PDA

Zobacz pełną wersję : klocki



rufi
09-09-04, 21:05
Wlasnie koncza mi sie klocki z przodu ,jakie klocki proponujecie (nazwa ,symbol)
Do autka civic sedan vti,rok 92,EG9
Z gory dziekuje i pozdrawiam :D

Mystek
09-09-04, 21:08
No zapewne Ferodo a model to chyba DS3000 czy jakos tak ;)

LIO
09-09-04, 21:31
Ja mam ATE i też nie narzekam, chociaż pylą sporo. Jak tarcze masz zwykłe to ni ma co wydziwiać nic nadzwyczajnego, dobre sprawdzone klocki wystarczą, Ferrodo mogą też być

badyl
09-09-04, 23:32
Tylko Ferrodo,sa debest.
ATE-sa do dupy,miałem w reno:(

LIO
10-09-04, 12:08
Tylko Ferrodo,sa debest.
ATE-sa do dupy,miałem w reno:(
Ty jesteś do dupy, miałeś gejowskie auto to i hamowanie było do dupy, tam to chyba drewniane klocki miałeś :wink:

Nevada
10-09-04, 12:54
Ferodo

badyl
10-09-04, 23:32
Moze i gejowskie tamto bylo ale i szybkie,a przy hamowanu ze 190 km/h to przy 60 moglem stanac na pedał i nic.jechala do przodu.Mowie prawde i tylko prawde.;)

badyl
11-09-04, 08:42
Sory ale ze mnie gej,poje....mi sie,tamte klocki to byly ATF,

Kazdemu moze sie pomylic nie.;)

LIO
11-09-04, 13:43
Za przyznanie się wybaczamy ;)

lukiasz
13-09-04, 11:47
a ja napisze standardowo!!

EBC Green Stuff :wink:
a jeszcze lepiej Red Stuff

Tomo
13-09-04, 13:44
EBC i ATE to syf

zwykłe np. remsa albo lucas...

pseudo tuningowe sa do dupy

cihy
13-09-04, 23:27
wlasnie założyłem jakieś remsa czy coś w tym stylu... napewno coś na r... zobaczymy jak się będą spisywać

morda85
21-05-06, 16:10
ja kupiłem klocki Ferodo Premier FDB 776 i są zaGRUBE. normalnie porażka. miały pasować wiec sprawdziłem jeszcze FDB 777 bo podobno też pasują ele grubość maja niestety taką samą. więc co w końcu zakupić?

LIO
21-05-06, 16:28
jak to są za grube ?
są do tego modelu auta co masz ?

TENCIO
21-05-06, 18:34
mi ATE wytrzymaly 30tys ale teraz kupuje oryginaly...za 160zł

morda85
22-05-06, 17:21
poprostu są za grube. mają 15 mm i sie nie mieszczą. do mojej hani jest model 777 ale oba modele mają tą samą grubość.

Jacq
23-05-06, 15:37
Najlepiej podjechac do sklepu ze starym klockiem..

Ostatnio kupowalem Ferodo wlasnie.

Powiedzialem dokladnie do jakiego modelu, z jakiego roku, z jakim silnikiem...
Pan mi przyniosl to co wg. Ferodo powinno pasowac do mojego 6gen'a 3dHB 1,4.

Przymierzam do starego klocka.. niestety troszke sie roznia.

Przyniosl inne tez do 6gen'a ale na opakowaniu bylo napisane ze silnik 1,5 - 1,6..
No i te byly identyczne jak te moje stare...


Wiec takie kupowanie wg. katalogu to nie zawsze najlepszy pomysl imho.


Pozdrawiam

nitro20
23-05-06, 20:37
Wymieniałeś sam te klocki czy ktoś ci to robił ?? Napewno do końca tłoczek wcisnięty ?? Ale ja nie wiem jak grube są moje klocki w standardzie wiec się nię madruje :P

morda85
23-05-06, 23:03
no właśnie wymieniałem sam i już po problemie to mój pierwszy samochód i nie wcisnąłem tłoczka. thx. (teraz sam się z siebie śmieje)

tomekk
24-05-06, 17:34
nie wcisnąłem tłoczka

:D ale grunt to zrobić sobie coś samemu i się nauczyć :)



teraz kupuje oryginaly...za 160zł

Też tak zrobiłem i stałem się posiadaczem klocków Honda Jurid (za tą właśnie kwotę). Ponoć, że są bardzo dobre, choć swojej opinii jeszcze nie mam, bo założę dopiero na początku lipca :roll:

civic45
24-05-06, 23:02
ja bym załorzył ebc mimo że nawet ci co ich nie urzywali twierdzą że to syf
bo zawsze najlepiej powiedzieć nie jak się nie wie co to jest chyba że srasz kaszanką jak ten wyżej co je odradza

LIO
24-05-06, 23:40
ja bym załorzył ebc mimo że nawet ci co ich nie urzywali twierdzą że to syf
bo zawsze najlepiej powiedzieć nie jak się nie wie co to jest chyba że srasz kaszanką jak ten wyżej co je odradza

oto wychwalane EBC green stuffy :/

http://img304.imageshack.us/img304/906/p1010116a1pv.jpg
http://img304.imageshack.us/img304/7522/p1010118a6iu.jpg
http://img295.imageshack.us/img295/385/p1010119a0nf.jpg


podobają się ?

havok
25-05-06, 00:03
LIO, to Twoje? :shock:
Jaki przebieg?

wunat
25-05-06, 00:09
to Coweb`a afair ...

