu.
Powodzenia;-)

zakit
12-06-10, 13:01
moze i sie da, ale dla ulatwienia, kiera jest na 1 srubke wiec mozna ja latwo sciagnac(oczywiscie mowa o kierze bez airbaga)

Adi506
12-06-10, 16:46
moze i sie da, ale dla ulatwienia, kiera jest na 1 srubke wiec mozna ja latwo sciagnac(oczywiscie mowa o kierze bez airbaga)

No wlasnie gorzej jak sie ma poduszke i tempomat.
A ze nie chcialem nic zepsuc to udalo sie bez sciagania;-)

Chipsy2
13-06-10, 11:00
Nie ma potrzeby nic ściągać. Zarówno w 5 jak i w 6 genie przełącznik zespolony jest tak samo na dwóch śrubeczkach po każdej ze stron zamocowany. Wystarczy zdjąć osłonę kolumny kierownicy skręcić kierownice w odpowiednim kierunku i potem odkręcić dwie małe śrubeczki wypiąć z obudowy a potem kostki i po robocie. Montaż w odwrotnej kolejności ;)

B2.
13-06-10, 13:02
no wlasnie a ja mam poduszke i tempomat ;)
dlatego pobawie sie bez zdejmowania kiery ;)
wielkie dzieki za pomoc.