PDA

Zobacz pełną wersję : Zegar a podświetlenie.



w_rebacz
09-06-10, 15:56
Panowie czy da się w jakiś sposób rozjaśnić podświetlenie zegarka na konsoli środkowej? Przy wlączonych światłach w biały dzień kompletnie nic nie widać... wkurza mnie to jak cholera. :cool:

buda EJ9

Wojtti
09-06-10, 16:10
zawsze się da ;) przeważnie do zegarka idą 3 lub 4 kabelki, jeden z nich odpowiada za dawanie sygnału do zegarka o włączeniu świateł. Wystarczy go uciąć i po sprawie - zegarek będzie świecił zawsze jednakowo jasno na maxa. Który kabelek to będzie to ciężko mi powiedzieć, w EG4 był to z tego co pamiętam czerwony.

J.J.
09-06-10, 16:13
Nie wiem czy w VI genie jest tak samo, ale u mnie w V genie było tak, że wraz z przekręceniem kluczyka zapaleniem zegarek był jasny, a po włączeniu świateł zewnętrznych przygasał. Wystarczyło przeciąć czarno-czerwony kabelek od wtyczki zegarka i teraz jest cały czas jasny.

Wojtti
09-06-10, 16:25
no czyli dokładnie tak jak napisałem powyżej ;) w VI gen pewnie też idą kabelki, bo np. u mnie w del solu to zegarek był w liczniku na płytce z paroma kontrolkami i nie szły kable żadne. Trzeba było z płytki wykręcić tylko jedną śrubkę odpowiadająca za dawanie sygnału o włączeniu świateł.

w_rebacz
09-06-10, 17:21
Dzięki za podpowiedź Panowie, w takim razie na pewno coś wykombinuję. :)

Ktoś może potwierdzić czy na pewno będzie to czarno-czerwony kabelek?

J.J.
09-06-10, 17:46
Najlepiej zerknij do swojego manuala na rozpiskę. Nie mam w tej chwili możliwości wrzucenia screena, ale u mnie przewody opisane są tak:

WHT/BLU - Constant power (Time memory)
RED/BLK - Light-on signal
YEL - IG1 (Main clock power supply)
BLK - Ground

Zerknij sobie jaki masz w tam przewód odpowiedzialny za Light-on signal i będziesz wiedział, że to ten trzeba przeciąć.

w_rebacz
09-06-10, 17:56
Dzięki bardzo.

Zmierzyłem napięcie na kabelkach przy wyłączonych i włączonych światłach. Odpowiedzialny kabelek za Light-on signal to właśnie czarno czerwony.

Problem rozwiązany, zegar świeci jak talala :)

w_rebacz
10-06-10, 20:16
Panowie nasunął mi się jeszcze jeden pomysł :)

Czy można zrobić aby zegarek świecił na stałe poprzez zrobienie zworki z kabelka od Time memory do Main clock power supply? Nic się nie stanie po tym zabiegu? ew. czy nie wpłynie to znacząco na akku itp itd? zielony jestem co chodzi o elektro.

Mierzej
10-06-10, 23:27
wszystko cacy ;) ale w nocy zegarek może trochę zacząć razić ;)

Budziniak
10-06-10, 23:44
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=7157 Krok po kroku jak to zrobić i na końcu jest napisane jaki kabelek przeciąć.