BurnOuT
25-05-06, 00:39
ATE sa za słabe do VTI, mam i więcej ich nie kupie

tomi
25-05-06, 15:45
ja bym załorzył ebc mimo że nawet ci co ich nie urzywali twierdzą że to syf
bo zawsze najlepiej powiedzieć nie jak się nie wie co to jest chyba że srasz kaszanką jak ten wyżej co je odradza

oto wychwalane EBC green stuffy :/

http://img304.imageshack.us/img304/906/p1010116a1pv.jpg
http://img304.imageshack.us/img304/7522/p1010118a6iu.jpg
http://img295.imageshack.us/img295/385/p1010119a0nf.jpg


podobają się ?

miałem podobnie tylko ze mi klocki sie pokruszyly po bokach i na srodku popekały straszny syf :evil:, kiedys EBC robilo lepsze klocki a teraz to gów... straszne

Dominic
25-05-06, 19:29
Nie wiem weług jakich kryteriów oceniacie klocki, bo piszcie te dobre, te złe a te szkoda gadać... Tak na prawde nie wiadomo dlaczego dobre albo złe. Każdy jeździ inaczej i dla tego każdy od klocka wymaga czego innego. Dla jednych jest dobry bo trwały, dla innych bo sie nie zagrzewa...


zwykłe np. remsa albo lucas...

Jeśli chodzi o lucasa, według mnie to kompletny szit, dlaczego?! Otóż ostatnio na jakims kawałku prostej chciałem sobie sprawdzic ile poleci moj civic. Rozbujałem go do 190 km/h, zbliżał się teren zabudowany i na horyzoncie pojawilo się jakieś auto, z pewnością nie jadące z prędkością taką jak ja :wink: więc zacząłem hamować. Tak zwolniłem w miare sprawnie do 100-120 km/h i tu nastąpił szok! auto prawie przestało hamować! już byłem posrany porządnie bo auto jadące z przodu zbliżało się bardzo szybko, ratowałem się wyprzedzeniem go... mało brakowało a doszło by do tragedii. Po chwili znów hamowały normalnie. Parę dni później powtórzyłem test, ale przy nieco mniejszych prędkościach. pierwsze hamowanie ze 140 km/h spoko, drugie hamowanie z tej samej prędkości i zaczęły się kłopoty. Oczywiście były to warunki po niekąd ekstremalne ale nigdy nie wiadomo co może zdarzyć się na drodze i ile ostrych hamowań będziemy mieć pod rząd. Od hamulców w znacznym stopniu zależy czy przezyjemy.... Oczywiście podczas normalnej jazdy lucasy daja radę, nawet bardzo dobrze. Wiele osob jak przejedzie się moim autem mówi ze hamulce zyleta, ja też za takie je uważam, ale pod warunkiem, że nie przekroczy się 100km/h i nie hamuje się częściej niż raz na minutę.

Proszę darować sobie komentarze typu "ja nie jestem idiota zeby jezdzic 190" itd. ja tez na co dzien tyle nie jezdze.

NIE KUPUJCIE LUCASÓW!!

civic45
25-05-06, 23:42
do pana tomi i lio dziękuje za cytat ale te wasze foto nic nie dowodzi poza tym że jesteście mocno ograniczeni zwłaszcza ze jako dowód jakości tych klocków pokazujecie obaj jedno i to samo foto co tylko oznacza że komuś trafił się bubel jakiś odsetek z milionów produkcji w dodatku nie wiadomo jak te klocki były eksploatowane
miałem dwa razy i nic takiego nie stwierdziłem
sprawa druga do vti to ja bym polecał red stuffy są duuuuuuuuuużo lepsze sam ich urzywam i nie mam problemu
klocki remsa i lucas to są zwykłe klocki które do sportu się nie nadają
do klocków proponuje zmienić płyn (nie tylko klocki się nagrzewają)
ale jak cię stać to bież ferodo ds 3000 bo koledzy tomi i lio na pewno na takich jeżdżą

LIO
25-05-06, 23:44
do pana tomi i lio dziękuje za cytat ale te wasze foto nic nie dowodzi poza tym że jesteście mocno ograniczeni zwłaszcza ze jako dowód jakości tych klocków pokazujecie obaj jedno i to samo foto

ograniczony mocno to ty jestes, jesli nie zauwazyles ze kolega tomi cytowal moją wypowiedz, a nie zamieszczal sam fotek swoich klocków. Napisal, ze mial bardzo podobny przypadek...

