PDA

Zobacz pełną wersję : Zawieszenie przód co jest?

Tomado
04-06-10, 17:15
Wiatm chciałem zapytać co może być przyczyna drgania kierownicy przy predkości 100-130. Wymieniłem drążek i końcówke drążka z prawej strony bo już trzeba było ustawiłem zbierzność i dalej jest to samo. W czym może tkwić przyczyna?
Pozdro

djibiza
04-06-10, 17:20
Zacznij o wyważenia kół. Aczkolwiek ja u siebie miałem koła niby dobrze wyważone a felgi stalowe były lekko krzywe ( na wyważarce było idealnie ) Wymieniłem fele i jest git. A ogólnie to wyważanie, zbieżność, elementy zawiechy, piasty, tarcze itp trzeba sprawdzić.

Tomado
04-06-10, 17:36
koła nie mogą być bo na zimówkach bylo podobnie. Teraz kupiłem nowe opony i przy wywazaniu koles powiedział ze jedna jest lekkko krzywa ale to z tyłu i ze wywazyl ja tak ze jest ok

chudypiter
04-06-10, 17:37
Proponuje zacząć od najprostszego: oczyścić dobrze piastę przed montażem koła.

Witoszcz
04-06-10, 21:29
a masz pierscienie centrujace zalozone to moze byc przyczyna

klapejron
04-06-10, 22:27
Może być przegub wewnętrzny.

teg
05-06-10, 04:21
Jak drży bardziej kierownica niż buda, to przód. Jak bardziej buda (czuć nogami) to tył.

U mnie drży przez luz na mechanizmie różnicowym w skrzyni. Oprócz tego co wyżej wymienione, może drżeć przez krzywą półoś. Trzeba szukać.

Nemereth
07-06-10, 11:52
ewentualnie wybite tuleje wahaczy.

bartkonator
07-06-10, 16:01
Mam podobnie kupiłem alufelgi 15 i oponki toyo, pojechałem wyważyłem, przez tydzien dwa biło, poźniej ustało, ale zaczeło lekko ściągać w lewo, zamieniłem koła z lewej strony przód na tył i odwrotnie, niby mniej ściąga ale znów wibruje powyżej 80km/h. Byłem na diagnostyce wszystkie tuleje cacy, zero puków. Majster mówi że to może być wina hamulców, niby kręce tarczą bez koła ale nie czuje żeby mi coś hamowało.

Brak mi słów już, macie może pomysł co jest grane?

sodaone
11-06-10, 14:40
W jakim stanie są łożyska z przodu ?

Najprościej to sprawdzić podnosząc auto , chwytając za koło jedną ręką na godzinie 3 drugą na 9 i na przemiennie naciskać i przyciągać koło do siebie. Jak będą luzy znaczy się łożysko do wymiany. Podobnie można sprawdzić sworznie z tym, że ułożenie dłoni na godz 6 i 12.

rider143
11-06-10, 14:48
Podobnie można sprawdzić sworznie z tym, że ułożenie dłoni na godz 6 i 12.z tym że na opuszczonym aucie i dłonie na 12stej-tak sprawdzisz luzy sworznia górnego wahacza. Żeby sprawdzić sworzeń dolnego wahacza musisz wejść pod auto i jakąś duża łyżkę do opon umieścić między zwrotnicę a dolny wahacz (uważając na osłonę sworznia) i próbować "odsunąć" zwrotnicę od wahacza-jeśli się da nawet minimalnie, sworzeń do wymiany.

hellrider
11-06-10, 16:11
Ja majac poprzedni samochod doszedlem do jednego wniosku. Jesli znajde usterke, poleci mi np. koncowka drazka z ktorejkolwiek strony to wymieniam obie nie wazne w jakim stanie jest ta druga. Wiem ze cenowo nie wyglada to nejlepiej ale przynajmniej mam swiety spokoj z myslenie ze ''moze jeszcze to polecialo''

rider143
11-06-10, 16:16
Wiem ze cenowo nie wyglada to nejlepiej aleale wzrasta niezawodność auta.