PDA

Zobacz pełną wersję : 12l / 100km? przy jezdzie max 3k obrotow?



Seth
09-10-06, 19:12
Tak, wiem, archiwum - szukalem, nic nie znalazlem... Nawet jezeli cos bylo konkretnie zblizonego do mojego problemu, to w koncu to jest forum i chyba do tego sluzy... Wiec prosze nie wyskakiwac z postami typu "bylo" - tylko konkretnie :] Mecze sie z tym juz pare tygodni i trace sily, bo nie widzi mi sie cotygodniowe tankowanie do pelna O.o

Co do spalania... Zalalem 40litrow 98 - przejechalem okolo 350km w miescie - czy to jest normalne? Wertujac forum nie napotkalem na nikogo kto by napisal ze tak :]
Z tego co sie orientuje silnik d15b2 pali w miescie max 8 litrow, wiec jakim 'kurde' sposobem moja hondzina pali 50% wiecej?
Bylem w stacji obslugi - powiedzieli, ze wykres spalin jest doslownie ksiazkowy - lambda wg wzoru - miedzy 0.997 : 1.022, dwutlenek wegla to samo - w normie, czyli wszystko tak jak powinno byc...
Autko stoi na standardowych 14' ... Wymienione zostaly wszystkie filtry, plyny, swiece, rozrzad... Nie szaleje nim - max 3k obrotow i zmiana biegu..
Pojechalem do stacji diagnostycznej ( komp i te sprawy ) gosciu powiedzial ze nawet sie za nia nie wezmie, bo nie ma sensu i przyczyna napewno nie zlezy w w sondzie czy gdzie indziej, poniewaz auto nie traci mocy, spaliny w normie, odpala bez problemow, temperatura w normie, nie zaswiecaja mi sie zadne kontrolki...
W warsztacie gosciu mi polecil regulacje zaworow - czy to jest rzeczywiscie powod spalania przekroczonego o 50% ? Czy po regulacji spalanie spadnie do tych 8 litrow na setke?

Pozdrawiam serdecznie i dziekuje z gory za wyrozumialosc..

raMMzes
09-10-06, 20:14
Zalalem 40litrow 98 - przejechalem okolo 350km w miescie - czy to jest normalne?

Nie widzę w tym nic dziwnego (oprócz lania 98oct.:P ). Można jeżdzić cały czas po mieście i palić 8 albo i 15 litrów, wszystko zależy od warunków na drodze i umiejętności kierowcy. Poza tym, żeby być dokładnym, wzorcowe spalanie w mieście to 8.8, więc raczej 9, a nie 8.


Autko stoi na standardowych 14' ...

W jakie wymiary gum? Na szerokich laczkach będziesz miał minimalne większe spalanie.


Nie szaleje nim - max 3k obrotow i zmiana biegu..

Silnik na wtrysku - przy dużym obciążeniu na wysokim biegu ssie paliwo aż słychać:) Czasami lepiej zredukować i jechać 3500rpm niż 1500, szczególnie ze jest to silnik wysokoobrotowy.


W warsztacie gosciu mi polecil regulacje zaworow

Możesz spróbować, ale wątpię, żeby to pomogło w znaczącym stopniu.

mozes
09-10-06, 20:44
Czy jesteś pewien co do stacji na której tankujesz? Ja ostatnio zatankowałem też 98 na stacji JET bo 98 była tańsza od 95 na innych Firmowych stacjach i co? Spalanie 10/100 no to spowrotem zalałem do pełna 95 na BP i spalanie wróciło do "normy" 7,5-8/100 jest różnica. Może lipne paliwo???

Seth
09-10-06, 20:53
Autko stoi na standardowych 14' ...

W jakie wymiary gum? Na szerokich laczkach będziesz miał minimalne większe spalanie.



standard - 175?