civic45
25-05-06, 23:56
ok ja nie miałem

Tomo
26-05-06, 01:42
do pana tomi i lio dziękuje za cytat ale te wasze foto nic nie dowodzi poza tym że jesteście mocno ograniczeni zwłaszcza ze jako dowód jakości tych klocków pokazujecie obaj jedno i to samo foto co tylko oznacza że komuś trafił się bubel jakiś odsetek z milionów produkcji w dodatku nie wiadomo jak te klocki były eksploatowane

jak narazie nie spotkałem się z osobami które by były zadowolone (poza zainteresowanymi - sprzedającymi je :lol: )

Oczywiście do jazdy miejskiej są super, tak samo jak 3x tańsze zamienniki :?


miałem dwa razy i nic takiego nie stwierdziłem
sprawa druga do vti to ja bym polecał red stuffy są duuuuuuuuuużo lepsze sam ich urzywam i nie mam problemu

do jazdy miejskiej są spoko


klocki remsa i lucas to są zwykłe klocki które do sportu się nie nadają

tak samo jak EBC green które są totalnym gównem...


ale jak cię stać to bież ferodo ds 3000 bo koledzy tomi i lio napewno na takich jeżdżą

po pierwsze to jak nie masz kasy to kupujesz seryjne Piotrusiu...

LIO
26-05-06, 08:37
ale jak cię stać to bież ferodo ds 3000 bo koledzy tomi i lio napewno na takich jeżdżą

podaj prosze cene tych klocków oraz cene red stuffów

civic45
26-05-06, 18:16
dobra edziu to czego ty używasz skoro cię stać na wszystko
na razie tylko zaśmiecasz post
nie odpowiedziałeś na pytanie w poście tylko się wymądrzasz, te nie tamte nie, to które klocki siedzą w tym twoim wyczynowym bolidzie przystosowanym do rajdów i nie nadającym się na miasto
podaj jakie i cenę

Tomo
26-05-06, 18:31
dobra edziu to czego ty urzywasz skoro cię stać na wszystko bo narazie tylko zaśmiecasz post
nie odpowiedziałeś na pytanie w poście tylko się wymandrzasz te nie tamte nie to które klocki siedzą w tym twoim wyczynowym bolidzie przystosowanym do rajdów i nie nadającym się na miasto
podaj jakie i cenę

zmień dealera bo nie rozumiem co do mnie piszesz

tomekk
26-05-06, 19:01
Czytam, czytam i albo głupi jestem, albo nie wiem co, bo jakoś nie mogę zatrybić o co Ci chodzi civic45..... :roll:

civic45
26-05-06, 21:56
chodzi o to że autor postu pyta jakie klocki a edziu mu nie pomaga tylko wszystko odradza
i nie rozumie pytania ?co za klocki są w jego aucie te dobre?
co do cen red stuffy to koszt poniżej 300 zł a ferodo ds 3000 430zł i ferodo wymagają wstępnego rozgrzewania
co do dealera to raczej na razie zostane przy obecnym bo już mi złożył propozycję na 8 gen ale jeszcze nie ma 3d

Tomo
26-05-06, 22:41
chodzi o to że autor postu pyta jakie klocki a edziu mu nie pomaga tylko wszystko odradza

odradzam tylko EBC


i nie rozumie pytania ?co za klocki są w jego aucie te dobre?

ja nie staram się zachwalać żadnego produktu, ja odradzam EBC a to co ludzie sobie dalej kupią to ich sprawa :roll:


co do cen red stuffy to koszt poniżej 300 zł a ferodo ds 3000 430zł i ferodo wymagają wstępnego rozgrzewania

widze że nawet nie znasz co masz w aucie, Redsy też trzeba wstępnie rozgrzewać (skoro już teraz odpowiada ci hamownie to pomyśl co by było jakbyś mógł je rozgrzać :wink: )
a porównanie ich do DS3000 jest trochę nie na miejscu (polecam kiedyś sprawdzić)


co do dealera to raczej na razie zostane przy obecnym bo już mi złożył propozycję na 8 gen ale jeszcze nie ma 3d

znowu błąd... 3D można już zamawiać... :lol:

lukas-comp
26-05-06, 23:22
redsy za ponizej 300zl :shock:
greeny kosztuja po 230-250zl ;)

civic45
27-05-06, 12:32
ja osobiście używałem ds 3000 i nie twierdzę że są gorsze od red stuff bo nie są
ale dla mnie i 99% ludzi po za tobą wystarczą z nawiązką i jeśli twierdzisz że trzeba je rozgrzewać to ferodo trzeba skatować (nie wiesz bo i z skąd) ;)
jesteś przeciwnikiem nie kupuj :!:
nie używałeś to nie odradzaj bo redy są naprawde niezłe i w praktyce nie wymagają rozgrzewania :lol:
a biorąc pod uwagę twój wkład w ten post i obeznanie teoretyczne w układach hamulcowych wydaje mi się że jedyne klocki z którymi miałeś do czynienia to lego ;)
ps
a z resztą jak można nazwać chyba najładniejszą hanie w historii



