PDA

Zobacz pełną wersję : mini mee i kod 43



niko
03-10-06, 13:08
Witam 8)

Mam ogromna prosbe do kolegow madrzejszych ode mnie :!: :!: :!:
Otoz jak w temacie jest sobie mini mee D15B2/D16Z6 i podczas ostrzejszej jazdy lub w trasie pali sie "check", sprawdzilem i jest to uklad paliwa lub obwod :|
Nie wiem jak to zlikwidowac i czy dalsza jazda nie pociagnie jakichs nieprzyjemnych konsekwencji :roll: Przekaznik przelutowalem, sonda byla wstawiona nowa, wtryski byly sprawdzone, nie wiem co jeszcze moze byc przyczyna :?: :?: HELP ME
Poza tym pierscienie, panewki, uszczelniacze i gumki zaworowe byly wymienione a Hania na 1kkm bierze ok. 1l i rozciaga zaslone dymna :cry:
Juz brak mi opcji i kasy wiec prosze o pomoc kolegow znajacych sie na rzeczy :!: :!:

Z gory dziekuje za konkretne sugestie co do sprawy :wink:

Pozdro, Niko 8)

Furious
03-10-06, 14:16
sonda byla nowa dla testow, czy masz wstawiona nowa sonde i (mniej wiecej) od tego czasu jest ten problem?
moze pompa paliwa?

Sławek
03-10-06, 14:54
Nie wiem jak to zlikwidowac i czy dalsza jazda nie pociagnie jakichs nieprzyjemnych konsekwencji
Ja jeździłem z tym błędem ponad rok, nic się nie stanie, minimalnie większe jest zużycie paliwa. A bład jest na 99% sondy- u mnie pojawił się po wymianie sondy na uniwersalną.

niko
03-10-06, 18:02
Witam 8)

Nie wiem czy to wina sondy, poniewaz przy hopie z D15B2 na D16Z6 zamienic trzeba bylo z jedno przewodowej na ...te chyba jezeli dobrze pamietam- :? uniwersalna Walkera(nowka). Tak wiec wywala go od samej przekladki. Kupowana w JapAuto- Wiec chyba bym sie w...ł gdyby byla walnieta, a nie mam innej zeby sprawdzic czy to jest przyczyna zamieszania

Slawek- pali wiecej zgadza sie, ale czy nie ma to wplywu na HP? :roll:

Pozdro, Niko

Furious
03-10-06, 18:10
zamienic trzeba bylo z jedno przewodowej na ...te chyba jezeli dobrze pamietam- uniwersalna Walkera(nowka)
no to ja obstawiam sonde


czy nie ma to wplywu na HP?
przy maksymalnym otwarciu przepustnicy, komputer odczytow z sondy nie bierze pod uwage

niko
03-10-06, 18:21
sonda byla nowa dla testow, czy masz wstawiona nowa sonde i (mniej wiecej) od tego czasu jest ten problem?
moze pompa paliwa?


Wydaje mi sie, ze pompe mozemy wykluczyc- nie ma problemu z odpalaniem itp. nawet nie gasnie :razz: :idea:


Powiedzcie mi jeszcze skad mozna wykombinowac takowa sonde do testu czy w tym tkwi problemo- wiadomo chcac uniknac zbednych kosztow jezeli okaze sie ze na nastepnej tez "check" bedzie wywalal?!? :roll:
Mowiono mi ze Walkera sa dobre i nie ma sensu wywalac w bloto kasy na oryginal :!:

[ Dodano: Wto 03 Paź, 2006 ]
Nie wiem czy zmojej okolicy znalazlby sie ktos kto mial by taka sonde do sprawdzenia tej :idea: :?: :!: :?:
Jezeli nie uda mi sie znalezc nikogo to pozostaje mi chyba pojechac do ASO Hondy moze oni mogo to sprawdzic oczywiscie bez jej wymiany na zaporowy oryginal :P :twisted:


Pozdro, Niko 8)

Sławek
03-10-06, 18:41
Sondy uniwersalne maja inną charakterystykę pracy w różnych obciążeniach auta-komp odczytuje to jako błąd i wywala checka. Ja mam silnik zagazowany- jak mi podłączyli pod oscyloskop to było widać że sonda uniwersalna pracuje inaczej niż oryginalna.

niko
04-10-06, 12:39
Ciacho 8)

Z tego co sie orientowalem u innych userow Hondy to duzo ludzi stosuje uniwersalne sondy, a jak juz pisalem ASO ma ceny zaporowe- zakladajac, ze mozna mowic o oryginalnej sondzie a nie made in... w pudelku sygnowanym znakiem Hondy :!: :!: :!:



Pozdro, Niko 8)