[ Dodano: Pon 09 Paź, 2006 ]

Czy jesteś pewien co do stacji na której tankujesz? Ja ostatnio zatankowałem też 98 na stacji JET bo 98 była tańsza od 95 na innych Firmowych stacjach i co? Spalanie 10/100 no to spowrotem zalałem do pełna 95 na BP i spalanie wróciło do "normy" 7,5-8/100 jest różnica. Może lipne paliwo???

tankuje tylko 98 na BP - wczesniej 95 vpowera na shellu...

szumis20
09-10-06, 21:07
Mi pali D13B2 na 9x16 i 215 oponie 8,3 litra w miescie z tego 50% spokojniej jazdy a 50% ostrego butowania takze jest zajefanie:) ja bym obstawiał tak jak przedmówcy albo paliwo lub komp. źle zestrojony, moze za duza dawka paliwa a za mało powietrze!!! przyczyn jest wiele wiec do dzieła ziom.... pozdro. szumis20

Seth
09-10-06, 21:11
Mi pali D13B2 na 9x16 i 215 oponie 8,3 litra w miescie z tego 50% spokojniej jazdy a 50% ostrego butowania takze jest zajefanie:) ja bym obstawiał tak jak przedmówcy albo paliwo lub komp. źle zestrojony, moze za duza dawka paliwa a za mało powietrze!!! przyczyn jest wiele wiec do dzieła ziom.... pozdro. szumis20

paliwo odpada.. tankuje tylko na "markowych" stacjach.. No dobra.. ale co moze byc z kompem, jezeli wszystkie wskazania wykazuja ze z nim wszystko ok? Oo Auto zostalo sprawdzone przez diagnoste.. tak jak pisalem wczesniej - nie wykryl spatku mocy, nie powiedzial ze cos jest nie tak.. poprostu nie chcial sie za to zabrac bo nie uznal ze cos z kompem nie tak... gdyby byla zla mieszanka - spaliny by wykazywaly ze cos jest nie teges.....

Juz nie mam sily na to wszystko ;/

Pozdrawiam

mozes
09-10-06, 21:15
Zrób reset ECU i naucz ją od nowa może to pomoże?

Lipek
09-10-06, 21:16
Moze reset kompa pomoze

szumis20
09-10-06, 21:28
Seth wiesz chłopie na czym polega na takim shellu V-power czy na orlenie verwa?? to sciema na maxa!!! widziałem co ludzie robia jak jechali tankowac cysterny i wlewali wiadro jakiegos gówna do niej!! jaki rezultat?? paliwo sie nie pieni!! i nazywa sie Vpower i kosztuje!! wiec nie ma co przepłacac za takie paliwo! mi napoczątku tez troche wiecej paliła bo była zamulona na maxa!!! troche trwało zanim ja odmuliłem i teraz auto lata i mało pali tzn. "lata" a miechanik jest jeden lepszy od drugiego wiec szukaj bo to niemzliwe zeby ci tyle paliła! mojemu bracholowi Qpeta z D16Z9 na butowaniu na trasie spaliła 8l. pozdro. szumis20

Furious
09-10-06, 21:34
a jak jezdzisz po miescie to hamujesz silnikiem czy dojezdzasz do swiatel na luzie?

raMMzes
09-10-06, 21:36
mojemu bracholowi Qpeta z D16Z9 na butowaniu na trasie spaliła 8l.

Mówimy tu o innym silniku i jeżdzie po mieście a nie trasie...

Bono
09-10-06, 21:42
seth.....a nie mówiłem, że twoje auto było katowane przez arabskich emerytów 8) a ty mi nie wierzyłeś :D , moje eg4 też chlało benie po 10l/100 w miescie, wiec to nic nadzwyczajnego, taki urok tego motoru :roll:

szumis20
09-10-06, 21:45
raMMzes ziom wiem ze mowimy o powolnym D15B2 ale ja ci podałem przykład ze wiekszy czy tak jak mój malutki silnik potrafi duzo mniej spalic! nawet chyba seryjne Vti chyba tyle nie weźmie na pełnym bucie! wiec jest duzo pole do popisu ziom! pozdro.