Auto: Red Zombie czerwony trup :evil:

Tomo
27-05-06, 12:51
Często nie rozumiem co piszesz... ale najlepsze że to że Ty nie rozumiesz co czytasz :roll:


Jak tak kochasz EBC to gratulacje i krzyż na drogę.

ps. nie pisz już o tym rozgrzewaniu bo żyłka pierdząca mi zaraz strzeli ze śmiechu 8) zanim ponownie rozpedzisz swój bolid do prędkości z której możnaby zauważyć różnicę w hamowniu to pewnie ukł. ham. się już ostudzi :lol:

Z mojej strony koniec w tym temacie.

civic45
27-05-06, 14:35
ps. nie pisz już o tym rozgrzewaniu bo żyłka pierdząca mi zaraz strzeli ze śmiechu zanim ponownie rozpedzisz swój bolid do prędkości z której możnaby zauważyć różnicę w hamowniu to pewnie ukł. ham. się już ostudzi

i dla tego ja nie używam takich klocków (które trzeba rozg)a ty chyba nie umiesz czytać bo ja ich nie polecam
co do żyłki to gdybyś miał takie hamulce jak ja to na pewno by ci pękła i to nie ze śmiechu

jak byś miał samochód (możesz pożyczyć) sprawdz przy jakiej prędkości hamując tylko jednorazowo z prędkości 200 km/h stracisz możliwość zblokowania kuł bo ja na razie na tych gównianych redach nie miałem problemu z hamowaniem do zera

prz3mo
27-05-06, 14:38
OT

civic45 - chłopie ogarnij z ortografią i interpunkcją, bo tragedia...

locdog
27-05-06, 18:09
hehe zabawny ten temat, nie powiem
co do greenstuffow to przy ostrych katach jeszcze mnie tak nie zawiodly, ale przyznac musze, ze jak sie rozgrzeja, to drastycznie spada precyzja hamowania. dalej jednak hamuja, a poki co nie rozkleily sie jeszcze - moze jakas felerna seria wam sie trafila? czego zreszta wymagac po tanich klockach...
glownym ich minusem jest koszmarne pylenie - 1 dzien jazdy po myciu samochodu i felgi mam czarne :/

LIO
29-05-06, 00:34
na zwyklyvh ferodo premierach i na zwyklych gladkich tarczach brembo i dobrym nowym plynie hamulcowym, hamujesz z 200km/h do zera i nie ma zadnego problemu.
Jeszcze lepiej jest na oryginalnych nishimbo. Do codziennej jazdy po ulicach, wcale nie delikatnej (bo takiej nie preferuje) starczaja w zupelnosci.
Koszt tarczy to 120zl/szt a kompletu klocków jakies 130zl
Green Stuffy nie sa w niczym lepsze (a raczej gorsze), a drozsze dwukrotnie.

civic45
30-05-06, 00:39
wreszcie jakaś konkretna wypowiedz fachowca

w takim razie po co są akcesoria sportowe; klocki ,tarcze jak praktycznie na serji masz bajke
i jeszcze to 200 hahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai


na zwykłych ferodo premierach i na zwyklych gladkich tarczach brembo i dobrym nowym plynie hamulcowym, hamujesz z 200km/h do zera i nie ma zadnego problemu.
a jaką masz drogę hamowania 200/300 metrów czy więcej


Jeszcze lepiej jest na oryginalnych nishimbo. Do codziennej jazdy po ulicach, wcale nie delikatnej (bo takiej nie preferuje) starczaja w zupelnosci.
te twoje nishimbo to nawet mojej babci nie wystarczają
ale ok.spoko każdy ma swoje zdanie i potrzeby
A ja mam większe potrzeby, pewnie dla tego że się nie znam, zainwestowałem w hamulce kasę i to taką że bym kupił całkiem niezłą hanie
miałem różne konfiguracje klocków tarcz tych tanich i drogich i na koniec słuchając was okazuje się to ze najlepsze jest to co najtańsze !!!!!!!!!!!!!!!!!!

