PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura chłodnicy klimatyzacji



D@ro
11-06-10, 08:13
Witam, pacjent to Civic 6 gen EJ9: po 5 minutach pracy klimatyzacji jej chłodnica jest tak gorąca, że nie da się jej dotknąć. Wentylator na chłodnicy kręci się cały czas. Klima świeżo nabita 650 gram czynnika, wcześniej przy 300g było to samo. Chciałem sprawdzić czy tak powinno być. Czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie temperaturę węża chłodnicy przy zaworze do nabijania klimy po 5 minutach od włączenia?

spychu
11-06-10, 13:49
Jak wentylator chodzi caly czas to nie masz w pelni sprawnej klimy, bo pewnie i kompresor tez caly czas chodzi i caly czas jest pod obciazeniem.

Wentylator wraz z kompresorem w pelni sprawnej klimie powinny sie wylaczac co jakis czas, jak temperatura w nawiewie spada do ok 7'C i zalaczac jak podskakuje spowrotem do ok 9-10'C.

U mnie waz dochodzacy do chlodnicy jest rowniez goracy i to akurat jest normalne.

D@ro
11-06-10, 14:18
Jak wentylator chodzi caly czas to nie masz w pelni sprawnej klimy, bo pewnie i kompresor tez caly czas chodzi i caly czas jest pod obciazeniem.

Wentylator wraz z kompresorem w pelni sprawnej klimie powinny sie wylaczac co jakis czas, jak temperatura w nawiewie spada do ok 7'C i zalaczac jak podskakuje spowrotem do ok 9-10'C.

U mnie waz dochodzacy do chlodnicy jest rowniez goracy i to akurat jest normalne.

Temperatura w nawiewie skacze 7-11 stopni, więc zakładam że sprawność chłodzenia jest ok.
Jesteś pewien że wentylator chłodnicy klimatyzacji ma się wyłączać po osiągnięciu w nawiewach 7 stopni?

mtothaj
11-06-10, 16:02
Jak wentylator chodzi caly czas to nie masz w pelni sprawnej klimy, bo pewnie i kompresor tez caly czas chodzi i caly czas jest pod obciazeniem.
Wentylator wraz z kompresorem w pelni sprawnej klimie powinny sie wylaczac co jakis czas, jak temperatura w nawiewie spada do ok 7'C i zalaczac jak podskakuje spowrotem do ok 9-10'C.


W Civic V / VI gen z manualna klima wentylator chlodnicy klimatyzacji wlączany jest za posrednictwem przycisku A/C.
Wiec jak klima jest wlaczona to wentylator caly czas chodzi - to jest prosty uklad i akurat tutaj nie ma zadnej filozofi :D

hellrider
11-06-10, 16:05
W Civic V / VI gen z manualna klima wentylator chlodnicy klimatyzacji wlączany jest za posrednictwem przycisku A/C.
Wiec jak klima jest wlaczona to wentylator caly czas chodzi - to jest prosty uklad i akurat tutaj nie ma zadnej filozofi :D

NIe prawda, u mnie w 6 genie chlodnica wlacza sie co jakis czas zeby dochlodzic. NIe ma tak ze kreci sie non toper.



Z reszta mozna rozumiec to dworako... Jest wlaczany za psrednictwem przycisku A/C. Wiec rownie dobrze moze byc przygotowany do dzialania przez ten A/C albo wlaczony non stop :]

Jak kto to rozumie to nie wiem :rolleyes:

D@ro
11-06-10, 16:39
Wygląda na to, że rzeczywiście wentylator powinien się wyłączać, chyba że sygnał ACS z kompa też podaje masę w co wątpię

Aktualnie przy temperaturze na zewnątrz 33 stopni powietrze z nawiewów ma ok 12 stopni. Nie powinno być mniej? Klima jest nabita, rano gdy na zewnątrz jest 20 stopni schładza do 7.

spychu
11-06-10, 16:52
W Civic V / VI gen z manualna klima wentylator chlodnicy klimatyzacji wlączany jest za posrednictwem przycisku A/C.
Wiec jak klima jest wlaczona to wentylator caly czas chodzi - to jest prosty uklad i akurat tutaj nie ma zadnej filozofi :D


Prosze Cię bez bzdur :) Jakie włączanie wentylatora przez przycisk AC ? Jaki prosty układ ?

Po to wiatrak na chłodnicy ma sprzęgło i po to jest przekaźnik, tak samo jak sprzęgło na kompresorze i przekaźnik od kompresora aby włączać i wyłączać to jednocześnie.

Jeśli wiatrak kręci się cały czas to klima nie jest w pełni sprawna bo kręci się też wtedy cały czas kompresor.
Powodów może być kilka padający kompresor, zasyfiona zbyt mało wydajna chłodnica klimy, za mało czynnika, powalone przekaźniki, powalona elektryka itd itd.

Tompro
11-06-10, 20:01
Spychu tak jeszcze sprostuje, wiatraki elektryczne nie mają żadnych sprzęgieł, bo i nie ma takiej potrzeby. Przekaźnik odłącza zasilanie wiatraka i tyle.

D@ro
11-06-10, 20:59
Faktycznie po schłodzeniu do 7 stopni i kompresor i wentylator chłodnicy wyłączają się na kilkadziesiąt sekund aż temperatura nie podskoczy do ok 12 stopni. Nurtuje mnie jeszcze tylko temperatura na wejściu chłodnicy: czy rurka powinna poparzyć czy tylko być gorąca?

Bodzlo
11-06-10, 22:25
Jak najbardziej jest to normalne :) ,oczywiście w granicach rozsądku ale to juz sprawdza sie manometrem na wysokim cisnieniu .
Przy dzisiejszych temperaturach cinienie jest tam w okolicy 20bar więc nie dziw sie że skraplacz jest az tak gorący :)

spychu
12-06-10, 07:58
Faktycznie po schłodzeniu do 7 stopni i kompresor i wentylator chłodnicy wyłączają się na kilkadziesiąt sekund aż temperatura nie podskoczy do ok 12 stopni. Nurtuje mnie jeszcze tylko temperatura na wejściu chłodnicy: czy rurka powinna poparzyć czy tylko być gorąca?
Czyli masz wszystko sprawne i goraca rurka i cala chlodnica to rowniez normalna kolej rzeczy.

reaktor
12-06-10, 19:10
Wygląda na to, że rzeczywiście wentylator powinien się wyłączać, chyba że sygnał ACS z kompa też podaje masę w co wątpię

Aktualnie przy temperaturze na zewnątrz 33 stopni powietrze z nawiewów ma ok 12 stopni. Nie powinno być mniej? Klima jest nabita, rano gdy na zewnątrz jest 20 stopni schładza do 7.

Dzisiaj to gruntowanie obadałem:

Klimy nigdy nie nabijałem (od kiedy mam auto)

Temperatura na zewnątrz 33 stopnie. wew 32stopnie

Pomairy na 3 stopniu dmuchawy
W stojącym aucie przy obiegu zewnętrznym temp. z nawiewów 12,5stopnia przy obiegu wew. jakieś 6 stopni czyli roźnica kolosalna

Podczas jazdy to odpowiednio jakieś 7-8 dla zew. i 4-6 stopnia dla wew.

Maestrro
05-12-11, 21:23
Witam

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, która wtyczka (przewód) w komorze silnika daje sygnał 12V do załączania wentylatora klimatyzacji po naciśnięciu przycisku A/C ??