Lcfr
09-10-06, 21:56
W warsztacie gosciu mi polecil regulacje zaworow - czy to jest rzeczywiscie powod spalania przekroczonego o 50% ? Czy po regulacji spalanie spadnie do tych 8 litrow na setke?
.



moja pierwsza honda która miałem, musiała nie miec regulowanych zaworów od lat...
przed regulacja nie mogłem sie zmiescic - niezaleznie czy miasto czy trasa ponizej 10l
po regulacj na trasie 6,5l bezproblemowo....

tak wiec moze warto wyregulowac...?

raMMzes
09-10-06, 22:19
raMMzes ziom wiem ze mowimy o powolnym D15B2 ale ja ci podałem przykład ze wiekszy czy tak jak mój malutki silnik potrafi duzo mniej spalic! nawet chyba seryjne Vti chyba tyle nie weźmie na pełnym bucie!

Większe/nowsze silniki palą niejednokrotnie mniej. Dla mnie to nie argument porównywać 2 rózne jednostki.

Poza tym ~10L/100km w mieście to wcale nie jest dużo i to nie jest tylko moje zdanie:


moje eg4 też chlało benie po 10l/100 w miescie, wiec to nic nadzwyczajnego, taki urok tego motoru

szumis20
09-10-06, 23:15
:576: :576: :576: :576: :576: :576: :576: :576: bez komentarza!!!! debatujcie sobie dalej fachowcy.........

Seth
09-10-06, 23:41
Seth wiesz chłopie na czym polega na takim shellu V-power czy na orlenie verwa?? to sciema na maxa!!! widziałem co ludzie robia jak jechali tankowac cysterny i wlewali wiadro jakiegos gówna do niej!! jaki rezultat?? paliwo sie nie pieni!! i nazywa sie Vpower i kosztuje!! wiec nie ma co przepłacac za takie paliwo! mi napoczątku tez troche wiecej paliła bo była zamulona na maxa!!! troche trwało zanim ja odmuliłem i teraz auto lata i mało pali tzn. "lata" a miechanik jest jeden lepszy od drugiego wiec szukaj bo to niemzliwe zeby ci tyle paliła! mojemu bracholowi Qpeta z D16Z9 na butowaniu na trasie spaliła 8l. pozdro. szumis20


Tja.. mojego kuzyna ojciec pracuje na shellu i wiem co oni tam dodaja i jakie to daje efekty - dlatego przerzucilem sie na czystsza 98 .. tutaj stacje nie maja takiego pola do popisu mieszajac rozne gowna niby zwiekszajace wydajnosc silnika.. dowiedzialem sie ze vpower to sciema z tego wzgledu iz to co dolewaja do standardowej 95 "niby" przeczyszcza tylko uklad i to wszystko..



a jak jezdzisz po miescie to hamujesz silnikiem czy dojezdzasz do swiatel na luzie?

oczywiscie hamuje silnikiem i tylko silnikiem :] - tak sie nauczylem i tak postepuje :]



seth.....a nie mówiłem, że twoje auto było katowane przez arabskich emerytów Cool a ty mi nie wierzyłeś n

moze i bylo, ale to nie zmienia faktu ze tak duzo pali ^^ <sciana> :p



po regulacj na trasie 6,5l bezproblemowo....

tak wiec moze warto wyregulowac...?

dlatego jutro umowilem sie do nieautoryzowanego serwisu hondy na regulacje tego i mam nadzieje ze cos to da :]


Poza tym ~10L/100km w mieście to wcale nie jest dużo i to nie jest tylko moje zdanie

ale 12 to juz cos :]

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc :] bede sie staral i pochwale sie napewno efektami :]
Jezeli ktos ma jeszcze jakies pomysly to prosze je wypisac :]

Wally
10-10-06, 09:57
Nikt nie zaproponowal ale moze to po prostu zapieczone bebny lub nieodbijajace klocki :?: Kumpel w Chrystlerku Neonie przez 8 miesiecy od kupna mial spalanie ok 12L w 2L automacie i uznal to za norme, jak w koncu wzial sie za hamulce okazalo sie ze obydwa wewnetrzne klocki na przodzie nie odbijaly. Przy okazji wymiany hebli (komplet) przeczyscil jeszcze zaciski i jak reka odjal - 9-9.5L