TDP
30-05-06, 00:49
co poniektórzy jarają sie swoimi silnikami - a ten typ jara sie ze ma fajne hamulce !! jest mistrzm w jednym temacie trzeba dać mu sie wykazać - proponuję napisać artykuł do CKPL zamieścimy go w dziale ARTYKUŁY i będzie luz

ja osobiście jeżdże na tarczach brembo które mają równo min :D i tez sie tym jaram i to mocno szczególnie jak hamuje 8)

ziom - weź troszkę wrzuć na luz - bo jakoś ostro sie panoszysz :wink: to niezdrowo

żyłki to gdybyś miał takie hamulce jak ja to napewno by ci pękła i to nie ze śmiechu

współczuje :(

tomekk
30-05-06, 01:37
te twoje nishimbo to nawet mojej babci nie wystarczają

Fajnie, że masz dobre hamulce, ale dlaczego krytkujesz każde inne niż Twoje?
Pisząc taki tekst stajesz się w moim mniemaniu zarozumiałym burakiem, który chce się pochwalić, ile to nie wydał na zestaw hamulcowy... :roll: Po co?



ainwestowałem w hamulce kasę i to taką żę bym kupił całkiem niezłą hanie


najgorsze jest to że to co najlepsze jest najtańsze

heh? :roll:

Wally
30-05-06, 10:09
civic45, czy Ty aby nie przesadzasz z tym swoim aghem... sportowym :D civic sport 1.6 110km :?: Moze jeszcze napisz, ze jezdzisz wyczynowo do pracy po miescie w granicach 160-190 :?: Wyluzuj bo takimi postami nie wzbudzasz poszanowania - co najwyzej politowanie...

LIO
30-05-06, 16:40
kolego, przyjedz tym swoim sportem. Sprawdzimy sie w jezdzie po ulicy, torze, gdzie chcesz. Wszedzie dostanieszs bęcki i twój układ hamulcowy za grube pieniadze ci nie pomoze. Wiem fajne masz hamulce, nie neguje ich, ale w twoim wykonaniu sluza chyba jedynie dla twojego dobrego samopoczucia, sa przerostem formy nad trescia.


a jaką masz drogę hamowania 200/300 metrów czy więcej
lepiej, z pincet panie rezyseze

Tomo
30-05-06, 16:45
moim zdaniem nie są fajne te hamulce, wywalenie pieniedzy w bloto

chyba ze mowimy o lansie 8)

civic45
30-05-06, 19:14
dobra spokojnie nie chciałem nikogo urazić a już napewno na tym poście nie mówiłem jakie mam homulce a tym bardziej ich nie polecałem z góry przepraszam za uwagi
do tdp

ziom - weź troszkę wrzuć na luz - bo jakoś ostro sie panoszysz to niezdrowo
civic45 napisał/a:
żyłki to gdybyś miał takie hamulce jak ja to napewno by ci pękła i to nie ze śmiechu
z tą żyłką to nie ja wymyśliłem ale ok sorry

wally nie uwierzysz ale tak jeżdżę i to często ,jadąc do pracy mam długą prostą (siekierkowskim na mokotów potem prosta kilka świateł czasem zdąże czasem nie i wtedy urzywam hamulca)

lio spokojnie nie musisz mi nic udowadniać twój zestaw napewno chamuje dobrze może i bardzo
auto masz napewno szybsze i ok
ja napewno też nie muszę nic udowadniać wyluzój trochę, takie słowa do czegoś zobowiązują hyba głupio by było gdy byś na tym torze dostał
przeciesz nie o to chodzi żeby się kłucić tylko dzielić się doświadczeniami

mówiąc o inwestowaniu:
wydałem na to czy tamto kasę i z tego co zauważyłem to jedno było warte inne nie. dziele się tym co doświadczyłem na własnym portfelu nie staram się nikogo oszukiwać ani się chwalić
miałem klocki i tarcze i drogie i tanie i wcale nie mówię kupujcie wilwooda bo to bajka
staram się doradzić aby było dobrze za umiarkowaną kase i cały czs słyszę że gadam głupoty a ja naprawdę tego używałem i jak pisze że było ok to u mnie tak jest


tomekk ok zachowałem się jak burak :oops: z lio przegiełem ale żadnych innych nie krytykowałem :shock: miałem podobny zestaw ale z innym było lepiej

ps :lio gdzie i kiedy hahahahahaha :D żartuje ;)
w formie przyjacielskiej chętnie w innej raczej nie

rs
30-05-06, 21:17
ja tak was sobie czytam i czytam i ręce mi opadają-tylko się kłucą,sprzeczają a przecież nie o to chodzi.,. panowie no panowie luzu troszeczke. ja teraz założe klocki ferodo na swoje bremboksy, i zobacze jak to smiga ;) ...
ps. kiedy ta ustaweczka chętnie popatrze
kolega civic45 bedzie mógł sie wykazać :wink:

TDP
31-05-06, 00:30
wally nie uwieżysz ale tak jeżdże i to często ,jadąc do pracy mam długą prostą (siekierkowskim na mokotów potem prosta kilka świateł czasem zdąże czasem nie i wtedy urzywam hamulca)

miałem juz nie komentować ...

wypowiedź totalnie OT - ale jak dla mnie to nie do CIVIC'a powinieneś zakłądać hamulce ...
mam nadzieje, ze nikomu oprócz siebie krzywdy nie zrobisz - sam tego Ci nie zycze oczywiscie ...

powodzenia

civic45
31-05-06, 00:47
narazie nie miałem przygód i z tego co czytam każdy twierdzi że jeżdzi ostro czyli jak ??????????
widzę że znowu zaczynają się docinki :shock:
pomału wymiękam :sad:

