PDA

Zobacz pełną wersję : jak zabezpieczyć przednią szybę?



art.fb
31-05-10, 20:12
Witam,
jak zabezpieczyć szybę żeby pęknięcie "nie szło", jest na długość karty do banku i zawija do góry. będę się wybierał do szklarni ale nie wiem czy na miejscu w Warszawie, czy przy okazji wizyty w domu 130km od. Pęknięcie się powieksza, może nie na oczach, ale idzie i strach że mi szyba wpadnie do środka + ew. policja...

Przy okazji, forumowiczów ze stolicy zapytam czy taniej niż 370 z montażem znajdę? (euro-glass przy marsa)

Pozdrawiam

Skoti
31-05-10, 20:41
Przy takim pęknieciu nawet nie masz jechac co do szklarza na naprawę tylko od razu na wymianę.

elvis586
31-05-10, 21:52
Przy takim pęknieciu nawet nie masz jechac co do szklarza na naprawę tylko od razu na wymianę.

ale on nie napisał że jedzie do szklarza naprawiać... przeczytaj drugi raz.

a tak co do tematu, to kiedyś znajomy miał pękniętą szybę i wykombinował takie coś że wykupił ubezpieczenie na szyby oryginalne( heh babka przy oglądaniu szyb chyba nie zauważyła pęknięcia albo to było po znajomościach) ale w każdym razie jak już miał to ubezpieczone( chyba 20 albo 40zł) to zgłosił to i dostał nową szybkę (audi a4) ;]

mc47
31-05-10, 22:11
żeby nie szło pęknięcie to można na końcu pęknięcia nawiercić i ewentualnie klej wpuścić ... i jak jest dobrze zrobione to nie idzie dalej
w łodzi koleś mi takie coś robił chyba za 20 zł (wiercenie plus klejenie) w piotrkowie za samo wywiercenie chyba 10 zł ( z tym że ten coś spaprał i jeszcze trochę poszło na szczęście doszło do drugiego pęknięcia i się zatrzymało ale póki co jest git)

jeśli chodzi o policję to jak nie masz tego jakoś przed oczami kierowcy i do tego gliniarz nie jest jakiś upierdliwy to się tego nie czepiają
dwa razy miałem kontrole i nic nie było, ale teoretycznie zawsze mogą zrobić jakieś problemy
no i oczywiście przeglądu nie przejdziesz (chyba że u znajomego)

art.fb
31-05-10, 22:14
tak tak, wymieniam, dlatego pytałem czy taniej niż 370 (tylko żeby jakiegos plastiku nie założyli ;). Na forum często Auto Glass Jaan się przewija, ale babka tam policzyła 540+150... jakas kosmiczna technologia chyba, zielona lub niebieska, nie znam się, ale to za drogo dla mnie...

co do ubezpieczenia to przeszło mi przez myśl, ale to po wymianie od razu ;)

Nemereth
04-06-10, 09:55
Art.fb spojrz na samochod najlepiej z gory np z okna... zaczniesz dostrzegac roznice miedzy zielona a niebieska szyba :)

Najlepiej idz do optyka niech Ci pokaze szkla niebieskie i zielone... zasada ta sama :) jak dla mnie zielona jest git, ladniej niebo wyglada ;p

Tiga
04-06-10, 13:44
Ostatnio moj znajomy wymienial w Mercedesie 124 przednia szybke, dal rowniutkie 400 zl za wszystko.

Skoti
04-06-10, 13:50
czytając zabezpieczyć zrozumiałem naprawić. Jak dla mnie szkoda czasu i kasy. Najlepiej jak najszybciej odwiedzić warsztat żeby wymienili

jacente
04-06-10, 14:36
A nową szybę warto ubezpieczyć :) Ja w PZU za pakiet AutoSzyba płacę 33zł rocznie i ubezpieczenie jest na 1000zł

rider143
04-06-10, 16:20
Ja w PZU za pakiet AutoSzyba płacę 33zł rocznie i ubezpieczenie jest na 1000złto mogłem wziąć procę ostatnio jak się widzieliśmy i parę kamieni, kilka takich spotkań i miałbyś B-serię pod maską :cool:

art.fb
04-06-10, 21:40
zabezpieczyc chodziło mi o "dojechać do szklarni" :)

dziś założona została nowa, niebieska, ponoć taka co miałem.
450PLN w sumie, walczyli jeszcze z rudą, bo zeżarte pod uszczelką totalnie. nawet zdjęcia mi pokazał, żebym miał pojęcie co się dzieje. ponoć ze 2 lata z tym pojeżdżę i może zacząć wyłazić. ogólnie polecał zająć się tym kiedyś u blacharza. zobaczymy. do tego jeszcze przez tą rdzę pękła im jedna przy zakładaniu (?!) więc poświęcili na mnie dwie szyby :/

co do ubezpieczenia, gość powiedział że się nie opłaca, hm... chociaz 33 rocznie to żadne pieniądze, zastanowie się nad tym poważnie.
na razie 60kmh środkowym pasem, unikać ciężarówek i poboczy :)