P.S. jak sprawdzic czy autko wymaga regulacji zaworow :?:

sodaone
10-10-06, 11:18
Wysokie spalanie jest uwarunkowane przez wiele czynników. Jeśli autem jeżdzisz tylko po mieście na nie dużych odległościach ( załączone ssanie ) ,to silnik może spalać nawet 10-12 litrów. Każdy odbiornik elektryczny to dodatkowy pobór mocy, którą silnik skąś musi czerpać (włączone światła, ogrzewanie tylnej szyby, inne elektryczne urządzenia w aucie). Czytałem w Auto Świat, że nawet otwarta szyba wpływa ujemnie na zużycie paliwa (aerodynamika). Jeśli wykluczyłeś wszelkie usterki mechaniczne i wady elektroniki, to czym się przejmujesz? Idzie zima i każdy samochód będzie palił więcej...

woytaz
10-10-06, 14:18
Seth wiesz chłopie na czym polega na takim shellu V-power czy na orlenie verwa?? to sciema na maxa!!! widziałem co ludzie robia jak jechali tankowac cysterny i wlewali wiadro jakiegos gówna do niej!! jaki rezultat?? paliwo sie nie pieni!! i nazywa sie Vpower i kosztuje!! wiec nie ma co przepłacac za takie paliwo! mi napoczątku tez troche wiecej paliła bo była zamulona na maxa!!! troche trwało zanim ja odmuliłem i teraz auto lata i mało pali tzn. "lata" a miechanik jest jeden lepszy od drugiego wiec szukaj bo to niemzliwe zeby ci tyle paliła! mojemu bracholowi Qpeta z D16Z9 na butowaniu na trasie spaliła 8l. pozdro. szumis20

troche nie na temat, ale jezeli juz ktos zaczał o paliwie, to nie wiem jak na shellu i orlenie,
ale paliwo ultimate98 (bp) naprawde spala sie lepiej i dokładniej, kumpel był kiedys na szkoleniu odnosnie tego paliwa, i były przeprowadzanego roznego rodzaju testy na samochodach skoda octawia..
autka zalane ultimatem przejechały, juz nie pamietam ile ale cos chyba 3 kołka na torze wiecej....(przy takich samych warunkach i stylu jazdy)
takie jest MOJE zdanie
EOT

50m
10-10-06, 15:18
Od kiedy skoda octawia to samochod?

Bono
10-10-06, 16:27
od wtedy jak dieselem na tarsie wciagasz ok.5l i jedziesz prawie jak za darmo, tankując przy tym rope z barek :), co w ost. rozrachunku ekonomicznym daje ci ok 11 zł za 100 kilometrów :)

LIO
10-10-06, 17:37
Tja.. mojego kuzyna ojciec pracuje na shellu i wiem co oni tam dodaja i jakie to daje efekty - dlatego przerzucilem sie na czystsza 98 .. tutaj stacje nie maja takiego pola do popisu mieszajac rozne gowna niby zwiekszajace wydajnosc silnika.. dowiedzialem sie ze vpower to sciema z tego wzgledu iz to co dolewaja do standardowej 95 "niby" przeczyszcza tylko uklad i to wszystko..

tak po "zwykly" Vpower to paliwo 95 oktanowe z dodatkami, które oczyszczaja uklad paliwowy z osadów. To pozwala na bardziej skuteczne spalanie paliwa w silniku i przez to moze to poprawic dynamike w aucie. V Power racing to jeszcze inne paliwo o najwiekszej liczbie oktanowej, dobre dla wysilonych jednostek benzynowych (turbodoladowanych, albo o wysokim stopniu sprezania)

Lipek
10-10-06, 18:17
Ja zalewam tylko na bp lub shell-u, jesli nie butuje auta to np ostatnio spalila mi 6,7/100km w trybie mieszanym. Wczesniej gdy zalalem na orlenie-to spalila mi 9,5 w tym samym trybie. Moim zdaniem jakosc paliwa ma duze znaczenie w kwestii spalania.