Tomo
31-05-06, 00:49
sam wytoczyłeś wielkie działa, teraz przyjmij to na klatę i zapamiętaj lekcje ;)

PEACE



robimy OT w temacie i zaraz będzie trzeba zamykać

civic45
31-05-06, 00:54
ok zapamiętam

Cairo
07-06-06, 20:34
Czy może mi ktoś doradzić który z poniższych płynów wybrać:

EBC Race (http://www.allegro.pl/item106456527_plyn_hamulcowy_ebc_race_307c_500ml_s port_.html)

Motul 5.1 (http://www.allegro.pl/item106352588_plyn_hamulcowy_motul_dot_5_1_brake_f luid.html)

ATE (http://www.allegro.pl/item107398618_najlepszy_plyn_hamulcowy_ate.html)

wszystkie wydają mi się OK, ale może ktoś z was miał doczynienia z którymś z płynów i może coś polecić bądź zdecydowanie odradzić.

dzięki

civic45
07-06-06, 21:34
ja urzywam ebc 307+ i jest ok

Cairo
07-06-06, 21:48
Oki Piotrek, kupuje zaraz na allegro tego ebc, ale jak bedzie kiepski to żale do Ciebie :P

Jeszcze jedno, czy jak kupie 500ml to starczy jeszcze na sprzęgło czy nie bardzo?
A jeśli nie czy do układu sprzęgła warto inwestować kolejne 50pln czy można kupić jakiś zwykły dot4 za 10pln??

LIO
07-06-06, 22:59
w sprzegle to i DOT3 smialo mozesz wlac, tutaj nie ma sie co spuszczac nad hiper mega plynem :-)

Cairo
07-06-06, 23:05
Dzięki LIO i civic45. Robie wedle waszych słów.
pozdro

civic45
07-06-06, 23:57
Oki Piotrek, kupuje zaraz na allegro tego ebc, ale jak bedzie kiepski to żale do Ciebi
hehehehehe to było dobre :D
500 ml to jest na styk ostrożnie przepompowuj z drugą osobą która będzie zaglądać do zbiorniczka i dolewać jest szansa ze się wyrobisz
może to zabrzmi głupio ale jak chcesz to robić sam to z organizuj jeszcze dwie osoby

a jeśli chcesz spuścić stary płyn do pusta to weź literek bo połówką za h..a nie odpowietrzysz

a i jeszcze jedno te płyny które wymieniłeś to nie jest płyn wyczyn i nie obiecuj sobie zbyt wiele :lol: ;)

Cairo
08-06-06, 08:48
Oki Piotrek, kupuje zaraz na allegro tego ebc, ale jak bedzie kiepski to żale do Ciebi
hehehehehe to było dobre :D
500 ml to jest na styk ostrożnie przepompowój z drógą osobą która będzie zaglądać do zbiorniczka i dolewać jest szansa ze się wyrobisz
może to zabżmi głupio ale jak chcesz to robić sam to zorganizój jeszcze dwie osoby

a jeśli chcesz spuścić stary płyn do pusta to weź literek bo połówką za h..a nie odpowietrzysz

a i jeszcze jedno te płyny które wymieniłeś to nie jest płyn wyczyn i nie obiecój sobie zbyt wiele :lol: ;)

Nie jeżdze wyczynowo po torze więc myśle, że mi wystarczy, ale troche mnie zmartwiłeś, że 500ml będzie mało. Stary chce spuścić do zera, więc bede musiał chyba dokupić, jeszcze jedną buteleczke :(. Przy odpowietrzaniu będę odzyskiwał więc może się uda :P

Pytanie jaka jest zasada przy spuszczaniu płynu "do zera"??

ARTX
08-06-06, 13:19
polecam Motula i przewody w stalowym oplocie - wtedy naprawde odczujesz roznice :P

civic45
08-06-06, 19:30
jak odzyskasz ten płyn to poczekaj aż się wyklaruje nie wlewaj spienionego

Cairo
10-06-06, 09:35
jak odzyskasz ten płyn to poczekaj aż się wyklaruje nie wlewaj spienionego
dzięki, za rade, zaraz jade sie zabierać za robote, mam dzisiaj do zrobienia:
- wymiane płynu hamulcowego
- odkręcenie zacisków, jarzma, wyczyszczenie i malowanie
- wymiane płynu chłodniczego
- wymiane oleju w skrzyni
- regulacje ręcznego
- rozlejenie i ponowne sklejenie lampy przedniej

Ciekawe ile z tego uda mi się zrobić :?: 8)

civic45
10-06-06, 12:44
michał jak będziesz regulował rękaw zależnie co masz z tyłu jak zaciski to odpuść całkiem rękaw odciągnij całkowicie dzwigienki przy zaciskach wkęć tłoczki w prawo załóż zaciski spompój pedałem ham i dopiero wtedy bierz się za regulację zobaczysz jaki będzie efekt
jak bębny to zajrzyj tu i przeczytaj mojego posta
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=14874

