PDA

Zobacz pełną wersję : cos stuka z tyłu samochodu



bartek3
30-05-10, 08:20
Panowie mam problem tego typu ze coś mi stuka z tyłu z lewej strony.słychać to przy wjechaniu na jakieś dziury itp.sprawdzałęm i miałem do wymiany tulejki w wachaczu te co amortyzator jest przykręcony,wymieniłem ale dalej to samo.zauważyłem że jest też do wymiany ten taki krótki wachacz co sie zbieżność ustawia.czy ten wachacz może mieć wpływ że tak stuka czy może to amortyzator stukać?honda civic 99r ej9 sedan

Chipsy2
30-05-10, 08:50
Może stukać zarówno amortyzator jak i ten wahaczyk najlepiej jest podjechać do jakiejś dobrej stacji kontroli pojazdów i tam za jakieś 20-30 PLN-ów sprawdzą ci to zawieszenie. A wracając do Twojego posta to czy to możliwe że EJ9 to sedan a nie HB jak jak to w większości przypadków bywa.

pablo12
30-05-10, 10:20
a sprawdzałeś tuleje wahacza wzdłużnego czyli ten wielki cukierek to on najwięcej dostaje ze wszystkiego w tylnym zawieszeniu tu masz adres do fotki i założę się, że jeżeli amorki masz dobre to on jest winowajcą
http://img01.allegroimg.pl/photos/64x48/10/25/92/31/1025923183 ale jeśli masz wywalone też tulejki pod amortyzatorem i górnym wahaczem od zbieżności to wymień wszystko i wtedy ustaw zbieżność bo potem musiałbyś drugi raz
ej9 to też być sedan sam mam takiego

bartek3
30-05-10, 10:58
jutro sie wybiore na stacje diagnostyczna i wszystko sobie sprawdze.napisze co było.cukierki wygladaja w miare dobrze.

soul85
30-05-10, 11:20
ja mam EJ9 HB i podobne stuki w prawym tyle na nierównościach, ale już zdiagnozowane:) zawias był sprawdzany cały i jak najbardziej sztywno i okazało się, że stuka łożysko w prawym tyle... niestety minusem jest to, że takie łożysko wymienia się z piastą co podnosi oczywiście koszta... ale czego nie robi się dla Hanki:D