Seth
10-10-06, 18:52
Wlasnie jestem po regulacji zaworow :] Powiem jedno - jestem bardzo szczesliwy, bo zanikly juz wszelkie puki i stuki.. gosciu mi powiedzial, ze byla taka szczelina, ze paliwo mi uciekalo od razu do rury ^^

mam nadzieje ze wlasnie to byl ten problem :] zobaczymy za tydzien :]

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje :]

raMMzes
10-10-06, 19:03
[/u]
Wlasnie jestem po regulacji zaworow :]

Jeśli można wiedziec - gdzie robiłeś i ile cię to wyniosło?

K@p3K
10-10-06, 19:26
jesli chodzi o spalanie to ja tylko dodam ze mi na trasie d15b7 spalila 6,25 litra przy predkosci sreniej jakies 130 140...wiec malusko...bo momentami i 200 bylo(co prawda z gorki ale bylo:P), a w miescie teraz dzis zalalem do pelniusia i wyszlo 8.2l...wiec tak powinno byc ...jest dobrze:)..pozdrawiam...

Bono
10-10-06, 20:47
miasto to koło 9-9,2 - ale ja nie oszczędzam więc tez jest dobrze:)

Seth
10-10-06, 20:51
Jeśli można wiedziec - gdzie robiłeś i ile cię to wyniosło?

tak jak pisalem w naszym dziale - skrecasz w prawo pod wiadukt jadac kolumba, przejezdzasz kolejny wiadukt i zamiast glowna w prawo, jedziesz w lewo - jest tam maly szyld HONDA... 70zl za regulacje.. powiedz ze jestes od wisni :]

Bono
10-10-06, 21:22
i tak jest już zniżka na civic klub :)

sailence
10-10-06, 23:41
czekam na info od ciebie seth jak ze spalaniem wyszło, bo ja mam również D15B2 i mi w mieście pali... 12-16litrów :/
planowałem wymienić sondę, ale po twoim poście poczekam i zobaczę czy u ciebie regulacja pomogła
pozdro

Seth
11-10-06, 10:19
sonde mozna latwo sprawdzic :] jedz do stacji kontroli pojazdow, zaplacisz 10zl za sprawdzenie spalin - tam Ci wyjdzie czy lambda jest walnieta czy nie ;] jezeli z lambda wszystko w porzadku, jedyne co Ci zostalo to regulacja zaworow (ewentualnie gaznik) ... Regulacje powinno sie robic co 40tkm, wiec polecam wszystkim ktorzy sprowadzili sobie samochod i nie wiedza dlaczego tak duzo pali :P - niemcy nie maja zwyczaju do robienia takich rzeczy :P

Pozdrawiam, Seth

jamal
11-10-06, 16:26
oki podepne sie do tematu mialem d13b2 zrobilem swapa na d15 z glowica z6 sonda byla orginalna z d16z6 i palil mi kole 12-14l przy spokojnej jezdzie ;| wymienilem sonde dalem ta z allegro z ntk za 89zl i niepoczulechroznicy chyba ze na trasie zeszedl do 8-9l co sie okazalo kabelki maja inne kolory niz w orginalnej i przez gupote zmienilem kabelki i co wyszlo w miescie tylko i wylacznie kole 7l troszke dynamicznie troszke jak emeryt no i pare razy vtec sie zalaczyl :D na trasie zrobilem 100km niewiem ile spalil ale wskazowka opadla na jakies 3mm ponizej wiec malutko ale jeszcze pojade zeby mi wszystko wyregulowali zaplon/zaworyi bedzie dobrze :d
wiec jedz na warsztat jakis elektroniki niech ci sprawdza sonde i zobaczysz co to jak nie sonda to regulacja:)