Cairo
11-06-06, 10:46
Tył tarcze.
Ale mam olbrzymi problem :cry:
Przy przelewaniu płynu osoba odpowiedzialna za pilnowanie stanu w zbiorniczku spaprała sprawe i do układu dostało się powietrze. Za cholere nie moge teraz tego odpowietrzyć. Ze cztery godziny wczoraj się mordowaliśmy i nie było siłu. Nonstop pedał wpada w podłogę. Ledwo do domu dojechałem, ale tak sie nie da jeździć. Zrezygnowany w poniedziałek jade do ASO. :(

Mam ABS...

civic45
11-06-06, 13:34
spokojnie musisz odpowietrzyc pompe od abs tak samo jak zaciski hamulca pokolei każdy przewód metalowy chyba jest sześć a potem zaciski i po problemie
zacznij od dwóch zasilających pompe abs

Cairo
11-06-06, 14:20
spokojnie musisz odpowietrzyc pompe od abs tak samo jak zaciski hamulca pokolei każdy przewód metalowy chyba jest sześć a potem zaciski i po problemie
zacznij od dwóch zasilających pompe abs
Niestety robiliśmy tak i nic nie pomogło...

civic45
12-06-06, 00:49
no to nie wiem co na to powiedzieć :(

!markos
12-06-06, 01:47
pocisnieniowa wymiana plynu powinna zalatwic problem zapowietrzonej pompy abs :wink:

Cairo
12-06-06, 11:05
pocisnieniowa wymiana plynu powinna zalatwic problem zapowietrzonej pompy abs :wink:
no właśnie, czyli ASO, ale dowiadywałem się i 75pln czyli do przeżycia, ale i tak jestem wkur... bo kupiłem płyn za 50pln i zapłace jeszcze 75 a i tak ch... z tego.

civic45
12-06-06, 19:18
z tego co wiem to maszynka do wymiany płynu potrzebuje 5litrów za 75 zł oni ci odpowietrzą ale na ich płynie
słyszałem że pompę abs można odpowietrzyc luzując przewody sztywne na pompie i włączając kilka razy zapłon
ja tego nie testowałem ale podobno działa

gwb
11-07-06, 20:14
Czy klocki do EK4 sa takie same jak w EJ9 po lifcie (2000r.)?? Dzisiaj bylem kupic i mi dali jakies badziewie ktore na pewno nie pasuje a jutro musze jechac wymienic i gosc mowi ze to beda prawdopodobnie 776 z ferodo , dobrze mowi??

civic45
11-07-06, 22:51
tak 776 ferodo

kenny
12-07-06, 17:33
tak 776 ferodo
też na takie wymienialem i robiłem to z pewną taką niesmiałością, bo w każdym katalogu piszą co innego, na opakowaniu klocków co innego, a na stronie producenta jeszcze co innego. Na czuja wziąłem 776 i się udało. Potem gdzieś słyszałem że 776 są do ham. bez ABSu a 777 z ABSem, ale nie wiem, czy to prawda.
Co do tych ferrodo hamować, hamują, ale strasznie śmierdzą przy mocniejszym hamowaniu. wcześniej miałem nissimo i tak nie było :roll:

civic45
12-07-06, 18:07
776 są większe od 777
przykatuj je mocniej to się wypalą i będzie git

gwb
15-07-06, 19:55
Kupilem Ferodo zalozyli mi w warsztacie i zrobilem kolo 100km i caly czas przy pierwszym nacisnieciu hamulca pedal mocno wpada i bierze dopiero na samym koncu przy drugim nacisnieciu juz jest normalnie . Co to moze byc??

kenny
16-07-06, 13:57
zapowietrzony układ?

civic45
16-07-06, 15:16
zapowietrzony układ?

na to by wyglądało ale od wymiany klocków przecież się nie zapowietrza tak samo z siebie
dotrzyj dobrze te kloce i zdaj relacje

gwb
16-07-06, 16:26
Tez mi sie wydaje ze przy wymianie nie moge sie zapowietrzyc dlatego nie wiem co jest bo zrobilem juz kolo 130km i nic sie nie zmienia wpada przy pierwszym razie bardzo mocno ....

civic45
16-07-06, 23:48
a nie robił tego jakiś uczniak w warsztacie bo może któryś siedział w środku i naciskał pedał hamulca i mu tłoczek wypadł jak zaciski były zdięte nic nie wiadomo
sprubuj odpowietrzyć jak pomoże to jedz do nich z avanti :evil:

