PDA

Zobacz pełną wersję : Piszczące sprzęgło



pawelek
09-10-06, 11:02
Od pewnego czasu mam mały denerwujący problem :
Po odpaleniu auta słychać coś w rodzaju "piszczenia" - trudno to opisać.
W każdym razie dźwięk bardzo upierdliwy.
Objawia się tylko wtedy gdy pedal sprzęgła nie jest wcićniety.
Z drugiej strony wystarczy, że delikatnie nacisnę na pedał (nawet bardzo lekko - musnę
tylko nogą) i to piszczenie ustaje.
Dodam, że cały komplet sprzęgła mam nowy (łożysko, tarcza, docisk).
(wymienione może 2 miesiące temu).
Co to może być ?

Mattmax
09-10-06, 11:54
Wiesz co ja mialem podobnie,własciwie tak samo!Dokładnie piszczenie po puszczeniu pedału sprzęgła i to tez zaczeło sie dziać po wymianie kompletu sprzegła!I to nie jest łozysko oporowe etc...(bynajmniej u mnie nie było)powiem Ci ze u mnie koło zamachowe wysunęło sie o ok.2-3mm z wieńca i tarło o obudowe skrzyni!
TZN. u mnie mechanik paprok spier...(pewnie walił młotem bo mu sprzęgło zejsc nie chciało)Ps.tez myslalem ze to paski,łozyska i itp.
Wogole wcisni sprzegło do oporu i zobacz czy słychac świst ,lekki pisk przy 3500-4500 tys.obrotów. ew.czy słychać jakies chrupanie...(to samo sprawdz podczas jazdy,sprzegło wycisniete)
Moze to tez byc łożysko na wałku sprzegłowym(jesli dobrze nazywam tą rzecz)
Objaw podobny po puszczeniu "pedału"sprżegła słychac albo pisk albo wycie łozyska(słychac to tez podczas jazdy, nmiej wiecej ginie na 4-5biegu)

Pozdrawiam

pawelek
09-10-06, 12:16
Wogole wcisni sprzegło do oporu i zobacz czy słychac świst ,lekki pisk przy 3500-4500 tys.obrotów. ew.czy słychać jakies chrupanie...(to samo sprawdz podczas jazdy,sprzegło wycisniete)
Sprawdzę na wszelki wypadek, ale raczej tak jak pisałem przy wciśniętym pedale sprzęgła
nic się nie dzieje (tzn. wszystko jest ok).



Moze to tez byc łożysko na wałku sprzegłowym(jesli dobrze nazywam tą rzecz)
Objaw podobny po puszczeniu "pedału"sprżegła słychac albo pisk albo wycie łozyska(słychac to tez podczas jazdy, nmiej wiecej ginie na 4-5biegu)

To fakt ....
Dziwi mnie to, że bezpośrednio po wymianie sprzęgła wszystko było OK. Pisk pojawił
się później ....

marek-elv
28-07-13, 12:57
Wiem, że odkopuję wątek, ale mam identyczne objawy w swoim civicu co autor. Czy komuś udało się jednoznacznie stwierdzić przyczynę. W skrócie wygląda to tak: sprzęgło kompletnie nowe (wymienione kilka tygodni temu), piszczenie ("ćwierkanie") przy puszczonym pedale sprzęgła, muśnięcie pedału powoduje zniknięcie dźwięku, głębokie wciśnięcie pedału i puszczenie to losowo: piszczy lub jest cisza (tak jakby się łożysko oporowe układało się inaczej ?). Po obserwacji wysprzęglika (przy odsłoniętej gumie) można też stwierdzić, że piszczenie skorelowane jest z drganiem dźwigni sprzęgła. Gdy jest cisza nic nie drga... Czyżby mechanik pokpił sprawę??