PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką rozpórkę kupić?



Seru
06-06-10, 18:08
Jak w temacie: Jaką polecacie? są dość tanie firmy Pro Racing:

http://allegro.pl/item1058146694_rozporka_pro_racing_honda_civic_92_ 95_sklep.html

Szukałem jakichś opinii, ale ciężko coś znaleźć konkretnego...

z jednej strony znalazłem ze dwie negatywne, że ktoś kupił i mu nie pasowały, a z drugiej to znalazłem dużo samochodów z założoną właśnie tą rozpórką ale bez komentarzy.

a tak w ogóle czytałem FAQ i żaden link mi nie działa :confused: czegoś nie rozumiem...

Proszę o pomoc



odp: Kupiłem OEM i jest lux :D Bardzo duża różnica w prowadzeniu na plus, nie spodziewałem się... Polecam :)

skolopendra
06-06-10, 18:10
a do jakiego auta? seryjne?

Seru
06-06-10, 18:29
CRX del sol 1996 D16Y8

o co seryjne pytasz?

sebush
06-06-10, 19:06
to jest przednia ? jesli tak to nie lepiej kupic oem w aso ?

Seru
06-06-10, 19:14
Przednia górna, czytałem że te są dużo sztywniejsze niż te z ASO, ale różni ludzie różne rzeczy piszą, dlatego pytam tutaj :)

A Ty masz z ASO? jeśli tak to jak oceniasz?

skolopendra
06-06-10, 19:27
o co seryjne pytasz?

zawieszenie


ASO? jeśli tak to jak oceniasz?

sztywna ,dość tania ,do podstawowych modów wystarczającą

Seru
06-06-10, 19:31
zawieszenie seryjne

a na taką z ASO trzeba wiercić?

Wojtti
07-06-10, 08:51
ja mam del sola 98r. D16Y8, mam przednią górną z ASO - kosztowała mnie 50zł nowa - nie przykręcasz jej do kielichów tylko są odpowiednie miejsca na jej przykręcenie przy kielichach, dolną mam tak samo oryginalną z Vti, tylną górną i tylną dolną dorabial mi taki gość, wszystko sztywno fajnie :) zawieszenie mam amorki Sachs Grand Touring, sprężyny nie wiem dokładnie (ogólnie -40) i za parę dni kompresor będzie siedział w aucie (mój brat z tym samym zestawieniem rozpórek ma u siebie w solce z kompresorem) wszystko ok :)

Tompro
07-06-10, 10:07
Jak w temacie: Jaką polecacie? są dość tanie firmy Pro Racing:

http://allegro.pl/item1058146694_rozporka_pro_racing_honda_civic_92_ 95_sklep.html

Szukałem jakichś opinii, ale ciężko coś znaleźć konkretnego...

z jednej strony znalazłem ze dwie negatywne, że ktoś kupił i mu nie pasowały, a z drugiej to znalazłem dużo samochodów z założoną właśnie tą rozpórką ale bez komentarzy.

a tak w ogóle czytałem FAQ i żaden link mi nie działa :confused: czegoś nie rozumiem...

Proszę o pomoc

Ta rozpórka z linka to sama siebie nie usztywni a co dopiero auto. Wszystkie rozpórki tego typu przy rozkręcaniu poddają się na mocowaniach. Jak masz coś taniego kupować to tak jak koledzy radzili bierz OEM z VTI.

Seru
07-06-10, 17:45
Dzięki Panowie za odpowiedz, faktycznie są miejsca specjalne na nią, dziś byłem w ASO za przednią górną powiedzieli 44zł +22%Vat => około 54 zł, dolnej coś nie mogli znaleźć, powiedzieli że chyba nie było do Solki dolnej, zapytam następnym razem czy mają do VTI :D

a co do dolnej, to nie wystaje za bardzo? nie haruje się nią jak się jedzie w koleinach? :P

Wojtti
07-06-10, 21:49
nic nie obciera :) dolnej się nie dostanie w ASO bo pytałem, jedynie stabilizator na tył można dostać od VTi - ale cena kosmos, coś koło 600zł :) lepiej dolną przednią na allegro poszukać (przeważnie w cenie koło 100zł max), tak samo stabilizator na tył. A tylne rozpórki to ciężko powiedzieć, mi gość dorabiał, cenowo dużo nie wychodziło ale porządne są, nie wiem czy się tym jeszcze on zajmuje

Seru
15-06-10, 19:47
Kupiłem OEM i jest lux :D Bardzo duża różnica w prowadzeniu na plus, nie spodziewałem się... Polecam :)