Seth
11-10-06, 18:29
wlasnie chodzi o to ze sonda byla sprawdzana i u mechanika i w stacji kontroli pojazdow.. obydwie instytucje stwierdzily ze nie w sondzie lezy problem :] dzisiaj zalalem do pelna, wiec pmysle ze za pare dni 100 stuknie i dam znac co i jak :]

jamal
11-10-06, 20:59
no wiec czekamy na rezultaty
ps: fajnie tak w kilka dni robic 100km ;| tez tak bym chcial :D

raMMzes
11-10-06, 22:03
Jeśli kilka to mniej jak 10, to nic trudnego, nawet jeśli wydaje ci się, że dużo nie jeździsz...

Też jestem ciekawy na ile ci pomoże ta regulacja ;)

BartGT
12-10-06, 14:59
Mnie chyba czeka to samo :shock: :shock: Bo przejechalem 300Km i z pelnego baku zostalo tak 1/4 :? Chodz wczesniej jak zalalem do pelna i po stówce dolalem to wyszlo 8/100 a jazda typowo emerycka :x auto to coupeta D15B7

michu_gno
13-10-06, 12:26
tak apropo paliwa nawet vervy wiecej mi pali, niz zwyklej 95.
Z tymi wiadrami to cos takiego ze przy kazdej dostawie sie odlewa troszke benzyny, w razie gdy ktos zaskarzy stacje, mozna zrobic wtedy dac paliwo do sprawdzenia (wlasnie z tych wiader bo latwiej nalac z rury cysterny. Zreszta jak sie chce podlaczyc do zbiornika cysterne to wiadro tez jest pod wezem bo przy przelaczaniu zawsze cos wyleci , jak robilem na stacji to akurat z wiaderek do beczki nei lalismy tylko do baku :)

bartol
13-10-06, 13:11
Mnie chyba czeka to samo :shock: :shock: Bo przejechalem 300Km i z pelnego baku zostalo tak 1/4 :? Chodz wczesniej jak zalalem do pelna i po stówce dolalem to wyszlo 8/100 a jazda typowo emerycka :x auto to coupeta D15B7

Wczoraj zrobilem trase 250km w tym troszke stalem w korkach na trasie ponizej 120km/h nie schodzilem przez chwile mialem 160 i spalanie wyszlo mi 6.2l na 100km :razz:

LIO
13-10-06, 18:22
ta i znowu temat o spalaniu sie zrobil i kazdy napisze ile mu to pali

jak bedzie cos ciekawego do dodania na temat, to poprosze na PW do jednego lub wszystkich :-) moderatorów tego dzialu i sie otworzy.

Seth
22-10-06, 14:33
Po przejechaniu paruset km, musze napisac pare slow :}

Spalanie spadlo, z okolo 10-12 litrow na 9-10 przy jezdzie "standardowej"
Regulacja zaworow napewno pomogla, wiec szczerze polecam :]
Dzisiaj rano zrestartowalem ecu, mozliwe ze to tez w jakims stopniu pomoze, dlatego aby to sprawdzic, zatankuje jeszcze dzisiaj do pelna :}

Pozdrawiam Serdecznie, Seth

Bono
22-10-06, 15:10
ile zapłaciłes za regulację zaworów?

Seth
22-10-06, 16:01
70zl u wojtka...

diamson
22-10-06, 16:09
Seth=Seether z NtC?

Piotr P
26-10-06, 16:33
a pytanie apropo luzów zaworowych ,co moze sie stac lub co powoduje zbyt maly luz np zamiast 0,25 to 0,20?

raf1125
27-10-06, 10:31
" zbyt mały luz lub jego brak może doprowadzić do niepełnego zamykania zaworu i spadku ciśnienia w komorze spalania. Jeśli zawory nie będą się stykać z gniazdami zaworowymi, nie będą miały się jak ochłodzić, ich temperatura będzie coraz wyższa i konsekwencją może być uszkodzenie (wypalenie) grzybka zaworu."
ustawiac nalezy w granicach tolerancji.