MacK
17-07-06, 09:59
słyszałem że pompę abs można odpowietrzyc luzójąc przewody sztywne na pompie i włanczając kilka razy zapłon
ja tego nie testowałem ale podobno działa
podobno czy na pewno :?
widzę że wypowiadasz się jako ekspert w sprawach hamulców a nie wiesz że do odpowietrzenia ABS'u w hondzie potrzebne jest takie urządzenie jak ALB Checker które jest przeważnie dostępne tylko w ASO, sam mam ABS i też wymieniałem płyn ale pilnowałem poziomu w zbiorniczku i nie dopuściłem do zapowietrzenia i jest OK. Ale jak juz doszło do "wpadki" i układ się zapowietrzył to trzeba się do ASO wybrać i niestety zapłacić (w Rzeszowie tylko 50 pln) ALB Checker działa w ten sposób że symuluje blokowanie kół co zmusza poszczegółne sekcje elektrozaworów w modulatorze do otwarcia i wypuszczenia zalegającegoo powietrza a tak jak piszesz to mozna jeszcze bardziej zapowietrzyć modulator.
Tak więc jeśli nie wiesz na pewno to ****a nie pisz i nie wprowadzaj ludzi w błąd :wink:
peace :P

civic45
17-07-06, 18:47
podobno czy na pewno
widzę że wypowiadasz się jako ekspert w sprawach hamulców a nie wiesz że do odpowietrzenia ABS'u w hondzie potrzebne jest takie urządzenie jak ALB Checker które jest przeważnie dostępne tylko w ASO, sam mam ABS i też wymieniałem płyn ale pilnowałem poziomu w zbiorniczku i nie dopuściłem do zapowietrzenia i jest OK. Ale jak juz doszło do "wpadki" i układ się zapowietrzył to trzeba się do ASO wybrać i niestety zapłacić (w Rzeszowie tylko 50 pln) ALB Checker działa w ten sposób że symuluje blokowanie kół co zmusza poszczegółne sekcje elektrozaworów w modulatorze do otwarcia i wypuszczenia zalegającegoo powietrza a tak jak piszesz to mozna jeszcze bardziej zapowietrzyć modulator.
Tak więc jeśli nie wiesz na pewno to ****a nie pisz i nie wprowadzaj ludzi w błąd
peace

_________________
kolego ja odpowietrzam z absem bez tego gówna a jak ty nie potrafisz to jedz do hondy
po drógie nikogo w błąd nie wprowadzam chyba że nie umiesz czytać




civic45 napisał/a:
tego co wiem to maszynka do wymiany płynu potrzebuje 5litrów za 75 zł oni ci odpowietrzą ale na ich płynie
słyszałem że pompę abs można odpowietrzyc luzując przewody sztywne na pompie i włączając kilka razy zapłon
ja tego nie testowałem ale podobno działa

nikomu nie każę tak robić ale jak ma i tak wpadkę niezaszkodzi spróbować

kenny
18-07-06, 01:23
zapowietrzony układ?

na to by wyglądało ale od wymiany klocków przecież się nie zapowietrza tak samo z siebie
dotrzyj dobrze te kloce i zdaj relacje

Przy zacisku masz 3 śruby (12tki). Dwie trzymają zacisk (góra i dół), a jedna przewód hamulcowy. Do zdjęcia klocków odkrecasz tą dolną (obok tej od przewodu). Znam parę przypadków pomylenia tych dwóch śrub, co mogło zaowocować dostaniem się powietrza do układu :)

gwb
19-07-06, 04:07
zapowietrzony układ?

na to by wyglądało ale od wymiany klocków przecież się nie zapowietrza tak samo z siebie
dotrzyj dobrze te kloce i zdaj relacje

Przy zacisku masz 3 śruby (12tki). Dwie trzymają zacisk (góra i dół), a jedna przewód hamulcowy. Do zdjęcia klocków odkrecasz tą dolną (obok tej od przewodu). Znam parę przypadków pomylenia tych dwóch śrub, co mogło zaowocować dostaniem się powietrza do układu :)

Bylem tam wczoraj rozebrali mi jeszcze raz wyjeli klocki wlozyli jeszcze raz i odpowietrzyli i jest dobrze. Ale te ferodo sa nieco gorsze od Nissinow ktore mialem wczesniej.

kenny
19-07-06, 09:42
te ferodo sa nieco gorsze od Nissinow ktore mialem wczesniej.

zmienilem z nissimów i też mi sie tak wydaje :?

rAku*
21-07-06, 18:09
Siema
Mam pytanie ostatnio wymienilem u siebie tarcze i klocki z przodu, kupilem normalne gladkie tarcze w JC i do tego klocki NISSHINBO.
Po zalozeniu i przejechaniu juz okolo 100km nie mam dobrego hamulca, tzn jak wcieskam go do oporu nie da rady zablokowac kol, niby jakos hamuja ale nie jest to super hamowanie. Czy to normalne jak sie wklada nowy komplet ? musza jest dotrzec albo cos ? pytam bo nie wiem, to pierwsza moja wymiana.

tomekk
21-07-06, 18:34
musza jest dotrzec albo cos ?

O procedurze docieranie klocków było tu: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=12131&postdays=0&postorder=asc&start=20